Darmowe konto to za mało

 • 14 Lis 2019
 • 6 min. czytania
 • Komentarze(0)
Konto bankowe to podobnie jak smartfon narzędzie, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Oprócz tego, że gromadzisz na nim pieniądze i dzięki temu korzystasz z nich w dowolnym momencie podczas płacenia kartą, to możesz zyskać dodatkowe korzyści. Jakie? Premię gotówkową, rabaty na zakupy, atrakcyjne opcje oszczędzania czy chociażby wygodną aplikację mobilną.
Darmowe konto to za mało

Według danych NBP ponad 80% Polaków posiada konto bankowe. Przy jego wyborze kierujemy się tym, żeby było darmowe. To oczywiste, że nie chcemy płacić za coś, co w innym banku możemy mieć za 0 zł. Koszty to jednak nie wszystko. Łatwiej zarządzać swoim pieniędzmi, gdy masz konto, z którego korzystasz tak, jak lubisz. Przy okazji możesz też zarobić.
 

Darmowe konto bankowe, czyli jakie?

Darmowe konto bankowe znajdziesz obecnie w ofercie każdego banku. Ma to związek z nowelizacją Ustawy o usługach płatniczych i zachęceniem nieubankowionych Polaków do zakładania kont. Jednak taki Podstawowy Rachunek Płatniczy ma bardzo ograniczony zakres. Dlatego, jeśli stawiasz na nowoczesną bankowość i interesuje Cię konto za 0 zł, warto szerzej przyjrzeć się ofercie banków.

Ale co tak naprawdę mamy na myśli, mówiąc o darmowym koncie bankowym? Przede wszystkim to, że nie chcemy płacić żadnych prowizji za usługi, z których korzystamy na co dzień. Oczekujemy zatem braku opłat za:

 • prowadzenia konta,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • przelewy internetowe,
 • używanie karty do konta.

Takie warunki proponuje już coraz więcej banków, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków np. wpływu min. 1 tys. zł w danym miesiącu czy też wykonania chociaż jednej transakcji kartą. Nie są one trudne to spełnienia, gdy na rachunek będzie wpływało wynagrodzenie, a za zakupy będziesz płacić kartą. Jeśli jednak zależy Ci na bezwarunkowo darmowym rachunku, to warto poznać Nest Konto od Nest Banku.
 

Jak wybrać najlepsze konto bankowe? Poznaj jego korzyści

Jeśli bezwarunkowo lub po zapewnieniu wpływu masz gwarancję, że za najpopularniejsze operacje nic nie zapłacisz, to jak wybrać najlepsze konto bankowe? Zwróć uwagę na jego dodatkowe zalety. Znalazłam kilka rachunków, które mogą Cię zainteresować.

Konto bankowe z premią gotówkową

Chcesz zmienić swoje konto bankowe lub założyć nowy rachunek? Możesz przy tej okazji zarobić. Ciekawe promocje z premią gotówkową znalazłam w mBanku i ING Banku Śląskim.

 • eKonto osobiste w mBanku z premią 140 zł, czyli konto, którego prowadzenie nic nie kosztuje, a opłaty za kartę (7 zł) możesz uniknąć, używając jej chociaż raz w miesiącu przy dowolnej płatności. W pakiecie kontem zyskasz też możliwość automatycznego oszczędzania. Promocja dotyczy nowych klientów banku.
 • Konto z Lwem Direct w ofercie ING Banku Śląskiego z bonusem 140 zł to tani i wielofunkcyjny rachunek z kartą wielowalutową orazmożliwością oszczędzania Żeby nie płacić miesięcznej prowizji za kartę (7 zł), powinieneś wydać nią min. 300 zł miesięcznie. Natomiast prowadzenie konta jest darmowe.

Konto bankowe, które możesz dopasować do swoich potrzeb

Oczekiwania klientów, którzy lubią mieć wpływ na to, za co płacą spełnią konta, które można łatwo spersonalizować. Znajdziesz takie m.in. w Alior Banku, BNP Paribas oraz Santander Bank Polska.

