Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×

Kalkulator lokatowy

?
Kalkulator lokatowy pozwoli ci obliczyć wysokość odsetek w zależności od kapitału, okresu zdeponowania środków oraz oprocentowania. Zanim bank wypłaci ci wypracowane odsetki odejmie od nich podatek od zysków kapitałowych (podatek Belki), który wynosi 19 procent.

Oblicz wysokość odsetek z lokaty

Kwota lokaty

-
min max
100 zł 2 000 000 zł
+
PLN

Okres lokaty

-
min max
1 miesiąc 120 miesięcy
+
string.miesiecy
%

Szukasz oferty dla siebie?

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać tę najlepszą - bez zobowiązań i opłat.

Imię:

Nr. telefonu:

Nazwisko:

Adres email:

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu przedstawienia oferty finansowej oraz w celach marketingowych przez Totalmoney.pl sp. z o.o., w tym na zautomatyzowane profilowanie ... [ pełna treść ]

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu przedstawienia oferty finansowej oraz w celach marketingowych przez Totalmoney.pl sp. z o.o., w tym na zautomatyzowane profilowanie oraz udostępnienie danych osobowych, w szczególności instytucjom finansowym i ubezpieczeniowym, w celu przedstawienia przez nich oferty.

  Zgoda jest dobrowolna i będziesz mógł ją wycofać w dowolnym momencie po wypełnieniu formularza kontaktowego Totalmoney.pl. Wszystkie definicje i zasady zbierania oraz przetwarzania danych osobowych opisane są w Polityce Prywatności.

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Totalmoney.pl sp. z o.o informacji handlowych drogą elektroniczną ... [ pełna treść ]

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Totalmoney.pl sp. z o.o informacji handlowych drogą elektroniczną w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres poczty elektronicznej.
 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Totalmoney.pl sp. z o.o informacji handlowych drogą telefoniczną, w tym SMS i MMS ... [ pełna treść ]

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Totalmoney.pl sp. z o.o informacji handlowych drogą telefoniczną, w tym SMS i MMS i na używanie przez Totalmoney.pl sp. z o.o telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ustawy prawo telekomunikacyjne.
 • Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych (przeczytaj) * [ pełna treść ]

  Administratorem danych osobowych jest spółka Totalmoney.pl sp. z o.o. siedzibą we Wrocławiu, ul. Jaworska 13, 53-612 Wrocław, zarejestrowana przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej VI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 45348, NIP 8971652608.

  Podanie danych osobowych jest dobrowolne ? nie ma Pan/Pani ustawowego obowiązku podania danych osobowych ? jednakże obowiązek ten może wynikać z przepisów szczególnych (podatkowych, o kredycie konsumenckim, prawa bankowego, o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy).

  Konsekwencją niepodania niezbędnych danych osobowych może być w szczególności odmowa świadczenia usług na Pana/Pani rzecz

   Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania usług, w celach pomiarów statystycznych i marketingu własnego oraz w celu marketingu podmiotów trzecich, a przetwarzanie dotyczy następujących kategorii danych osobowych:
  • - niezbędne dane osobowe podawane przez Użytkownika w celu korzystania z usług,
  • - dodatkowe dane osobowe podawane przez Użytkownika w celu korzystania z usług,
  • - dane zbierane w związku z korzystaniem z usług,
  • - dane związane z korzystaniem z serwisu internetowego, a także zachowania i zainteresowania użytkowników.

  Pani/Pana dane osobowe mogą pochodzić z Pani/Pana aktywności (wypełnione formularze), a także od podmiotów zewnętrznych.

  Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych mogą być podmioty współpracujące.

  Informujemy, że w oparciu o Pana/Pani dane osobowe możemy podejmować zautomatyzowane decyzje, w tym profilować Pana/Pani dane osobowe.

  Szczegółowe warunki przetwarzania danych osobowych opisuje Polityce Prywatności.

W naszej ofercie znajdziesz produkty finansowe:

Co to jest lokata?

Lokata jest jednym z wielu produktów bankowych, który służy do lokowania oszczędności, którego celem jest ich pomnażanie. Zakładanie lokat i wpłacanie na nie pieniędzy nie niesie za sobą żadnego ryzyka, a do tego gwarantuje zysk. Oszczędności zdeponowane na lokacie nie tracą na wartości z powodu inflacji (chyba, że ich oprocentowanie jest bardzo niskie), dlatego też jest to znacznie lepszy sposób przechowywania środków finansowych niż nieoprocentowane konta lub przysłowiowa skarpeta. Lokaty to jedyne produkty, za które bank płaci klientom, a nie odwrotnie. Chcąc dowiedzieć się, ile możemy zarobić na danej lokacie, warto skorzystać z takich narzędzi jak kalkulator lokat oszczędnościowych.

Lokata czy konto oszczędnościowe?

Drugim niezwykle popularnym produktem służącym do pomnażania swoich oszczędności są konta oszczędnościowe. Różnica pomiędzy tymi dwoma możliwościami jest taka, że z konta oszczędnościowego możemy wyciągać pieniądze w dowolnym momencie, natomiast lokatę zakłada się na z góry określony czas i jeśli zdecydujemy się wcześniej podjąć swoje środki, to w większości przypadków stracimy naliczone odsetki. Ponadto konta oszczędnościowe są często gorzej oprocentowane od lokat. Rodzajów lokat jest wiele, dlatego też aby wybrać odpowiednią dla siebie, trzeba obliczyć zysk z lokaty, którą jesteśmy zainteresowani. Mając odpowiednią wiedzę można to zrobić samemu lub przy użyciu kalkulatora do obliczania odsetek z lokat.

Lokata rentierska - kalkulator

Rodzajów lokat jest wiele. Jednym z nich jest lokata rentierska, która oferuje zwykle korzystne warunki, jednak nie jest dostępna ani też opłacalna dla wszystkich. Cechą charakterystyczną tego produktu bankowego jest wysokie oprocentowanie oraz nietypowy sposób wypłacania odsetek. Decydując się na założenie lokaty rentierskiej musimy dysponować dużym kapitałem, a zyski będą do nas trafiać w regularnych cyklach, czyli np. co trzy miesiące. Nasze pieniądze są więc zdeponowane długoterminowo, jednak odsetki są nam wypłacane w trakcie trwania lokaty, nie musimy czekać do jej zamknięcia, aby cieszyć się z zarobku. W liczeniu odsetek z lokaty rentierskiej pomoże nam kalkulator lokat. Tego typu oferty są skierowane przede wszystkim do osób, które posiadają oszczędności w wysokości przynajmniej 100 tysięcy złotych.

Lokata progresywna - kalkulator

Lokata progresywna jest rodzajem tradycyjnej lokaty bankowej, różnica polega na tym, że jej oprocentowanie rośnie z okresu na okres. Oznacza to, że jeśli założymy lokatę progresywną na 12 miesięcy, to w pierwszym kwartale oprocentowanie wyniesie np. 0,5%, a od trzeciego miesiąca wzrośnie do 1,1% i tak dalej. W ostatnim miesiącu tej lokaty zysk może sięgać nawet 10%. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie ile zarobię na lokacie progresywnej, należy obliczyć wysokość średniego oprocentowania lub użyć do tego kalkulatora zysku z lokaty. Zaletą tego rodzaju lokat jest możliwość zlikwidowania ich w dowolnym momencie, nie tracąc przy tym zysku z odsetek, jednak w początkowych miesiącach jest on niewielki.

Jak obliczyć odsetki od lokaty?

Przy samodzielnym obliczaniu oprocentowania lokat warto pamiętać o tym, że jest ono podawane w skali roku. Jeśli więc założymy lokatę z oprocentowaniem np. 3% na pół roku, to zarobimy znacznie mniej niż w przypadku gdyby ta sama lokata była złożona na cały rok. Jak obliczyć oprocentowanie lokaty? Można do tego użyć matematycznych wzorów lub kalkulatora lokat oszczędnościowych. To drugie rozwiązanie jest znacznie prostsze i mniej czasochłonne, a prawdziwość uzyskanego wyniku nie podlega wątpliwości.

Kalkulator odsetek od lokaty bankowej - jak działa?

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, jak obliczyć lokatę, to najprostszym sposobem jest użycie kalkulatora zysku z lokaty. Tego typu narzędzia dostępne są na wielu stronach internetowych, a żeby ich użyć trzeba posiadać takie informacje, jak kwota depozytu, oprocentowanie, okres deponowania oraz kapitalizacja. Po wpisaniu tych danych we wskazane miejsca kalkulator lokaty bankowej podaje dokładny wynik. Kalkulator odsetek lokat bankowych pozwala na obliczenie dowolnych lokat uwzględniając przy tym tzw. podatek Belki. Dzięki użyciu kalkulatora odsetek lokat można w łatwy sposób sprawdzić, która z ofert różnych banków jest dla nas najkorzystniejsza.

Czy warto założyć lokatę?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które dysponują pewną sumą pieniędzy, która aktualnie nie ma konkretnego przeznaczenia. Choć wysokość oprocentowania proponowanego aktualnie przez banki dla wielu osób jest zbyt niska, to i tak jest to lepsze rozwiązanie niż trzymanie pieniędzy na koncie, które nie jest w ogóle oprocentowane. Jednego można być absolutnie pewnym - zakładając lokatę nic się nie traci, a można zyskać. Potwierdzają to wyniki kalkulatorów oprocentowania lokat. Oczywiście nie warto decydować się na pierwszą lepszą ofertę, nawet przy zakładaniu miesięcznej lokaty kalkulator jest podstawowym narzędziem, z którego powinniśmy skorzystać zanim zdeponujemy pieniądze w konkretnym banku.

Jak szukać ofert lokat bankowych?

Oczywiście można wybrać się do oddziału banku, w którym mamy konto i zapytać o ofertę lokat, można również wejść na stronę internetową jakiegokolwiek banku i zapoznać się z jego propozycjami. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z rankingów lokat, które w jednym miejscu gromadzą oferty wielu banków, dzięki czemu łatwiej jest je ze sobą porównać. Koniecznie trzeba przy tym pamiętać, że podawane przez banki oprocentowanie jest oprocentowaniem w skali roku, więc w sytuacji gdy oferta dotyczy lokaty np. na 3 miesiące, należy skorzystać z przelicznika lokat. Jeśli używamy kalkulatora, to obliczanie lokat nie jest trudnym zadaniem, a dzięki niemu można uniknąć popełnienia poważnej pomyłki.

Dlaczego banki oferują klientom lokaty?

Powszechnie wiadomo, że bank jest instytucją nastawioną na zysk. Dlaczego wobec tego powstał produkt, dzięki któremu to klienci banku zarabiają, a nie on sam? Otóż bank, aby móc udzielać kredytów, musi mieć środki finansowe, którymi może obracać. Pożycza je więc od klientów (lokaty są więc swego rodzaju pożyczką, która udzielamy bankowi) i przekazuje je dalej np. w formie kredytów znacznie wyżej oprocentowanych od tego, którego my udzieliliśmy jemu.