Wizyta Mikołaja w domu - ile kosztuje?

 • 29 Lis 2017
 • 3 min. czytania
 • Komentarze(2)
Chcesz sprawić swojemu dziecku niespodziankę w trakcie wigilijnej kolacji? Zaproś do domu Mikołaja. Ile Kosztuje taka wizyta? Jak długo trwa i jak przebiega? Sprawdź!
Wizyta Mikołaja w domu - ile kosztuje?

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez Świętego Mikołaja. W związku z tym, że brodacz w czerwonym stroju przynosi prezenty, najbardziej oczekują go dzieci. Rodzice, którzy chcą sprawić radość swoim pociechom, korzystają często z usług wynajętego Mikołaja. Dowiedz się, jaki jest koszt takiej wizyty.

Świętego Mikołaja można zaprosić do domu, aby zrobić dziecku niespodziankę na mikołajki, przygotować tego rodzaju atrakcję w trakcie christmas party lub zaprosić go jako gościa na wigilijną kolację. W zależności od terminu i godziny spotkania z Mikołajem, inny będzie koszt jego wizyty. Sprawdź, ile zapłacisz za wynajęcie Mikołaja w wybranych miastach w Polsce.

Wynajem Mikołaja w Warszawie

Wystarczy pobieżna analiza serwisów internetowych, aby się przekonać, że wynajem Mikołaja to już nie fanaberia rodziców, a prawdziwy biznes. Mieszkańcy Warszawy mogą zamówić wizytę Mikołaja zarówno w obszarze stolicy, jak i poza nią. Cena spotkania z brodaczem zależy w dużej mierze od lokalizacji oraz wybranego przez ciebie terminu. Przykładowo za wizytę Mikołaja w wigilię do godz. 15 zapłacisz ok. 100 zł, natomiast w godz. od 17.30 do 19.30 już 220 zł. W pozostałe dni cena spotkania waha się w granicach od 200 do nawet 900 zł, jeśli Mikołaj musi dojechać do miejscowości znajdującej się pod Warszawą.

Wynajem Mikołaja we Wrocławiu

Mieszkańcy Wrocławia, którzy będą chcieli wynająć Mikołaja, mogą się spodziewać zbliżonych cen. Wizyta w dniach poprzedzających wigilię kosztuje ok. 170 zł, natomiast w dzień wigilii i Świąt Bożego Narodzenia ok. 250 zł. Bardzo podobnie wygląda cennik w przypadku wizyt Mikołaja w firmie. Za jedną godzinę spotkania zapłacisz ok. 250 zł, a za każdą kolejną rozpoczętą godzinę – 150 zł.

Wynajem Mikołaja w Gdańsku

Jeśli mieszkasz w Gdańsku i chcesz, aby również twoje dziecko odwiedził Mikołaj, będziesz musiał zapłacić niemal taką samą cenę, jak mieszkańcy pozostałych polskich miast. Koszt wizyty Mikołaja w wigilię waha się w granicach od 170 do 270 zł, w pozostałe przedświąteczne dni od 200 do 300 zł.

Jak przebiega wizyta Mikołaja?

Obserwując stawki na „mikołajowym rynku” zastanawiasz się pewnie, za co tak naprawdę Mikołaj otrzymuje wynagrodzenie? Wizyta jest rodzajem atrakcji, która może przebiegać następująco:

 • przybycie Mikołaja saniami pod dom
 • przekazanie prezentów przez rodziców
 • Mikołaj wchodzi do mieszkania dzwoniąc dzwonkiem
 • rozmowa Mikołaja z dziećmi
 • Mikołaj rozdaje prezenty, a następnie żegna się i wychodzi.

Spotkanie z Mikołajem trwa ok. 20-30 minut. Rodzice mogą też skorzystać z usługi „telefonu od Mikołaja”. Rozmowa trwa ok. 10 minut i kosztuje 50 zł.

Jak zaoszczędzić na wynajęciu Mikołaja?

Jak widzisz, koszt wynajmu Świętego Mikołaja nie należy do najniższych. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na spotkanie z brodaczem, możesz poprosić jednego z wujków, aby w tym wyjątkowym dniu przebrał się w czerwony strój i rozdał dzieciom prezenty. Kostium możesz wypożyczyć lub kupić. Wybierając drugą opcję, musisz się liczyć z wydatkiem od 150 do nawet 500 zł. Weź jednak pod uwagę, że strój będzie ci służył przez wiele lat.

Dodano:
29 Lis 2017

Zaktualizowano:
21 Wrz 2020

2 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • Aleksandra Z. Ekspert 07 grudnia 2017
  Ewela, to z pewnością będzie najtańsza opcja :)Pozdrawiam
 • ewela Ekspert 06 grudnia 2017
  Nawet nie wiedziałam, że Mikołaj jest taki drogi! Chyba jednak poprosze męża żeby się przebrał...

Podobne artykuły