Wniosek do Programu 500 Plus złożymy za pośrednictwem banku

 • 08 Sty 2020
 • 3 min. czytania
 • Komentarze(0)
Wnioski do Programu Rodzina 500 plus można składać od 1 kwietnia 2016 roku. Zajmuje to zaledwie kilkanaście minut, o ile skorzystamy z bankowości elektronicznej. Coraz więcej banków deklaruje chęć pośrednictwa w tym procesie, z czego z pewnością warto skorzystać, zwłaszcza że od niedawna pomoc finansową można otrzymać na każde dziecko. W jakim banku warto założyć konto, aby złożenie wniosku stało się dziecinnie proste?
Wniosek do Programu 500 Plus złożymy za pośrednictwem banku

Program 500 plus funkcjonuje już od kilku lat. Dla wielu rodzin comiesięczna kwota przelewana na ich konto stanowi duże wsparcia budżetu domowego. Banki starają się jak najbardziej pomóc wnioskodawcom w realizacji niezbędnych formalności. Właśnie dlatego możliwe jest złożenie wniosku o świadczenie z programu Rodzina 500 plus za pomocą bankowego systemu transakcyjnego. Wystarczy, że masz konto bankowe. Jeśli złożysz wniosek w ten sposób, zostanie on przesłany z banku do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

Wniosek przez konto bankowe - który bank to umożliwia?

Aby złożyć wniosek on-line nie potrzebujesz podpisu elektronicznego, w odróżnieniu do innych wniosków, które składasz do urzędów za pomocą internetu. Wystarczy, że zalogujesz się do systemu transakcyjnego swojego banku, tam wypełnisz formularz i zawnioskujesz o świadczenie. W programie może wziąć udział każdy bank, który posiada internetową bankowość oraz spełni wszystkie wymogi. Warto sprawdzić, który z nich oferuje darmowe konto bankowe. Po co płacić za usługi, które możesz mieć za darmo?

Obecnie w programie 500 plus bierze udział kilkanaście banków :

 • Alior Bank [otwórz konto]
 • Bank Millennium [otwórz konto]
 • BNP Paribas [otwórz konto]
 • Bank Pekao [otwórz konto]
 • Bank Pocztowy
 • Bank Polskiej Spółdzielczości
 • Santander Bank Polska [otwórz konto]
 • Nest Bank
 • Credit Agricole
 • Getin Bank [otwórz konto]
 • ING Bank Śląski
 • mBank [otwórz konto]
 • PKO Bank Polski [otwórz konto]
 • Inteligo
 • SGB-Bank oraz wybrane banki zrzeszone

W jaki sposób wybrać najlepsze konto bankowe? Sprawdź, który bank nie pobiera opłaty za prowadzenia rachunku rozliczeniowego i zapewnia darmowe wypłaty z bankomatów. To dodatkowy bonus, który może okazać się niezwykle przydatny, jeśli lubisz płacić gotówką.

Złożenie wniosku za pośrednictwem konta bankowego – na czym polega?

Rola banku polega głównie na przekazaniu wniosku klienta do systemu MRPiPS „Empatia”, następnie formularz przesyłany jest do odpowiedniego urzędu. Banki nie ingerują w informacje, które umieścisz we wniosku, nie weryfikują również kompletności dokumentów, dlatego warto dokładnie wszystko sprawdzić samemu. System składania wniosków przez konto bankowe ma na celu uniknięcie kolejek w urzędach, a zarazem usprawnić wypłacanie pieniędzy. Wydaje się, że póki co takie rozwiązanie sprawdza się doskonale.

Możesz wybrać jeden z czterech kanałów składania wniosków:

Jeśli nie chcesz składać wniosku przez konto bankowe, możesz to zrobić w tradycyjnej papierowej formie, zarówno w urzędzie, jak i za pośrednictwem poczty.

Wniosek do programu 500 plus przez konto bankowe - zalety

Z pewnością złożenie wniosku przez bankowe systemy transakcyjne, jest najłatwiejszym rozwiązaniem dla wnioskujących o świadczenie. Szczególnie dla tych klientów, którzy mają konto w banku dającym taką możliwość. Bardzo dużą zaletą jest fakt, że wszystkich formalności dokonasz nie wychodząc z domu i zajmie to niewiele czasu. Dodatkowo złożenie wniosku jest całkowicie bezpłatne. Jeśli zatem wybierzesz darmowe konto bankowe, okaże się, że taka usługa nic cię nie kosztuje.

W jaki sposób kontaktuje się ze mną urząd jeśli złoże wniosek drogą elektroniczną?

Składając wniosek w formie elektronicznej, możesz również zawnioskować o elektroniczną korespondencję. Wniosek, który złożysz przy użyciu PUE ZUS i systemu bankowego, po wpłynięciu do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, załatwiany jest drogą pisemną, czyli w postaci papierowej.

Warto odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie, tj. w jaki sposób bank weryfikuje tożsamość wnioskodawcy? Bank zweryfikował twoje dane kiedy zakładałeś ROR. Wniosek składasz logując się do systemu transakcyjnego. Nie będziesz poddawany ponownej weryfikacji.

Wniosek do Programu 500 plus, który złożysz za pośrednictwem konta bankowego to duże ułatwienie dla każdego. Po co tracić czas, skoro wystarczy jedynie konto bankowe i dostęp do sieci?

Dodano:
08 Sty 2020

Zaktualizowano:
05 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły