Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Orange Finance - 600 zł premii za płatności telefonem

Fot.

Orange Finance, to nowa instytucja na polskim rynku bankowym. Bank powstał z połączenia sił operatora komórkowego Orange i produktów bankowych dostarczanych przez mBank. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z usług dostanie w pełni mobilne konto „za zero” z pakietem ciekawych bonusów.

Podstawowy produkt Orange Finance, to Konto Osobiste. To obecnie jeden z nielicznych rachunków, z którego wszystkich funkcji skorzystamy dzięki urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją banku. Niestety za pomocą aplikacji nie wybierzemy pieniędzy z bankomatu, ani nie zapłacimy w sklepie. Co prawda możemy płacić telefonem, ale tylko za pomocą naklejki zbliżeniowej. Od mobilnego banku oczekujemy czegoś więcej.

Z pomocą aplikacji możemy za to założyć rachunek. Zrobimy to również przez internet lub telefon. Umowę zawrzemy za pośrednictwem kuriera lub potwierdzając dane przelewem z innego banku. Możemy również pójść do salonu Orange i podpisać umowę na miejscu. Rachunek w Orange Finance może także założyć osoba niepełnoletnia – wystarczy, że ma ukończone 13 lat.

Tabela opłat ze sporą liczbą zer

Założenie i prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne, oznacza to, że na rachunek nie musi wpływać nasze wynagrodzenie lub inna stała kwota i nie musimy też pamiętać o utrzymywaniu obrotów na określonym poziomie. Nie zapłacimy również za przelewy - ani za zwykłe zlecenia, ani za przelewy na numer telefonu, czy profil na facebooku. Bezpłatnie prześlemy pieniądze również do ZUS i organów podatkowych, bez opłat skorzystamy także z polecenia zapłaty i zlecenia stałego. 5 złotych zapłacimy za to za przelew ekspresowy. Nie korzystamy z nich na co dzień, więc opłata nie będzie dotkliwa, jednak na rynku znajdziemy tańsze oferty. Płatne są również przelewy walutowe.

Do rachunku, również bezpłatnie, możemy dostać kartę płatniczą i dodatkowo naklejkę zbliżeniową. Za wypłaty z bankomatów zapłacimy 5 złotych miesięcznie. Opłata nie będzie pobierana przez 3 pierwsze miesiące, jeśli przystąpimy do promocji „Dobry Start z Orange Finance”. Po tym okresie, zwolnieni z tej prowizji będziemy, jeśli nie korzystamy z bankomatów lub w danym miesiącu wykonamy 5 operacji bezgotówkowych. Osoby, które będą wykorzystywać Konto Osobiste, jako podstawowy rachunek nie powinny mieć problemu ze spełnieniem tego warunku. Użytkownicy konta do 18 roku życia za wypłaty z bankomatów nie płacą w ogóle.

Dodatkowy pakiet korzyści

Korzystając z konta dostajemy kilka ciekawych bonusów:

  • 4% na koncie oszczędnościowym - co prawda tylko przez pierwsze 6 miesięcy, ale za to dla salda do 25 tys. złotych. Po okresie promocyjnym, który i tak jest dłuższy niż w przypadku innych tego typu promocji, oprocentowanie wyniesie od 1,3% do 2,2% w zależności od salda na rachunku. Oczywiście pod warunkiem, że obecnie obowiązująca tabela oprocentowania nie ulegnie zmianie.
  • 1 tysiąc złotych darmowego limity w koncie - nie zapłacimy prowizji za jego uruchomienie, ani odsetek przez okres 6 miesięcy.
  • 5% money-back za płatności zbliżeniowe telefonem. Niestety Orange Finance nie oferuje typowych płatności telefonem – do tego celu musimy wykorzystać naklejkę zbliżeniową. Warunkiem skorzystania ze zwrotu jest minimum 5 operacji bezgotówkowych w każdym z 6 miesięcy promocji i regularne opłacanie z konta przynajmniej jednej faktury za usługi Orange. Co miesiąc możemy dostać maksymalnie 100 zł zwrotu, a więc 600 zł w ciągu półrocznego okresu promocji.
  • 760 złotych zwrotu, jeśli będziemy korzystać ze Strefy Korzyści – to spersonalizowane rabaty u partnerów banku, podobne do tych, które znamy z mOkazji w mBanku.
  • 60 złotych promocyjnego doładowania w Orange - jeśli w każdym z 3 pierwszych miesięcy wykonamy co najmniej 5 operacji bezgotówkowych, to możemy dostać zwrot (w formie doładowania) 5% transakcji zbliżeniowych telefonem. Do zdobycia są doładowania w wysokości 5 zł, 10 zł, 15 zł i 20 złotych miesięcznie.

Inne produkty

Orange Finance oferuje również inne produkty bankowe. Skorzystać możemy między innymi z lokat na 3, 6 lub 12 miesięcy z oprocentowaniem, które możemy uznać za przeciętne. Po ostatniej aktualizacji stóp wynosi ono 1,6% w skali roku nie zależnie od okresu lokaty.

Do dyspozycji mamy również kredyt gotówkowy, z którego podobnie jak w przypadku innych produktów, możemy skorzystać za pomocą aplikacji. W zależności od oceny banku możemy otrzymać kwotę od 500 zł do 50 tys. złotych na okres nawet 5 lat. Oprocentowanie jest jednak wysokie i wynosi od 9,29 do 12 % w skali roku. Prowizja za uruchomienie kredytu może wynieść nawet 9%.

Skorzystać możemy również z karty kredytowej z limitem od 1 do 20 tysięcy złotych, okresem bezodsetkowym wynoszącym 54 dni i oprocentowaniem w wysokości 12% w skali roku. To obecnie maksymalne możliwe oprocentowanie kredytów, jakie mogą oferować banki. Za wydanie karty zapłacimy dodatkowo 10 złotych, a opłata roczna to 70 zł. Tej ostatniej unikniemy, jeśli wykonamy w ciągu 12 miesięcy 120 transakcji lub wydamy kartą 12 tys. złotych.
Podobne artykuły