Bank Millennium rozszerza usługę zlecania płatności w innych bankach. Do PKO BP dołączył mBank

  • 22 Maj 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Bank Millennium jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce zaproponowała swoim klientom opcję zlecania przelewów w innych bankach z poziomu własnego systemu. Takie działania umożliwia dyrektywa PSD2.
Bank Millennium rozszerza usługę zlecania płatności w innych bankach. Do PKO BP dołączył mBank

Zlecanie przelewów przez Millenet

Osoby, które posiadają konto osobiste w Banku Millennium oraz w PKO BP lub mBanku, mogą zarządzać swoimi finansami z jednego miejsca – Millenetu. Takie rozwiązanie przyda się też przy kontrolowaniu budżetu całej rodziny. Lista współpracujących banków będzie stale rozszerzana. Obecnie usługa dotyczy przelewów krajowych w PLN, ale wkrótce dostępnych rodzajów operacji będzie więcej.

Jak zlecić przelew w PKO BP lub mBanku przez Millenet? Najpierw trzeba się zalogować, wybrać konto innego, wcześniej dodanego do usługi Finanse 360° banku i wybrać przelew krajowy na odwrocie kafla. Wtedy ukaże się formularz przelewu. Po kliknięciu Dalej, klient jest przenoszony do strony logowania drugiego banku, a po zakończeniu transakcji automatycznie wraca do Millenetu. Historia takich zleceń będzie dostępna w sekcji Płatności > Zainicjowane płatności. Na razie logowanie do innego banku możliwe jest tylko w serwisie transakcyjnym, ale taka opcja będzie dodana także do aplikacji mobilnej.

Rozwiązanie jest przydatne na przykład wtedy, gdy klient ING Banku Śląskiego lub Alior Banku, który regularnie  otrzymuje wynagrodzenie na te rachunki, chce wziąć pożyczkę gotówkową w Banku Millennium. Wystarczy, że zaloguje się przez Millenet do swojego banku, by potwierdzić dochody. Dzięki temu proces weryfikacji jest szybszy, a klient zyskuje na wiarygodności. Taka funkcja dostępna jest tylko dla osób, od których wymagany jest jeden dokument potwierdzający dochód.

Sprawdź jak wziąć pożyczkę w Millennium >>

Dyrektywa PSD2 – współpraca pomiędzy bankami

Dyrektywa PSD2 weszła w życie 14 września 2019 r. Jej główne cele to: stworzenie jednolitego rynku płatności w UE, zwiększenie bezpieczeństwa transakcji i finansów oraz możliwość korzystania z tzw. otwartej bankowości. Do polskiego prawa weszła za sprawą nowelizacji ustawy o usługach płatniczych z 20 czerwca 2018 r. Wkrótce potem Bank Millennium zaczął oferować łączenie z innymi instytucjami finansowymi w ramach usługi Finanse 360°, która na początku polegała na możliwości podejrzenia stanu konta czy historii transakcji na drugim rachunku.

Obsługuj konta z różnych banków w Millennium >>

Otwarcie konta za pomocą selfie

Inną interesującą nowością w Banku Millennium jest możliwość założenia rachunku osobistego dzięki selfie. Najpierw trzeba wejść na stronę banku przez przeglądarkę mobilną (nie przez aplikację) i wybrać polecenie Załóż konto z opcją online. Gdy wypełni się wniosek, pojawi się komunikat o możliwości wykonania zdjęcia w celu weryfikacji. Chodzi o kilka selfie w różnych pozycjach głowy, w tym jedno z zamkniętymi oczami. Będą one porównane ze zdjęciami z dowodu osobistego. Umowę akceptuje się przez wpisanie kodu z SMS-a. Cała aktywacja odbywa się w kilkanaście minut. Kartą można płacić jeszcze tego samego dnia. Wystarczy stworzyć wirtualny odpowiednik w aplikacji mobilnej zanim fizyczna karta przyjdzie pocztą.

Dodano:
22 Maj 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły