W Citi Handlowym założysz konto w 10 min – wystarczy selfie!

  • 12 Maj 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Citi Handlowy wprowadził możliwość otwarcia konta osobistego z wykorzystaniem weryfikacji przez selfie. Dzięki temu nie trzeba chodzić do banku albo czekać na kuriera. Podobne rozwiązanie wprowadził już Bank Millennium, Bank Pekao i ING Bank Śląski, a Alior Bank proponuje pożyczkę na selfie.
W Citi Handlowym założysz konto w 10 min – wystarczy selfie!

Otwarcie konta dzięki selfie

Założenie konta osobistego składa się z trzech kroków: wypełnienia wniosku na smartfonie lub komputerze, potwierdzenia tożsamości z wykorzystaniem selfie i dowodu osobistego oraz akceptacji dokumentów kodem autoryzacyjnym SMS. Weryfikacja polega na tym, że specjalne oprogramowanie porównuje rysy twarzy z selfie do zdjęcia w dokumencie tożsamości. Dzięki narzędziu do analizy biometrii można też uzyskać kartę kredytową i pożyczkę gotówkową bez wychodzenia z domu, bez dzwonienia na infolinię czy czekania na kuriera. Nie trzeba składać dokumentów w formie papierowej. 

Po zakończonym procesie klient otrzymuje potwierdzenie otwarcia konta wraz ze wszystkimi potrzebnymi załącznikami drogą mailową. Może on wtedy przystąpić do rejestracji w bankowości elektronicznej Citibank Online.

Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w czasie epidemii koronawirusa w Polsce, kiedy każdy bezpośredni kontakt niesie ze sobą ryzyko zarażenia.

Myślisz o pożyczce gotówkowej w Citi Handlowym? Poznaj szczegóły! >>

Konta w Citi Handlowym

Citi Handlowy ma propozycje kont dla osób o różnych potrzebach. Najprostszy wariant to CitiKonto. Opłata za prowadzenie to 15 zł, chyba że zapewni się wpływy w wysokości min. 2000 zł miesięcznie – wtedy 8 zł albo min. 3500 zł miesięcznie – wtedy 3 zł. Klient może bezpłatnie realizować i zlecać przelewy krajowe w PLN, wypłacać gotówkę z bankomatów w Polsce i za granicą bez prowizji czy korzystać z wygód bankowości elektronicznej. 

Konto Citi Priority pozwala na dostęp do programu Mastercard Bezcenne Chwile. Za prowadzenie rachunku nie płaci się, o ile saldo na dowolnych rachunkach będzie utrzymane na poziomie min. 30 tys. zł. lub wpływy wyniosą min. 5 tys. zł miesięcznie. Citi Priority wiąże się też z darmowymi szybkimi wpłatami na konto we wpłatomatach Euronet, zerową prowizją za wypłaty z bankomatów wszystkich sieci w Polsce i za granicą oraz możliwością otworzenia konta walutowego w EUR, USD lub GBP bez ponoszenia kosztów przewalutowania przy płatnościach kartą. Dodatkowo właściciel takiego kobta osobistego może wziąć kredyt gotówkowy lub kredyt w rachunku płatniczym na preferencyjnych warunkach, a także skorzystać z rabatów i nagród w Programie Korzyści Citi Specials.

Citigold to propozycja dla wymagających. Taka opcja powinna zainteresować osoby zainteresowane inwestowaniem. Klienci wspierani są przez osobistego opiekuna oraz zespół ekspertów, zajmujących się m.in. inwestycjami, rynkiem walutowym czy ubezpieczeniami. Oprócz tego mają dostęp do dedykowanych raportów i analiz, które ilustrują najważniejsze wydarzenia rynkowe w Polsce na świecie wraz z prognozami. Użytkownicy Citigold mogą skorzystać z produktów finansowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych na preferencyjnych warunkach. Na ich potrzeby dedykowana jest karta Citigold Lounge Pass, która pozwala na dwa bezpłatne wejścia do saloników Executive Lounge na największych lotniskach w Polsce.

Citigold Private Client to jeszcze bardziej prestiżowa oferta dla klientów, których miesięczne saldo utrzymuje się na poziomie min. 3 mln zł. To o wiele więcej niż doradztwo w zarządzaniu finansami, za co swoją drogą odpowiadają najlepsi specjaliści Citi Handlowego. Klienci mają do dyspozycji kartę World Elite Debit Mastercard, która umożliwia m.in.: dostęp do szerokiego pakietu ubezpieczeń (bez dodatkowych kosztów), usług assistance, serwisu concierge, bezpłatnego  nielimitowanego wstępu do salonów Executive Lounge na wielu lotniskach w Polsce i za granicą

członkostwo w programie Priority Pass, przejazdów limuzyną z lotniska i na lotnisko, pięciodniowej bezpłatnej jazdy próbnej samochodem marki BMW, bezpłatnych porad stylisty w butiku La Mania lub w Domu Mody Vitkac czy wsparcia sommeliera w doborze win. Oprócz tego użytkownicy Citigold Private Client dostaną najlepsze oprocentowanie Inwestycji Dwuwalutowych.

Najkorzystniejsze kursy wymiany walut i warunki konta oszczędnościowego, najniższe oprocentowanie kredytu hipotecznego, a także bezpłatne przez trzy lata Konto Citigold dla małżonka lub dziecka.

Ponadto w Citi Handlowym wybrać można konto walutowe w EUR, GBP lub USD z kartą lub bez niej. To rozwiązanie jest szczególnie dobre dla osób, które często podróżują, stale przemieszczają się w obrębie dwóch krajów lub w jednym z nich zarabiają, a w drugim mieszkają. Gotówka wypłacana z bankomatów i płatności w sklepach w Polsce i za granicą czy zakupy w sieci nie wiążą się z opłatami za przewalutowanie.

Osoby zainteresowane oszczędzaniem mają do wyboru dwa konta: Konto Oszczędnościowe i Konto Superoszczędnościowe. Oprocentowanie podstawowe to 0,1, a maksymalne 0,8. Pierwszy typ konta można prowadzić bezpłatnie. Opłata za prowadzenie drugiego wynosi 15 zł, chyba że zapewni się wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 3000 zł. Jest możliwość założenia konta oszczędnościowego w obcej walucie. Oprocentowanie wynosi wtedy: 0,05 proc. przy USD, 0,05 proc. przy EUR i 0,15 przy GBP.

Kredyty z gwarancją BGK w Citi Handlowym – sprawdź szczegóły! >>

Dodano:
12 Maj 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły