W grudniu klienci BGŻOptima przeniosą się do systemu GOoptima

  • 27 Paź 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Zmiana wejdzie w życie 4 grudnia 2020 r. BNP Paribas wyłączy wtedy system Pl@net i dokona migracji produktów. Pozostaną utrzymane ograniczenia w ofercie, które pojawiły się 14 września. Klienci otrzymają wkrótce szczegółowe dane na ten temat.
W grudniu klienci BGŻOptima przeniosą się do systemu GOoptima

Na czym będzie polegała zmiana?

BNP Paribas zapewnia, że migracja będzie prosta. Nowy system pojawi się na stronie  www.gooptima.pl, gdzie będzie można się zalogować używając dotychczasowego loginu. W trakcie pierwszego logowania klient nada nowe hasło do serwisu. W przypadku osób, które posiadają konta osobiste zarówno w BGŻOptima, jak i BNP Paribas, możliwości wejścia do systemu będą dwie: przez wymienioną już stronę oraz przez bankowość GOonline na stronie www.bnpparibas.pl. Przy wyborze drugiej opcji klient nie musi ponownie logować się do GOoptimy – na odwrót to jednak nie działa.

Zgodnie z ograniczeniami wprowadzonymi we wrześniu, klient, który posiada dostęp wyłącznie do GOoptimy nie będzie mógł nabyć funduszy inwestycyjnych. Nie pojawi się też opcja odkupienia czy zlecenia konwersji lub zamiany. Takie operacje będą natomiast dostępne dla osób, które mają konta w obu systemach. Będzie jednak konieczne przekierowanie do GOonline. Tam pojawi się dostęp do rachunków bankowych i posiadanych produktów w BNP Paribas, rachunków i lokat w GOoptima, a także wszystkich funduszy inwestycyjnych. Transakcje w systemie będą autoryzowane przy pomocy kodu SMS lub aplikacji mobilnej. Nowością dla klientów obecnej BGŻOptimy będzie odświeżona szata graficzna bankowości internetowej.

Jaki to bank – wpisz numer rachunku bankowego i sprawdź jaki to bank >>

Jak zmiany komentuje BNP Paribas?

Tomasz Dymowski, dyrektor zarządzający Pionu Produktów Detalicznych i Biznesowych w BNP Paribas zapewnił, że klienci GOoptima będą mogli skorzystać z nowych możliwości, jakie daje obecność w ekosystemie GO po stronie BNP: GOonline i GOmobile. To zachęta do sprawdzenia szerokiej gamy produktów bankowych i inwestycyjnych dostępnych zdalnie. Platforma ma być wciąż rozwijana dzięki współpracy z fintechami w ramach otwartej bankowości, która pozwala na większą elastyczność i wygodę w zarządzaniu kontami w różnych bankach. Włączenie BGŻOptimy do systemu GO oznacza koniec marki BGŻ i bankowości Pl@net. Nowe logo będzie miało nazwę GOoptima. Dostęp do nowego systemu będą więc mieli tylko dotychczasowi klienci, których jest ok. 220 tys. Warto przypomnieć, że skrót BGŻ pochodził od Banku Gospodarki Żywnościowej, z którym w 2014 r. połączył się BNP Paribas.

Dodano:
27 Paź 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły