W Santanderze można teraz założyć dziecku konto przez internet

  • 28 Kwi 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Otwarcie rachunku Konto Jakie Chcę dla dzieci poniżej 13. roku życia było do tej pory możliwe w oddziale Santander Bank Polska. Gdy ruch w placówkach jest ograniczony przez restrykcje związane z epidemią, banki szczególnie zachęcają swoich klientów do korzystania z funkcji online.
W Santanderze można teraz założyć dziecku konto przez internet

Konto Jakie Chcę dla dzieci poniżej 13. roku życia

Konto Jakie Chcę jest bardziej wirtualną skarbonką niż zwykłym rachunkiem rozliczeniowym. Dzieci nie mają dostępu do bankowości internetowej ani mobilnej. Nie dostają też karty płatniczej. Środki przy saldzie do 3000 zł obejmuje zmienne oprocentowanie 2,5 proc. w skali roku (powyżej 3000 zł – 0 proc.). W ten sposób można pomnażać np. pieniądze z Komunii czy kieszonkowe i szybciej uzbierać na wybrany cel. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne.

Dzieci poniżej 13. roku życia nie mają zdolności do czynności prawnych, dlatego konto młodzieżowe zakładane jest przez rodziców. Aktywuje się zaraz po otwarciu, a podgląd do rachunku jest możliwy po kilku dniach. Warunkiem otwarcia konta jest nieposiadanie przez dziecko innych produktów w Santander BP. Nie można więc mieć dwóch kont tego typu.

Aby założyć dziecku Konto Jakie Chcę, rodzic będący klientem Santandera powinien wybrać w ustawieniach smsKod jako narzędzie autoryzacji przynajmniej na czas otwarcia rachunku. Zlecenie dostępne jest w serwisie transakcyjnym.

Edukacja finansowa dla dzieci

Uzupełnieniem dla założenia konta jest edukacja finansowa dla dzieci. Santander Bank Polska przygotował bezpłatny poradnik „Finansiaki to My!”, dostępny na portalu finansiaki.pl. Został on przygotowany pod patronatem merytorycznym Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poradnik w przystępny dla najmłodszych sposób tłumaczy pojęcia z dziedziny finansów zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

Zobacz, jak rozmawiać z dziećmi o finansach! >>

Zawarte tam materiały kierowane są do dzieci, rodziców i nauczycieli. Rodzice mogą przeczytać o tym, jak uczyć pociechy przez zabawę, a nauczyciele mają dostęp do scenariuszy lekcji wraz z materiałami pomocniczymi. W sekcji dziecięcej znajdują się natomiast gry, opowieści, quizy i animacje.

Według badań przeprowadzonych przez firmę SW Reasearch dla Santander Bank Polska aż 53 proc. rodziców unika rozmów z dziećmi o finansach, mimo że prawie 60 proc. przyznaje dzieciom między 5 a 14. rokiem życia regularne kieszonkowe. Najmłodsi są bardziej podatni na zakupowe impulsy i zwykle brakuje im cierpliwości. Konto oszczędnościowe może być dobrym narzędziem do nauki odpowiedzialnego zarządzania finansami, zwłaszcza że przynosi dodatkowy zysk. Dopuszczenie opóźnionej gratyfikacji będzie miało ogromny wpływ nie tylko na podejście do pieniędzy, ale i na efektywniejszą naukę czy zdrowie.

Chcesz założyć konto bankowe? Zobacz jak to zrobić bez wychodzenia z domu! >>

działanie banków w czasie epidemii

Dodano:
20 Kwi 2020

Zaktualizowano:
28 Kwi 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły