Wybierasz się w podróż do innych krajów Europy? Ubezpiecz się od zarażenia koronawirusem

  • 31 Lip 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Firma ubezpieczeniowa Aviva proponuje polisę do 21 dni, która obejmuje koszty leczenia za granicą i pakiet assistance także w przypadku zarażenia koronawirusem. Użytkownicy serwisu MojaAviva mogą dodatkowo liczyć na zniżkę w wysokości 15 proc.
Wybierasz się w podróż do innych krajów Europy? Ubezpiecz się od zarażenia koronawirusem

Korzyści z polisy na wakacyjny wyjazd

Po okresie lockdownu wielu z nas chce wyrwać się z domu, a nawet z kraju, by pozażywać słońca, plaż i drinków. Wciąż jednak istnieje realne ryzyko zarażenia koronawirusem, co za granicą może wiązać się z wysokimi wydatkami. Dlatego też warto wykupić ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia oraz usługę assistance w nagłych wypadkach. W Aviva jest to ubezpieczenie turystyczne‌ ‌na‌ ‌podróże‌ ‌po‌ ‌Europie‌ ‌i‌ ‌krajach‌ ‌basenu‌ ‌Morza‌ ‌Śródziemnego na okres do‌ ‌21‌ ‌dni. Oznacza ono także opłacenie transportu do szpitala i pomocy osobie trzeciej, jeśli ubezpieczony nieumyślnie wyrządzi jej szkodę. Oprócz tego w ramach polisy można ubezpieczyć rower, inny sprzęt sportowy, bagaż czy mieszkanie na czas wyjazdu, jeśli nie posiada się całorocznego ubezpieczenia.

Aviva przypomina, że przy wyjeździe do krajów UE, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii,‌ ‌Norwegii,‌ ‌Islandii‌ ‌i‌ ‌Lichtensteinu‌ warto zabrać kartę EKUZ, która pozwala na traktowanie jej posiadacza jak obywatela danego kraju w kontekście opieki medycznej. Kartę można uzyskać bezpłatnie po złożeniu wniosku do NFZ-u.

Warianty ubezpieczenia turystycznego

Klient ma do wyboru pakiet podstawowy, pakiet uniwersalny lub pakiet elastyczny. Pierwszy obejmuje pokrycie kosztów leczenia i transportu do szpitala – do 40 tys. zł, pokrycie kosztów szkody wobec osoby trzeciej (także jeśli dziecko ubezpieczonego dokona szkody) – do 50 tys. zł, odszkodowanie w razie wypadku – do 10 tys. zł. Cena takiego wariantu to 40 zł bez zniżki.

Pakiet uniwersalny obejmuje: pokrycie kosztów leczenia i transportu do szpitala – do 300 tys. zł,

pokrycie kosztów szkody wyrządzonej osobie trzeciej – do 50 tys. zł, odszkodowanie w razie wypadku do 20 tys. zł, odszkodowanie za zniszczony lub skradziony bagaż do 1 tys. zł. Cena pakietu bez zniżki to 91 zł.

Pakiet elastyczny obejmuje: pokrycie kosztów leczenia i transportu do szpitala – do 500 tys. zł, pokrycie kosztów szkody wobec osoby trzeciej – do 200 tys. zł, odszkodowanie w razie wypadku – do 60 tys. zł, odszkodowanie za zniszczony lub skradziony bagaż do 5 tys. zł, odszkodowanie za uszkodzony sprzęt sportowy do 5 tys. zł, ubezpieczenie domu lub mieszkania od kradzieży do 15 tys. zł oraz od pożaru i innych zdarzeń losowych do 300 tys. zł. Cena pakietu to 234 zł. W serwisie Aviva można uzyskać zniżkę w wysokości 15 proc. na każdy pakiet.

Dodano:
31 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły