Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Liberty Direct - o firmie

Liberty Direct należy do amerykańskiej grupy ubezpieczeniowej Liberty Mutual Insurance, która oferuje bogaty wachlarz ubezpieczeń komunikacyjnych i mieszkaniowych. Do Polski marka została wprowadzona w 2007 roku. Jej siedzibą jest Warszawa. Od momentu rejestracji Liberty Direct w Polsce, dyrektorem Generalnym polskiego oddziału Liberty Seguros S.A. jest Michał Kwieciński. Siedziba firmy w Polsce znajduje się na ul. Chocimskiej 17 w Warszawie. Obsługa klientów następuje za pośrednictwem konsultantów i przez Internet.

Międzynarodowa grupa ubezpieczeniowa Liberty Mutual świadczy kompleksowe usługi ubezpieczeniowe w 29 krajach Ameryki Północnej i Południowej, Europy i Azji. Firma działa w Stanach Zjednoczonych od 1912 roku i zdobyła pozycję lidera w branży instytucji ubezpieczeniowych, zajmując 76 pozycję na liście Fortune 500. W swojej ofercie Liberty proponuje ubezpieczenia dla klientów indywidualnych, a także instytucjonalnych. Ubezpieczenia indywidualne oferowane są w Irlandii, Portugalii, Hiszpanii, Turcji i Polsce. Z ubezpieczeń instytucjonalnych można skorzystać na większości rynków europejskich.

Misja i wizja

Kluczowym założeniem Liberty Direct jest udzielanie ubezpieczeń komunikacyjnych w korzystnej cenie oraz najwyższej jakości obsługi Klienta, zwłaszcza w zakresie likwidacji szkód. Dzięki

przyjętej strategii, firma Liberty Direct stała jednym z najszybciej rozwijających się ubezpieczycieli komunikacyjnych działających w systemie bezpośrednim na rynku polskim. Zaledwie w 2009 roku Liberty Direct zebrała 87,4 mln zł składki przypisanej brutto, co oznacza ponad 40% wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. W 2009 r. liczba klientów ubezpieczyciela w Polsce przekroczyła 140 tys.

Oferta produktowa

  • Ubezpieczenia komunikacyjne (ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenia autocasco, ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, Assistance, ubezpieczenia szyb samochodowych itp.),
  • Ubezpieczenia mieszkaniowe ( ubezpieczenia budynków, murów, wyposażenia, OC z tytułu posiadania lub użytkowania budynków mieszkalnych, ubezpieczenia Assistance itp.).

Produkty Liberty Direct sprzedawane są przez polski oddział Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A. za pośrednictwem telefonu i internetu.

Sposoby płatności

Liberty Direct oferuje płatność w ramach wszystkich swoich produktów płatność w systemie ratalnym. Ponadto, można opłacić polisę przy doręczeniu za pobraniem, przelewem, kartą kredytową a także poprzez polecenie zapłaty.

Nagrody i wyróżnienia

Podczas swojej 7-letniej działalności w Polsce firma otrzymała wiele nagród i wyróżnień, będących wyrazem uznania dla jej osiągnięć w różnych obszarach działalności m.in. wyróżnień EFFIE w kategorii kreatywności kampanii reklamowych, nagroda IPRA Golden World Awards, tytuł najlepszego pracodawcy 2010 itp.