Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
  • Joanna Leja
    Ekspert direct.money.pl

  • 16.04.2016,godz. 10:44

Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2016

Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2016

Najwyższe oprocentowanie jakie możemy uzyskać wynosi 3,50 proc. w skali roku. Sprawdź ranking i zobacz, które konto oszczędnościowe jest najwyżej oprocentowane.

Na promocyjne najwyższe oprocentowanie mogą liczyć przede wszystkim nowi klienci. Jeśli uda nam się znaleźć wysoko oprocentowane konto, pamiętajmy, że najczęściej otrzymamy je na krótki okres. Nie powinno to jednak zrazić nikogo, kto planuje regularnie odkładać swoje pieniądze. Posiadając taki rachunek, bardziej jesteśmy zmotywowani do odkładania nawet niewielkich kwot.

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zdobyło Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse z najwyższym oprocentowaniem 3,5 proc. Kiedy otworzymy ten rachunek, przez sześć miesięcy będziemy mogli korzystać z oprocentowania 3,5 proc., po tym czasie spadnie ono do 0,5 proc. Konto będzie korzystnie oprocentowane, jeśli w ciągu miesiąca wykonamy transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 złotych kartą debetową wydaną do ROR. Jeśli będziemy chcieli wypłacić oszczędności, możemy to zrobić bez utraty odsetek. Maksymalna kwota oprocentowana na 3,5 proc. to 10 tys.złotych.

Na drugim miejscu w naszym rankingu znalazło się konto oszczędnościowe EKOprofit, które oferuje BOŚ Banku. W przypadku tego konta, oszczędności będą oprocentowane, jeśli na ROR z aktywną kartą debetową, co miesiąc wpłynie minimum 1 tys. zł. Pomimo niższego oprocentowania niż w przypadku zwycięzcy rankingu, na konto EKOprofit wpłacimy już do 50 tys. zł.

Jeśli na koncie oszczędnościowym utrzymamy co miesiąc minimum 10 proc. wartości średniego salda z poprzedniego miesiąca, zyskamy 3 proc. Takie warunki musimy spełnić zakładając konto oszczędnościowe ZOŚKA w pakiecie z kontem Idealnym w Idea Banku. Dotyczy to środków do kwoty 110 proc. ostatniego średniomiesięcznego salda z poprzedniego miesiąca. Nie musimy się martwić, że nie spełnimy warunków przez złe obliczenia, ponieważ system transakcyjny wykona za nas kalkulację.

Osoby, które posiadają Maksymalne Konto w Banku BPH lub zdecydują się na jego założenie, będą mogły skorzystać z oprocentowania 2,75 proc. na Pracowitym Koncie Oszczędnościowym. Pomimo niższego oprocentowania, które nie pozwoliło mu się znaleźć na podium, jest ono interesującym rozwiązaniem, gdy chcemy ulokować wyższą kwotę, czyli na ten rachunek wpłacimy do 50 tys. zł.

Niewiele niższe oprocentowanie proponuje nam Bank Millennium. Na koncie oszczędnościowym zyskamy 2,70 proc. w skali roku. W Banku Millennium wpłacimy nawet 100 tys. zł na trzy miesiące, jednak pamiętajmy, że jest to oferta dla nowych środków.

Jeszcze więcej ulokujemy na Koncie oszczędnościowym w BGŻ Optima, bo aż do 150 tys. zł. Jego oprocentowanie nieznacznie spadło, w porównaniu do ostatniego rankingu (2,60 proc.). Zaletą tego rachunku jest możliwość wypłacania środków dowolną ilość razy w miesiącu, bez ponoszenia kosztów.

Oprocentowanie, które wyróżnia się względem pozostałych znajdziemy również w Deutsche Banku (2,55 proc.). To oferta promocyjna, w ramach której przez cztery miesiące wpłacimy na rachunek do 100 tys. zł.

BIZ Bank, ING Bank Śląski i Smart Bank zamykają pierwszą dziesiątkę rankingu oferując oprocentowanie na poziomie 2,50 proc. w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe
miejscebankkonto oszczędnościoweoprocentowanie
1 Orange Finanse

Konto Oszczędnościowe3,4
[otwórz konto]

3,50%
2 BOŚ Bank Konto oszczędnościowe EKOprofit4
[otwórz konto]
3,25%
3 Idea Bank Konto ZOŚKA4,2
[otwórz konto]
3,00%
4 Bank BPH Pracowite Konto Oszczędnościowe4
[otwórz konto]
2,75%
5 Bank Millennium Konto Oszczędnościowe1
[otwórz konto]
2,70%
6 BGŻ Optima Konto Oszczędnościowe1,4
[otwórz konto]
2,60%
7 Deutsche Bank db Konto Oszczędnościowe Plus1,3
[otwórz konto]
2,55%
8 BIZ Bank Konto Oszczędnościowe4
[otwórz konto]
2,50%
8 ING Bank Śląski Otwarte Konto Oszczędnościowe2
[otwórz konto]
2,50%
8 Smart Bank Smart Procent1
[otwórz konto]
2,50%

Opracowanie: direct.money.pl na podstawie ofert banków

1) dla nowych środków
2) oprocentowanie promocyjne
3) dla nowych klientów
4) dla klientów posiadających ROR

Warto pamiętać, że bez względu na wysokość oprocentowania, konto oszczędnościowe posiada możliwość wykonywania wpłat i wypłat w dowolnej chwili. Najczęściej banki dają możliwość jednorazowej wypłaty w miesiącu całkowicie za darmo. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla osób, obawiających się długoterminowych depozytów.

Metodologia:
Zestawienie zostało opracowane na podstawie ofert obowiązujących w dniu 13 kwietnia 2016 roku.