Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Wakacyjne oszczędzanie z bankami

Fot.

Wakacje rozpoczną się już za kilka tygodni. Jeśli planujemy już wyjazd na letni wypoczynek, to wcześniej warto sprawdzić czy nasz bank ma w swojej ofercie produkty, które pozwolą nam zaoszczędzić, a nawet zarobić. Dzięki licznym programom partnerskim możemy zyskać nawet kilkaset złotych. Sprawdź jak to zrobić!

Niezależnie od tego jaką formę wypoczynku wybierzemy, możemy wiele zaoszczędzić dzięki licznym promocjom bankowym. Darmowe bilety lotnicze, zniżki u przewoźników, tańsze noclegi i wiele innych możliwości, które sprawią, że nasz urlop będzie jeszcze przyjemniejszy i satysfakcjonujący. Programy lojalnościowe banków pozwolą nam obniżyć koszt wakacji bez dodatkowych wyrzeczeń i w bardzo prosty sposób.

Loty za zebrane mile

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na obniżenie kosztów związanych z wakacjami jest największy w Europie program skierowany do osób, które wybierają samolot jako swój środek transportu. Za pomocą programu Miles & More możemy nawet otrzymać darmowe bilety na kolejny lot. Jeśli chcemy rozpocząć zbieranie punktów zwanych milami, musimy zarejestrować się w programie, od razu możemy zacząć gromadzenie mil. Główna metoda na pozyskiwanie punktów to przeloty wybranymi liniami lotniczymi oraz aktywne korzystanie z usług licznych partnerów z różnych sfer.

Karty kredytowe z programem Miles & More

 • Miles & More mBank
 • Diners Club Lot

Nawet jeśli nie korzystamy z oferty linii lotniczych regularnie, w ciągu kilku lat możemy uzbierać taką liczbę mil, która pozwoli nam na otrzymanie za darmo biletu. W zależności od rodzaju naliczanych mil powinniśmy sprawdzać kiedy kończy się ich ważność.

Mile możemy gromadzić nie tylko za pomocą płatności kartą kredytową, otrzymamy je również za wynajem auta, pobyt w hotelu a nawet rozmawiając przez telefon. Bilety-nagrody są najczęściej przyznawane w programie, to jednak nie wszystko co możemy zyskać dzięki Miles & More.

Pozostałe korzyści programu:

 • podróżowanie w wyższej klasie,
 • gwarancja rezerwacji,
 • priorytet na liście oczekujących,
 • odprawa priorytetowa,
 • możliwość skorzystania z business lounge,
 • możliwość posiadania dodatkowego bagażu,
 • priorytetową obsługę bagażu.

Za samą rejestrację w programie otrzymamy mile startowe. W programie Miles & More mamy możliwość naliczenia mil wstecz, jeśli odbyliśmy podróż w ciągu ostatniego pół roku i posiadamy kartę pokładową z danego lotu wystarczy zgłosić to na stronie programu.

Podobnych programów lojalnościowych jest wiele. Jeśli wybieramy inne linie lotnicze, których nie ma w ofercie Miles & More możemy znaleźć ofertę dopasowaną do naszych potrzeb.

Tanie loty z kartą kredytową

Zwolennicy tanich linii lotniczych mogą obniżyć koszty swojej podróży, za pomocą codziennych czynności. Mianowicie dokonując płatności za zakupy kartą Wizz Air MasterCard wydaną przez Raiffeisen Polbank, zyskujemy bezpłatne członkostwo w WIZZ Discount Club oraz zbieramy punkty dzięki, którym:

 • kupimy bilety po niższej cenie,
 • zapłacimy za bagaż,
 • wykupimy dodatkowe usługi.

Za pierwsze zakupy, za które zapłacimy kartą w ciągu pół roku od wydania karty otrzymamy 500 punktów.

Samo członkostwo w WIZZ Discount Club daje nam możliwości tańszego podróżowania, otrzymamy zniżki na bilety lotnicze, na duży bagaż podręczny oraz będziemy mogli skorzystać z ofert specjalnych.

Dodatkowe korzyści posiadania karty Wizz Air Master Card to oczywiście okres bez odsetek, który wynosi 56 dni. Zyskamy rabaty u Partnerów banku są wśród nich biura podróży i wiele innych mogących przydać się nam na wakacjach.