 • Konto Jakże osobiste w Alior Banku, z którym sam decydujesz, jakie usługi chcesz mieć za prawdziwe 0 zł. Możesz wybrać dwie darmowe korzyści i mieć np. darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce lub za granicą, podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, pakiet assistance, zwrot 1% wydatków za płatności mobilne czy darmowe przelewy natychmiastowe. Chcesz wiedzieć więcej? Przyjrzeliśmy się tej ofercie w naszym teście.
 • Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas z wariantem karty do wyboru to relatywnie nowa propozycja na rynku. Do tego konta wybierasz taki wariant karty, który najlepiej sprawdzi Ci się na co dzień.
 • Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska to konto, które zapoczątkowało trend personalizacji rachunków bankowych. Sama nazwa sugeruje, że masz wpływ na to, za jakie operacje bankowe zapłacisz. Dodatkowo możesz otrzymywać 1% zwrotu płatności za rachunki (do 300 zł rocznie), 80 zł za polecenie tego konta znajomemu czy do 150 zł za wpływ wynagrodzenia i aktywność.

Konto bankowe z prostymi warunkami darmowości

Jeśli poszukujesz praktycznie darmowego rachunku, które będzie dobrze sprawdzało się podczas codziennego użytkowania, to oferta Credit Agricole, Getin Banku czy Banku Millennium może Cię zainteresować.

 • Konto dla Ciebie w ofercie Credit Agricole będzie darmowe, gdy zapewnisz na nie miesięczne wpływy w wysokości min. 1 tys. zł i wykonasz chociaż jedną, dowolną transakcję kartą. W zamian zyskasz rachunek z nowoczesną bankowością, a także takie bonusy do wyboru jak nawet 300 zł za przeniesienie konta, 5% zwrotu za rachunki (do 300 zł w ciągu roku) czy premię w ramach systematycznego oszczędzania w CAsaver.
 • Konto Proste Zasady od Getin Banku to dobry wybór, jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki w bankowości. Dla osób do 26. roku życia jest całkowicie darmowe, a jego pozostali posiadacze muszą tylko raz w miesiącu zapłacić kartą, żeby bank nie pobrał prowizji za prowadzenie.
 • Konto 360 w Banku Millennium sprawdzi się dla osób, które będę zasilać je miesięcznie kwotą min. 1 tys. zł i chociaż raz użyją karty do konta. Wtedy wszystkie podstawowe czynności będą za 0 zł.

Konto bankowe dla wymagających

Zależy Ci na obsłudze premium i takiego konta szukasz? Zapoznaj się z ofertą CitiBanku.

 • Konto Citi Priority w Banku Citi Handlowy jest rachunkiem, które wymaga już zdecydowanie większych miesięcznych wpływów, żeby uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku, kartę debetową czy wypłaty z dowolnych bankomatów. Kwota, którą musisz je zasilić, to 5 tys. zł lub utrzymywać w Citibanku np. na lokacie swoje oszczędności w kwocie min. 30 tys. zł. Właśnie dlatego uważam, że nie jest to rachunek dla każdego. Ale można z nim zarabiać także na promocjach bankowych i korzystać z atrakcyjnych możliwości oszczędzania. Polecam Ci ten rachunek, jeśli będziesz świadomie z niego korzystać.


Nie możesz się zdecydować? Ranking ułatwi Ci wybór konta

Gdy cenisz sobie swój czas, nie chcesz przechodzić ze strony internetowej jednego banku na drugą, możesz w inny sposób znaleźć najlepsze konto bankowe. Ranking może Ci to po prostu ułatwić. W jednym miejsce znajdziesz zebrane oferty, dzięki czemu porównasz je szybciej, a także dowiesz się, czy dane konto otworzysz w ramach promocji.

Warto wybrać konto, które jest tanie w utrzymaniu i łatwo można uniknąć opłat za jego prowadzenie, ale też takie, które będzie spełniało Twoje oczekiwania. Jeśli dużo podróżujesz, możesz wybrać Konto Przekorzystne z kartą wielowalutową w Pekao S.A. albo Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas. Gdy potrzebujesz dobrego konta na co dzień, otwórz konto osobiste w mBanku, Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska albo Konto dla Ciebie w Credit Agricole. A jeśli chcesz mieć naprawdę darmowe konto, to polecam Nest Konto od Nest Banku.

Przemyślana decyzja o wyborze konta na pewno Ci się opłaci. W skali roku zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt złotych na opłatach i prowizjach bankowych. Dodatkowo zyskasz gotówkę, jeśli otworzysz konto bankowe w promocji, wygodną aplikację mobilną, możliwość wybrania korzyści do konta oraz inne usługi, które z pewnością Ci się przydadzą.

Porównaj najlepsze konta bankowe na rynku >>

Dodano:
14 Lis 2019

Zaktualizowano:
05 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły