Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×

Kalkulator zdolności kredytowej

?
Twoja zdolność kredytowa, czyli kwota kredytu, jaką możesz dostać, zależy od wielu czynników. Oprócz tych, które wprowadziłeś w kalkulatorze, ma na nią wpływ również m.in.: zródło twoich dochodów, stabilność zatrudnienia, a nawet kwota oszczędności. W związku z tym wyliczenia mają charakter jedynie orientacyjny, a ostateczna kwota kredytu zależy od wewnętrznych regulacji banku w którym złożysz wniosek kredytowy. Zanim podpiszesz umowę przedwstępną, sprawdź w banku, na jaki kredyt Cię stać.

Sprawdź, jaką kwotę kredytu możesz dostać

Miesięczny dochód gospodarstwa domowego [netto]

-
min max
0 zł 20 000 zł
+
PLN

Okres kredytowania

-
min max
1 rok 35 lat
+
string.lat
%
 

Stałe wydatki ponoszone co miesiąc

PLN
PLN
PLN

Szukasz oferty dla siebie?

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać tę najlepszą - bez zobowiązań i opłat.

Imię:

Nr. telefonu:

Nazwisko:

Adres email:

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu przedstawienia oferty finansowej oraz w celach marketingowych przez Totalmoney.pl sp. z o.o., w tym na zautomatyzowane profilowanie ... [ pełna treść ]

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu przedstawienia oferty finansowej oraz w celach marketingowych przez Totalmoney.pl sp. z o.o., w tym na zautomatyzowane profilowanie oraz udostępnienie danych osobowych, w szczególności instytucjom finansowym i ubezpieczeniowym, w celu przedstawienia przez nich oferty.

  Zgoda jest dobrowolna i będziesz mógł ją wycofać w dowolnym momencie po wypełnieniu formularza kontaktowego Totalmoney.pl. Wszystkie definicje i zasady zbierania oraz przetwarzania danych osobowych opisane są w Polityce Prywatności.

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Totalmoney.pl sp. z o.o informacji handlowych drogą elektroniczną ... [ pełna treść ]

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Totalmoney.pl sp. z o.o informacji handlowych drogą elektroniczną w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres poczty elektronicznej.
 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Totalmoney.pl sp. z o.o informacji handlowych drogą telefoniczną, w tym SMS i MMS ... [ pełna treść ]

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Totalmoney.pl sp. z o.o informacji handlowych drogą telefoniczną, w tym SMS i MMS i na używanie przez Totalmoney.pl sp. z o.o telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ustawy prawo telekomunikacyjne.
 • Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych (przeczytaj) * [ pełna treść ]

  Administratorem danych osobowych jest spółka Totalmoney.pl sp. z o.o. siedzibą we Wrocławiu, ul. Jaworska 13, 53-612 Wrocław, zarejestrowana przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej VI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 45348, NIP 8971652608.

  Podanie danych osobowych jest dobrowolne ? nie ma Pan/Pani ustawowego obowiązku podania danych osobowych ? jednakże obowiązek ten może wynikać z przepisów szczególnych (podatkowych, o kredycie konsumenckim, prawa bankowego, o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy).

  Konsekwencją niepodania niezbędnych danych osobowych może być w szczególności odmowa świadczenia usług na Pana/Pani rzecz

   Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania usług, w celach pomiarów statystycznych i marketingu własnego oraz w celu marketingu podmiotów trzecich, a przetwarzanie dotyczy następujących kategorii danych osobowych:
  • - niezbędne dane osobowe podawane przez Użytkownika w celu korzystania z usług,
  • - dodatkowe dane osobowe podawane przez Użytkownika w celu korzystania z usług,
  • - dane zbierane w związku z korzystaniem z usług,
  • - dane związane z korzystaniem z serwisu internetowego, a także zachowania i zainteresowania użytkowników.

  Pani/Pana dane osobowe mogą pochodzić z Pani/Pana aktywności (wypełnione formularze), a także od podmiotów zewnętrznych.

  Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych mogą być podmioty współpracujące.

  Informujemy, że w oparciu o Pana/Pani dane osobowe możemy podejmować zautomatyzowane decyzje, w tym profilować Pana/Pani dane osobowe.

  Szczegółowe warunki przetwarzania danych osobowych opisuje Polityce Prywatności.

W naszej ofercie znajdziesz produkty finansowe:

Co to jest zdolność kredytowa?

Każda osoba starająca się o kredyt zastanawia się, czym jest zdolność kredytowa i jak ją obliczyć. Taki wskaźnik jest szczególnie przydatny podczas podejmowania decyzji o przyznaniu lub odrzuceniu wniosku kredytowego. Zdolność kredytowa to nic innego jak ocena wiarygodności finansowej. Wszystkie banki, zanim zdecydują się udzielić pożyczki, sprawdzają czy potencjalny kredytobiorca będzie w stanie spłacić swoje zobowiązania. A jak banki sprawdzają zdolność kredytową? Głównie analizują dokumenty dołączone do wniosku oraz skupiają się na informacjach podanych przez kredytobiorcę, chociaż istnieją jeszcze inne metody, których instytucje finansowe nie ujawniają i pozostają one tajemnicą.

Jak wyliczyć zdolność kredytową?

Skrupulatne wyliczenie zdolności kredytowej nie jest proste. Banki biorą pod uwagę wiele danych, znaczące są między innymi dochody, jak i okres kredytowania. Jak zatem sprawdzić zdolność kredytową? Sposobów jest kilka. Można sprawdzić zdolność kredytową dzwoniąc na infolinię konkretnego banku lub odwiedzając placówkę jednego z oddziałów instytucji finansowej. Wygodniej jednak skorzystać z gotowych narzędzi, takich jak kalkulatory zdolności kredytowej dla kredytów gotówkowych lub hipotecznych. Dzięki nim można dokonać symulacji zdolności kredytowej w krótkim czasie, nie wykonując przy tym żadnych skomplikowanych obliczeń. Na podobnej zasadzie działają ogólne kalkulatory kredytów gotówkowych, hipotecznych, rat czy RRSO.

Kalkulator zdolności kredytowej online

Kalkulatory zdolności kredytowej są bardzo łatwe w obsłudze. Jak wyliczyć zdolność kredytową w kalkulatorze? Wystarczy wpisać podstawowe dane, które są potrzebne do obliczenia tego konkretnego parametru. Najważniejsze jest podanie miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego. Oprócz tego, niezbędne będą takie informacje jak okres kredytowania, wysokość oprocentowania nominalnego, typ rat, liczba osób w gospodarstwie domowym, a także stałe wydatki ponoszone co miesiąc (limity na kartach kredytowych, raty innych kredytów, inne stałe zobowiązania). Takie dane pozwolą na wyliczenie symulacji zdolności kredytowej już w kilka sekund. Po chwili przedstawiony zostanie wynik, który podpowie potencjalnemu kredytobiorcy o jaką maksymalną kwotę kredytu np. hipotecznego lub gotówkowego może się ubiegać.

Poza takimi ogólnymi narzędziami, dostępne są także kalkulatory zdolności kredytowej konkretnych banków, np. mBank, PKO BP czy BZ WBK. Wyliczenia te mają jednak charakter orientacyjny, ostateczne warunki przyznania kredytu ustalane są indywidualnie przez banki.

Od czego zależy zdolność kredytowa?

Wiele czynników składa się na zdolność kredytową. Banki dokonują ocen, które można podzielić na ilościowe oraz jakościowe. W analizie ilościowej brane pod uwagę są finanse potencjalnego kredytobiorcy. Oceniane są więc dochody, miesięczne koszty utrzymania i obecne zadłużenie. Na tej podstawie bank sprawdza, czy klient ma jakieś nadwyżki, które pozwolą mu na regularne spłacanie zobowiązań. Nie bez znaczenia jest także źródło dochodów. Oczywiście musi być ono legalne. Największe szanse na przyznanie kredytu mają osoby z umową o pracę na czas nieokreślony. Nie oznacza to jednak, że osoby pracujące na zlecenie lub o dzieło nie dostaną kredytu. Może on zostać im przyznany, ale np. na gorszych warunkach lub kwota kredytowania będzie niższa. Jak jeszcze banki sprawdzają zdolność kredytową? Przez wspomnianą analizę jakościową. Dotyczy ona takich danych o potencjalnym kredytobiorcy jak wiek, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, wykształcenie, staż pracy, zajmowane stanowisko, status mieszkaniowy oraz majątkowy. Oprócz tego, banki analizują informacje zawarte w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Są tam zapisane dane o aktualnych i spłaconych zobowiązaniach finansowych.

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zastanawiają się nad tym, jak dostać kredyt hipoteczny. Jest to zobowiązanie długoterminowe i zazwyczaj dotyczy wysokich kwot, nic więc dziwnego, że zwiększenie zdolności kredytowej ma w tym przypadku szczególne znaczenie. Jak zatem poprawić ten parametr? Na początek warto uregulować spłacane kredyty lub pomyśleć o ich konsolidacji. Wszelkie zobowiązania bowiem obniżają zdolność kredytową. Wiąże się to nie tylko ze spłaceniem kredytów, ale także z zamknięciem rachunków kredytowych lub kont z limitem. Posiadanie takich produktów finansowych może niekorzystnie wpłynąć na ocenę wiarygodności, ponieważ klient może w każdej chwili z nich skorzystać i zaciągnąć długi. Chcąc więc zwiększyć zdolność kredytową, lepiej zrezygnować z niektórych rachunków.

Istotne są także informacje zawarte w BIK. Warto wiedzieć, że w raporcie dostępne są nie tylko dane negatywne, ale także pozytywne, np. o terminowym spłaceniu podjętych zobowiązań. Niektórzy decydują się wcześniej na zaciągnięcie niewielkiego kredytu konsumenckiego i spłacenie go zgodnie z terminem, co korzystnie wpłynie na historię kredytową.

Ważną informacją dla banku jest także rodzaj umowy, w oparciu o którą pracuje potencjalny kredytobiorca. Najlepsza i najbardziej wiarygodna dla instytucji finansowej jest umowa o pracę. Może to zwiększyć zdolność kredytową i wpłynąć na lepsze warunki kredytu. Warto więc wcześniej zadbać o stabilną pracę na czas nieokreślony.

Zwiększyć zdolność kredytową może także kredyt zaciągnięty we dwoje. Dzięki temu klient będzie bardziej wiarygodny finansowo, ponieważ wyższe będą wspólnie osiągane dochody. Warto więc rozważyć wzięcie kredytu z partnerem, rodzicami czy rodzeństwem, ponieważ dla banku to dodatkowa forma zabezpieczenia. Ponadto, może to zwiększyć kwotę kredytowania lub wpłynąć na lepsze warunki umowy.

Na zdolność kredytową ma również wpływ rodzaj wybranych rat. Wiele osób decyduje się na raty malejące, ponieważ stopniowo są one obniżane. To jednak negatywnie wpływa na ocenę zdolności kredytowej, gdyż brane pod uwagę są raty spłacane na samym początku, kiedy są wysokie i w dużym stopniu obciążają domowy budżet. Bezpieczniejszym wyborem będą zatem raty równe, które przez cały okres spłaty będą wynosiły tyle samo.

Pozytywny wpływ na ocenę wiarygodności finansowej ma również wkład własny. Im większy - tym lepiej. Dla banku to pozytywna informacja dotycząca zabezpieczenia finansowego. Dzięki wysokiemu wkładowi własnemu mogą zmniejszyć się także odsetki lub okres kredytowania.