Zamienić kredyt i zyskać? Dlaczego nie!

  • 21 Sty 2020
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Czy słyszałeś kiedyś o połączeniu kilku zobowiązań finansowych w jedno? Konsolidacja kredytów to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród osób, które nie radzą sobie z terminową spłatą. Jeśli Twój budżet nie umożliwia Ci comiesięcznego uiszczania rat za zaciągnięte pożyczki czy kredyty, nie musisz szukać chwilówek na ich spłatę, które mogą wpędzić Cię w jeszcze większe kłopoty finansowe.
Zamienić kredyt i zyskać? Dlaczego nie!

O różnego rodzaju kredytach słyszymy coraz więcej. Jednymi z najpowszechniejszych są oczywiście kredyty hipoteczne na zakup mieszkania i gotówkowe, które możemy zaciągnąć na dowolny cel. Mało kto jednak wie, czym jest kredyt konsolidacyjny, który coraz częściej pojawia się w ofertach rozmaitych polskich banków.

Kredyt konsolidacyjny — na czym polega?

Konsolidacja kredytów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają na swoim koncie kilka zaciągniętych zobowiązań, jednak nie potrafią poradzić sobie z ich spłacaniem. Kredyt konsolidacyjny polega bowiem na połączeniu wszystkich kredytów, pożyczek oraz innych form finansowania w jedno zobowiązanie. Jednak na czym dokładnie polega złoty sekret tego typu opcji i dlaczego jest ona aż tak opłacalna?

Kredyt konsolidacyjny umożliwia zmniejszenie raty, którą płacisz co miesiąc. Jest to uzależnione od długości okresu spłaty zobowiązania. Im jest on dłuższy, tym mniej będziesz musiał zapłacić.

Ważne!

Kredyt konsolidacyjny daje możliwość połączenia nie tylko kredytów i pożyczek gotówkowych, ale również limitów na kartach kredytowych, debetów na kontach bankowych, kredytów samochodowych, a czasami również chwilówek. Jednak w przypadku ostatniego zobowiązania niektóre banki mogą sceptycznie podchodzić do włączenia tego typu finansowania w konsolidację.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku

Jeśli zastanawiasz się nad konsolidacją, chciałbyś znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny, który nie tylko zapewni Ci satysfakcjonującą ratę miesięczną, ale także najniższe koszty. Ostatnimi czasy na rynku wśród tego typu ofert prym wiedzie kredyt konsolidacyjny w Alior Banku. Korzystając z usługi możesz połączyć zobowiązania o maksymalnej wysokości 200 tysięcy złotych.

W ramach konsolidacji w Alior Banku możesz złączyć standardowe pożyczki gotówkowe. Nie masz możliwości skonsolidowania kredytów ratalnych, kart kredytowych i limitów na kontach bankowych, a także pożyczek zabezpieczonych hipoteką o kwotach niższych niż 10 tys. zł.

Ważne jest to, że nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Korzystając więc z oferty Alior Banku otrzymujesz swoisty „prezent”, który pomoże Ci w wykonaniu dużego kroku na drodze wychodzenia z finansowej pułapki.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku — zalety

  • Oprocentowanie o wartości nawet 9,99%,
  • Maksymalna kwota kredytu — 200 tys. zł,
  • Okres spłaty nawet do 10 lat.

Konsolidacja w Alior Banku — czy to się opłaca?

Patrząc na wyżej wymienione zalety kredytu konsolidacyjnego, który proponuje Alior Bank, nie sposób nie powiedzieć, że jest to korzystna oferta. Jednak jak przedstawia się na tle innych konsolidacji dostępnych obecnie na rynku bankowym?

Kredyt konsolidacyjny w wysokości 50 tys. zł. z 36-miesięcznym okresem spłaty.

Ranking kredytów konsolidacyjnych
Bank Oprocentowanie Prowizja RRSO Rata
BNP Paribas 8,99% 0,00% 9,38% 1 589,75 zł
PKO BP 8,99% 0,00% 9,37% 1 589,75 zł
Citi Handlowy 7,49% 7,49% 9,87% 1 600,18 zł
Alior Bank 9,99% 0,00% 10,48% 1 613,12 zł
Santander Bank Polska 7,99% 7,99% 13,69% 1 660,43 zł
T-Mobile Usługi Bankowe 9,99% 11,99% 19,54% 1 806,54 zł

Podobne artykuły