Za wycieczkę zapłać kartą lub przelewem

Płacąc za wycieczkę w biurze podróży kartą kredytową lub debetową wybranego banku możemy otrzymać rabat. Część banków współpracuje z biurami podróży oraz z portalami oferującymi wakacje. Zdarza się również, że sezonowo banki oferują dla swoich klientów zniżki na różne dodatkowe atrakcje proponowane przez biura. Jeśli zdecydujemy się na zakupienie wycieczki przez portale turystyczne znajdziemy wiele ofert, na których zaoszczędzimy nawet połowę ceny.

Jeśli rezerwujemy hotel na własną rękę warto zwrócić uwagę czy w wybranym przez nas miejscu możemy się spodziewać dodatkowych profitów. Banki mają bardzo rozbudowaną ofertę zniżek za płatności kartą w hotelach oraz w ośrodkach SPA. Programy lojalnościowe obejmują takie usługi jak wynajem jachtu, port przy hotelu oraz zabiegi w SPA. Zdarzają się sytuacje gdy zniżkę otrzymamy w zależności od wydawcy naszej karty, bez względu na to w jakim banku posiadamy konto.

Płacąc mobilnie obniżymy koszty podróży

Coraz bardziej powszechne stają się nowoczesne płatności za pomocą BLIKa, poza dokonaniem szybkiego przelewu możemy dodatkowo zaoszczędzić na podróży. Przewoźnik Polski Bus wraz z BLIK, wprowadzili promocję, w której otrzymamy 20% zwrotu jeśli zapłacimy za nasze bilety za pomocą mobilnej aplikacji. Zwrot za jednorazową transakcję nie może przekroczyć kwoty 15 zł.

Płatności BLIK w swojej ofercie posiadają m.in.:

Dużą zaletą promocji jest to, że możemy z niej skorzystać wiele razy oraz, to że łączy się z innym promocjami oferowanymi przez Polskiego Busa. Money Back za transakcję otrzymamy po 14 dniach od odbytej podróży. BLIK to bardzo prosta forma płatności, aby z niej korzystać wystarczy zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym aplikację banku. W momencie, w którym będziemy chcieli zapłacić wystarczy wygenerować specjalny kod na telefonie lub tablecie i podać go na stronie płatności.

Zwrot gotówki za tankowanie

Jeśli wybieramy podróż samochodem, znajdziemy wiele ofert z Money Back skierowanych do kierowców. Premię otrzymamy jeśli będziemy tankować na stacjach wyznaczonych przez nasz bank. Na rynku znajdziemy oferty, dzięki którym zyskamy nawet kilkaset złotych, jednak żeby uzyskać najwyższą premię musimy korzystać ze stacji bardzo często. Dla kierowców aktywnie korzystających z promocji Money Back banki przygotowują także inne możliwości takie jak darmową auto myjnie, bezpłatne posiłki i napoje.

Najbardziej aktywne banki w trasie:

Zgraj się ze swoim bankiem

Okres wakacyjny to również czas licznych festiwali, w wielu przypadkach banki obejmują patronat nad wydarzeniami muzycznymi czy filmowymi. Jeśli wybieramy się na festiwal warto sprawdzić czy bank, który jest z nim powiązany oferuje nam zniżki na bilety, zwraca określone kwoty za płatności kartą na festiwalu, a nawet oferuje całkowicie darmowe bilety dla nowych klientów. Zwykle są to promocje ograniczone czasowo lub mają limity ilościowe, mimo to może to znacznie wesprzeć nasz budżet i możemy zaoszczędzone pieniądze wykorzystać w trakcie wydarzenia. Warto sprawdzić, czy kartą, którą aktualnie posiadamy zapłacimy na wydarzeniu, w którym chcemy wziąć udział.

Programy lojalnościowe najczęściej są bezpłatne, więc jeśli podróżujemy warto poświęcić chwilę naszego czasu i sprawdzić oferty. Możemy dzięki temu zaoszczędzić sporą część naszych wakacyjnych wydatków, a kolejną podróż, w którą się wybierzemy będzie darmowa. Łączenie korzyści z pewnością pomoże nam zaoszczędzić, również na wydatkach związanych z planowaniem podróży, takimi jak zakup przewodnika, sprzętu sportowego czy wyposażenia walizki.

Podobne artykuły