Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement
 • Konrad Pluciński
  Ekspert direct.money.pl

 • 31.08.2016,godz. 07:53

Certyfikat direct.money.pl dla oferty iGotówka

Certyfikat direct.money.pl dla oferty iGotówka

Pod lupę analityków direct.money.pl trafiła iGotówka – internetowa oferta kredytu gotówkowego Banku BGŻ BNP Paribas. Szczegółowo prześwietlone zostały parametry produktu oraz proces związany z uruchomieniem pożyczki. Finalnie iGotówka zdobyła nasze uznanie i otrzymała Certyfikat dla produktu finansowego. Zobacz, czy ta propozycja spodoba się również Tobie.

Podstawowe zalety produktu, które wpłynęły na otrzymanie przez niego Certyfikatu to:

 • dobre warunki cenowe,
 • możliwość samodzielnego przygotowania symulacji i łatwego porównania szczegółowych parametrów kredytu,
 • możliwość wyboru oferty z ubezpieczeniem lub bez,
 • brak kosztów dodatkowych,
 • możliwość otrzymania kredytu on-line, czyli bez konieczności wizyty w oddziale banku.

Oferta kredytu gotówkowego dostępna na iGotowka.pl to rozwiązanie przygotowane przez Bank BGŻ BNP Paribas. W przeciwieństwie do produktów kredytowych ze standardowej oferty banku iGotówka dostępna jest on-line. Oznacza to, że sami, za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do internetu, możemy przygotować symulację i złożyć wniosek o kredyt.

R E K L A M A

Kredyt dostępny jest w kwocie od 1 tys. zł do 120 tys. zł ze spłatą rozłożona na okres od 6 do 84 miesięcy. Oprocentowanie może wynieść od 0 proc. do 9,99 proc. w zależności od wnioskowanej kwoty. Prowizja mieści się w przedziale od 3 proc. do 12 proc. Jej wysokość możemy obniżyć korzystając z ubezpieczenia. Dostępne są dwa warianty w zależności od kwoty kredytu:

 • W przypadku kredytu w kwocie do 10 tys. zł możemy skorzystać z ubezpieczenia na wypadek śmierci, trwałej i całkowitej niezdolności do pracy oraz w zależności od źródła dochodu ubezpieczonego czasowej niezdolności do pracy albo utraty pracy albo pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku.
 • Dla kredytu w kwocie wyższej niż 10 tys. zł dostępne jest ubezpieczenie na wypadek śmierci, śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku oraz poważnego zachorowania.

Koszt ubezpieczenia wynosi 6,99 proc. miesięcznej raty kredytu. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe.

Zanim złożymy wniosek o kredyt możemy w prosty sposób porównać oferty o różnych parametrach, co ułatwi nam dokonane wyboru tej, która spełni nasze oczekiwania. Za pomocą intuicyjnych suwaków wybieramy interesujące nas opcje: kwotę kredytu i okres spłaty, dzięki czemu możemy dopasować ofertę do naszych potrzeb oraz możliwości spłaty. Określamy też, czy chcemy ofertę z ubezpieczeniem czy bez. Przeprowadzając symulację poznamy:

 • wysokość prowizji,
 • oprocentowanie,
 • łączną wysokość odsetek w całym okresie kredytowania,
 • rzeczywistą roczną stopę oprocentowania,
 • wysokość ubezpieczenia w całym okresie kredytowania,
 • całkowity koszt kredytu.

Opracowanie: direct.money.pl na podstawie oferty iGotówka

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o przyznanie pożyczki. Przez i nternet możemy zawnioskować o kredyt w kwocie aż do 120 tys. zł, natomiast pożyczka do 10 tys. zł jest dostępna w pełni on-line. Oznacza to, że wszystkie formalności możemy zrealizować bez konieczności wychodzenia z domu, a umowę podpisujemy elektronicznie nawet na smartfonach i tabletach.


Opracowanie: direct.money.pl na podstawie oferty iGotówka


Wstępną decyzję kredytową poznajemy natychmiast po złożeniu wniosku. Wcześniej musimy uzupełnić szczegółowy formularz podając swoje dane osobowe i kontaktowe oraz informacje o dochodach i zatrudnieniu. Proces ten zajmie nam od kilku do kilkunastu minut, czyli zdecydowanie krócej niż wizyta w oddziale. Jeśli wnioskowana przez nas kwota umożliwia finalizację umowy przez internet i dodatkowo jesteśmy klientami Banku BGŻ BNP Paribas, to środki mogą trafić na nasz rachunek w ciągu kilkunastu minut. W innym przypadku powinny być na naszym koncie już następnego dnia roboczego. W przypadku wyższej kwoty musimy odwiedzić wybrany oddział, aby przedstawić dokumenty, o które zostaniemy poproszeni na etapie składania wniosku oraz podpisać umowę.

Oferta iGotówki jest bardzo przejrzysta i nie wymaga spełniania dodatkowych warunków w celu uzyskania określonych parametrów cenowych. Uwagę na nią powinny zwrócić osoby, które szukają relatywnie niedużej kwoty kredytu, ponieważ dzięki procesowi on-line mogą one szansę maksymalnie skrócić czas oczekiwania na wypłatę środków. Dzięki elastyczności oferty, kredytobiorcy o większych potrzebach będą mogli dokładnie dopasować ją do swoich potrzeb i ograniczyć wizyty w oddziale banku tylko do jednego spotkania.