Cash back – czyli gotówka ze sklepu

  • 28 Paź 2011
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Cash back jest bardzo przydatną usługą, która sprawia, że możemy łatwo wypłacać gotówkę, bez potrzeby korzystania z bankomatu. Na początku została ona wprowadzona w latach 80 XX-wieku w USA oraz Wielkiej Brytanii. Można aktywować ją, jeśli posiadamy kartę debetową VISA albo MasterCard. Pieniądze można wybrać podczas robienia zakupów za dowolną kwotę. Oczywiście musimy pamiętać, aby płacić za nie kartą.
Cash back – czyli gotówka ze sklepu

Coraz więcej banków wprowadza taką metodę wypłacania pieniędzy, kiedy robimy zakupy. To bardzo dobry sposób na oszczędność oraz lepszy sposób na odkładanie pieniędzy, ponieważ widzimy, ile gotówki nam zostało, co pozwala na bardziej przemyślane zakupy. Możesz wypłacać gotówkę w jednym z 65 000 punktów usługowych, w tym na stacjach benzynowych, czy w sklepach spożywczych, a nawet w aptekach. Z tego powodu, że często płacimy kartą, takie transakcje mogą być bardzo pomocne.

Na czym polega cashback?

Cash back polega na wypłacie wybranej przez Ciebie kwoty podczas robienia zakupów w sklepach. Usługi tej możesz używać od momentu aktywacji karty bankowej. Pobrana przez Ciebie gotówka zmniejsza limit transakcji bezgotówkowych na karcie. Obie te operacje (zarówno zakupy, jak i wypłata środków) są rozliczane za pomocą jednej transakcji, która obciąży Twój rachunek bankowy.

Cash back daje naprawdę wiele zalet oraz ogromną oszczędność czasu. Nie musisz szukać bankomatu, ale również martwić się prowizjami. Pieniądze możemy wypłacić przy okazji każdych zakupów, nawet jeśli wydamy na nie jedynie złotówkę. Nie ma  jednak dziennego limitu wypłat, jednak ze względu na ograniczone środki w niektórych punktach, w jednym miejscu wypłacisz jednorazowo 300 zł. Jeśli limit naszej karty nie jest ustawiony na wypłacanie danej sumy w ciągu dnia, to możesz z pomocą cash back wypłacić nawet całą dostępną na koncie gotówkę.

Zalety cash back

Ogromną zaletą usługi cach back jest jej wygoda. W trakcie zakupów możesz szybko wybrać gotówkę bez szukania bankomatu, który może pobrać prowizję za wypłatę środków. To bardzo dobry dostęp do środków, bez względu na to, czy masz obok siebie bankomat, czy też nie.

Wypłata Twoich pieniędzy jest w pełni bezpieczna, ponieważ odbywa się przy użyciu kodu PIN. Nie musisz martwić się, czy transakcja przebiegła pomyślnie. Przy usłudze cash back używasz tego samego terminala, co w przypadku płacenia kartą w sklepie. Jest on dotykowy, co nie stanowi żadnego zagrożenia dla Twojej karty bankowej. Przy wypłacaniu gotówki tą metodą nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów.

Darmowe konto bankowe dla dziecka a cash back

Darmowe konto bankowe dla dziecka, jakie zakładamy w momencie, kiedy nasza pociecha chce sama zarządzać swoimi finansami, również wiąże się zazwyczaj z posiadaniem przez nią karty bankomatowej. Jeśli wybierzesz kartę płatniczą Visa, bądź Mastercard, Twoje dziecko będzie mogło samodzielnie i bez żadnych przeszkód wypłacać pieniądze w sklepie w trakcie zakupów.

Takie rozwiązanie jest znacznie lepsze, gdyż nie będzie musiało zastanawiać się, gdzie znaleźć najbliższy bank, a nawet nie musi potrafić obsługiwać bankomatu. Wystarczy, by dziecko pamiętało swój kod PIN, co pomoże mu robić nie tylko zakupy za pomocą karty płatniczej, ale również z jej pomocą wypłacać pieniądze, np. w sklepie Żabka, czy też na stacji benzynowej. Dziecko znacznie szybciej nauczy się wypłacania pieniędzy przy okazji codziennych zakupów.

Kredyt konsolidacyjny — nasza łatwa oszczędność

Wiele osób ceni sobie usługi cash back przez fakt, że możemy wiele na nich zaoszczędzić nie tylko ze względu na łatwość w kontroli wydatków, ale także dzięki uniknięciu wielu prowizji. Istnieją również inne sposoby na znaczne zmniejszenie codziennych wydatków w sytuacji, gdy spłacasz kilkukrotnie kilka rat zaciągniętych wcześniej zobowiązań. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny. Pomoże on połączyć wszystkie kredyty w jeden, dzięki czemu nie musisz płacić kilku miesięcznych rat, a wyłącznie jedną, która jednocześnie jest o wiele mniejsza.

Kredyt konsolidacyjny łączy kredyty gotówkowe, samochodowe, a także ratalne, a nawet debety na innych rachunkach, czy limity kart kredytowych. Bank, w którym weźmiesz kredyt konsolidacyjny, likwiduje wszystkie dotychczasowe zobowiązania wobec innych banków. Kwota kredytu nie jest wypłacana jednak do Twoich rąk, a przeznaczona spłatę zaległości. Nie możesz więc środków z kredytu konsolidacyjnego przeznaczyć np. na zakup samochodu czy domu. Twoje wcześniejsze długi wówczas wygasają, a pozostaje Ci do spłaty jedynie jedna rata kredytu miesięcznie.

Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego można znacznie wydłużyć, dzięki czemu wysokość raty znacznie maleje, co jest dla nas również korzystne. Wzrasta co prawda koszt całego kredytu, ale dla osób, które miały problem ze spłatą wielu zobowiązań w różnych instytucjach takie rozwiązanie będzie bardziej opłacalne. To idealny sposób dla osób, które boją się o utratę swojej płynności finansowej, mają dziurę w budżecie i brakuje im na pokrycie codziennych wydatków. Rata kredytu konsolidacyjnego zależy od długości okresu kredytowania oraz od wysokości kredytu, który ma pokryć wszystkie nasze wcześniejsze zobowiązania.

Dodano:
28 Paź 2011

Zaktualizowano:
05 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły