Upiornie mądre rozwiązania dla biznesu

Fot.

Prowadzisz własny biznes i zastanawiasz się czy możesz zaoszczędzić? Wybierając nowoczesne rozwiązania, zaoszczędzisz pieniądze i sprawisz, że twoja firma będzie funkcjonowała z nurtem najnowszych trendów.

W zarządzaniu firmą mogą pomóc Ci aplikacje i różnorodne narzędzia, jeśli tylko odpowiednio je dobierzesz. Sprawdziliśmy jak działają aplikacje najczęściej wybierane przez młodych przedsiębiorców, wiele z nich bardzo pozytywnie zaskakuje. Dzięki tym rozwiązaniom zaoszczędzisz i sprawisz, że prowadzenie działalności nie będzie koszmarnie kosztowne, a zarządzanie nią będzie znacznie bardziej satysfakcjonujące.

Księgowość on-line

Wiele banków poszerzyło swoją ofertę dla klientów firmowych i wprowadziło wygodny system, który ma ułatwić prowadzenie księgowości. Główną zaletą tego rozwiązania jest jego koszt, który z pewnością będzie niższy, niż gdybyś korzystał z usług biura księgowego. Korzystając z księgowości zintegrowanej z kontem bankowym, możesz wprowadzać do niego faktury, które będziesz mógł zapisać, wydrukować oraz wysłać bezpośredni do swoich kontrahentów. System automatycznie będzie monitorował wydatki firmowe oraz prognozował stan finansów firmy uwzględniając przyszłe wydatki firmy.

Dodatkowo będziesz miał dostęp do swoich dokumentów, faktur, kontaktów i finansów bez względu na to w jakim miejscu się znajdujesz. Zazwyczaj największą zmorą, każdego przedsiębiorcy są podatki i tu pojawia się kolejne udogodnienie, mianowicie system automatycznie wyliczy składki, które musisz opłacić i przypomni o konieczności opłacenia podatku lub składki.

Banki, które mają w swojej ofercie księgowość zintegrowaną z kontem firmowym to m.in.:

Przechowywanie danych

Warto żebyś korzystał z dysku w chmurze, pozwoli ci to uniknąć utraty danych, ważnych faktur i dokumentów, w sytuacji gdy twój sprzęt ulegnie awarii. Kolejna zaleta tego rozwiązania, to szybki dostęp do dokumentów w każdym miejscu na świecie, w którym będziesz miał dostęp do internetu. Do najpopularniejszych rozwiązań należą Google Drive, Dropbox czy Mega, za pomocą, których utworzysz bezpieczną kopię zapasową. Jeśli będziesz potrzebował więcej miejsca na dysku, zawsze będziesz mógł dokupić rozszerzenie, które pozwoli ci przechowywać jeszcze więcej dokumentów.

Kierowanie zadaniami

Firma to przede wszystkim obowiązki i zadania, musisz się z nich wywiązywać aby nie stracić kontrahentów i w każdej chwili być profesjonalistą. Możesz ułatwić sobie rozwiązywanie problemów i planowanie zadań poprzez aplikacje, które pomoże ci stworzyć czytelny i zrozumiały plan działania. Zarządzanie ludźmi i czasem stanie się o wiele prostsze, ponieważ dzięki takim programom jak Evernote czy Trelo przygotujesz plan na najbliższe dni i miesiące, przechowasz dokumenty, notatki i kalendarz z zaplanowanymi spotkaniami i dalszymi działaniami.

Promocja

Darmowy lub bardzo tani marketing? Dotarcie do dużej grupy odbiorców na, których ci zależy jest możliwe, jeśli użyjesz kilku bardzo prostych w obsłudze narzędzi. Jeśli planujesz dotrzeć do swojej grupy docelowej poprzez wiadomości e-mail możesz skorzystać z bardzo intuicyjnego narzędzia jakim jest Mailchimp. Poza wysyłką wiadomości program udostępni ci analizę, jak kampania została odebrana i czy była skuteczna. Możesz również znaleźć wiele aplikacji, które pozwolą ci na zbadanie potrzeb twoich klientów i kontrahentów. W chwili gdy chcesz dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców rozważ narzędzie Adwords, które wiąże się z opłatami, ale to ty będziesz decydował jaką kwotę przeznaczysz na promocję i jak długo będzie ona trwała.

Jeśli skorzystasz z rozwiązań opisanych powyżej z pewnością uda ci się zaoszczędzić. Oszczędności w firmie to nie tylko aplikacje. Pamiętaj, że taniej nie oznacza gorzej, poznawaj i porównuj różne środowiska, z którymi możesz współpracować. Bierz udział w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach skierowanych do przedsiębiorców, rozważ wybór sfery cooworkingowej zamiast wynajęcia biura. Jeśli połączysz nowe technologie z ogólnodostępnymi narzędziami skierowanymi do młodych firm, twój biznes będzie rozwijał się prężnie, a ty szybko zauważysz, że sprawnie zarządzasz biznesem i twoja firma będzie zmierzała w ściśle wyznaczonym przez ciebie kierunku.

Podobne artykuły