Załóż firmę w mBanku z pomocą księgowego

  • 02 Wrz 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Zakładanie firmy wiąże się z trudnymi decyzjami. Teraz proces ten może być łatwiejszy dzięki współpracy mBanku z biurami rachunkowymi z sieci OSBR. W ramach jednego systemu klient może skonsultować się z ekspertami, założyć działalność oraz firmowe konto bankowe i zapoznać się z księgowością internetową.
Załóż firmę w mBanku z pomocą księgowego

Jak to działa?

W mBanku założenie firmy w pełni zdalnie jest możliwe już od 2018 r. Nie trzeba iść do urzędu i czekać w kolejce, a cały proces trwa tylko 10 min. Klient ma do dyspozycji instrukcję, co robić krok po kroku. Teraz mBank, jako pierwsza instytucja bankowa, udostępnił system pozwalający na współpracę klientów firmowych z biurami rachunkowymi z sieci OSBR. Obecnie działa w niej ponad 400 firm w Polsce i liczba ta wciąż rośnie. Wystarczy wejść na stronę https://szukaj.lokalniksiegowi.pl/ i wybrać interesującą ofertę w pobliżu miejsca działalności. Biura znajdują się w większości dużych miast. Każde posiada opis, adres, godziny pracy, specjalizacje oraz grupę docelową. Jest także regulamin usług i cennik. Zainteresowany może zostawić dane kontaktowe, a pracownik biura skontaktuje się telefonicznie lub mailowo w krótkim czasie.

Jakie są korzyści?

Dzięki współpracy pomiędzy mBankiem a biurami rachunkowymi klient może za jednym razem:

  • zarejestrować firmę;
  • otworzyć konto firmowe;
  • skorzystać z porady księgowego na temat wyboru optymalnej formy opodatkowania, kodu PKD, rozliczenia VAT i innych wątpliwości;
  • połączyć konto bankowe z internetową księgowością, co pozwoli na wystawianie faktur, łatwą wymianę dokumentów czy monitoring płatności.

Co istotne, usługa jest bezpłatna i z pewnością przyda się początkującym przedsiębiorcom.

Warunki założenia firmy online przez mBank

Jeśli masz 18 lat, posiadasz polskie obywatelstwo i jesteś zameldowany w Polsce, możesz założyć jednoosobową działalność gospodarczą w mBanku, nie wychodząc z domu. Usługa nie dotyczy osób, które mają już zarejestrowaną firmę lub działalność firmy została zawieszona. Cały proces odbywa się w porozumieniu z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. W razie potrzeby można skorzystać z bezpłatnej, udzielonej telefonicznie porady księgowej. Warto zapoznać się z listą zagadnień na temat koniecznych do podjęcia decyzji w sprawie nowo otwieranej działalności. Po otrzymaniu informacji o udanej rejestracji wraz z nadanymi numerami NIP i REGON, należy złożyć formularz ZZA w ZUS-ie i ew. VAT-R w Urzędzie Skarbowym.

Dodano:
02 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły