W którym banku masz szansę na kredyt hipoteczny z zarobkami 6 tys. zł?

  • 04 Lut 2020
  • 1 min. czytania
  • Komentarze(0)
Zainteresowanych kredytem hipotecznym nie brakuje, ale banki zaostrzają warunki. Jeszcze kilka miesięcy temu małżeństwo z jednym dzieckiem i dobrą sytuacją finansową mogło liczyć na kredyt hipoteczny wyższy o ponad 100 000 zł. Aktualnie przy łącznych zarobkach na poziomie 6 000 zł otrzymają niewiele ponad 500 000 zł.
W którym banku masz szansę na kredyt hipoteczny z zarobkami 6 tys. zł?

Kto z nas nie myśli o tym, żeby zamieszkać na swoim? Niestety własne mieszkanie to jedno z drożych marzeń Polaków, którzy żeby je spełnić, muszą zadłużyć się w banku. A w tym roku nie będzie już tak łatwo, jak jeszcze w sierpniu 2019 r. Porównałam, jak banki oceniły zdolność kredytową modelowego klienta obecnie i kilka miesięcy temtu. Gołym okiem widać, że warunki są zdecydowanie bardziej rygorystyczne.

Latem ubiegłego roku małżeństwu z jednym dzieckiem, stałymi dochodami, dobrą historią kredytową i wkładem własnym Credit Agricole mógł pożyczć ponad 600 000 zł. W tym roku ocenił ich zdolność zdecydowanie gorzej i zaproponował kredyt hipoteczny w wysokości 513 000 zł, czyli o 15% mniej.

Tendencję spadkową można zaobserwować również w innych bankach, takich jak: Alior Bank, BNP Paribas, ING Bank Śląski, PKO BP, Banku Pekao S.A. czy mBanku.

W zestawieniu wyróżnia się natomiast Bank Millennium, który zdecydowałby się obecnie pożyczyć dużo więcej niż w 2019 r.

Przeczytaj cały ranking kredytów hipotecznych na Money.pl >>

Dodano:
04 Lut 2020

Zaktualizowano:
04 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły