Kredyt hipoteczny symulacja – jak zrobić ją samemu?

  • 05 Sie 2020
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Porównanie kredytów hipotecznych to teraz absolutny obowiązek! Szczególnie że masz dostęp do internetowej porównywarki kredytów hipotecznych, która zrobi symulację warunków za Ciebie. Ty wpisujesz tylko kwotę i preferowany okres spłaty kredytu hipotecznego, kalkulator natomiast wylicza Ci raty i koszty kredytów aż w siedmiu bankach! Po co więc tracić czas na wizyty w bankach, skoro możesz wykorzystać go na coś innego?
Kredyt hipoteczny symulacja – jak zrobić ją samemu?

Różnice w kosztach kredytów hipotecznych przy pożyczeniu 300 tys. zł na 30 lat sięgają nawet 140 tys. zł! Dokładnie tyle możesz przepłacić, jeśli wybierzesz pierwszą lepszą ofertę.

Kredyt ranking online – pokaże Ci oferty kredytu mieszkaniowego

Porównywarka kredytów hipotecznych, którą dla Ciebie przygotowaliśmy w oparciu o informacje z banków, pomoże Ci sprawdzić, jaką aktualnie ofertę kredytu mieszkaniowego mają banki. Dane o kredytach hipotecznych otrzymujemy bezpośrednio z banków i na bieżąco je aktualizujemy. Nie musisz więc obawiać się tego, że trafisz na nieaktualną ofertę albo taką, która nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Co prawda w większości przypadków kredyt przez internet nie jest możliwy do uzyskania. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na bank, w którym nie masz jeszcze konta. Z czego to wynika? Głównie z faktu, że przy kredycie hipotecznym pożyczasz nawet kilkaset tysięcy złotych na 25 – 35 lat, więc pracownik banku musi osobiście potwierdzić Twoje dane z dowodu osobistego i w jego obecności musisz złożyć podpis na umowie.

Chociaż pandemia sprawiła, że tempo wdrożenia wielu zdalnych procedur przyspieszyło (nawet w zakresie kredytu mieszkaniowego). Wiele dokumentów można dostarczyć online, a Bank Pekao umożliwił wzięcie takiego zobowiązania 100% online.

Przeczytaj: Kredyt hipoteczny online w Banku Pekao – nasz test >>

Kredyt symulacja? Zrób ją przez internet!

No to skoro nie można uzyskać kredytu przez internet, to co może Ci zaoferować internetowa porównywarka kredytów hipotecznych? Możesz sprawdzić, jakie parametry kredytów aktualnie mają banki i znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny. Przykładowo dla 300 tys. zł raty i koszty wyglądają następująco.

Kredyt – ranking 2020

Kredyt mieszkaniowy

Rata kredytu hipotecznego

Kwota to spłaty

1

PKO BP kredyt hipoteczny

1 148,54 zł

413 475,24 zł

2

ING Bank Śląski kredyt hipoteczny

1 187,32 zł

427 435,20 zł

3

Bank Pekao kredyt hipoteczny

1 204,18 zł

433 504,80 zł

4

Santander BP kredyt hipoteczny

1 212,25 zł

436 410,00 zł

5

Bank Millennium kredyt hipoteczny

1 221,55 zł

439 758,00 zł

6

BNP Paribas kredyt hipoteczny

1 295,06 zł

466 221,60 zł

7

mBank kredyt hipoteczny w promocji

1 579,44 zł

568 598,40 zł

Źródło: Porównywarka kredytów hipotecznych direct.money.pl

Zauważ, że przy pożyczanych 300 tys. zł na 30 lat możesz łącznie zapłacić 568 tys. zł albo 413 tys. zł. Interesuje Cię inna kwota lub okres kredytu hipotecznego? Warunki w porównywarce są dostosowywane do wybranych przez Ciebie parametrów.

Pamiętaj jednak, że liczby, które przestawiamy są uśrednione. Jeżeli chcesz spersonalizować ofertę pod siebie, to kliknij „Zapytaj o kredyt” przy wybranym banku. W kolejnym kroku zostaw kontakt do siebie i w ciągu kilku minut oddzwoni do Ciebie bankowy doradca. Podczas rozmowy zapyta Cię o nieruchomość, Twoje dochody oraz wydatki i będzie mógł przygotować spersonalizowane warunki kredytu dla Ciebie.

Weź pod uwagę także fakt, że kredyt hipoteczny bez wkładu własnego już od kilku lat nie jest obecny w ofertach banków, więc zanim złożysz wniosek, musisz mieć przygotowane oszczędności.

Sprawdź: Wkład własny – wymagania banków 2020

Kredyt hipoteczny – kalkulator zdolności kredytowej

Zanim „kredyt hipoteczny – ranking” będzie dla Ciebie użytecznym narzędziem, warto spróbować oszacować, na jaki kredyt Cię stać. W tym też możemy Ci pomóc. Przygotowaliśmy kalkulator zdolności kredytowej, gdzie wystarczy, że wpiszesz:

  • Twoje łączne miesięczne dochody,
  • Twoje koszty życia,
  • raty innych kredytów, które aktualnie spłacasz,
  • limity na kartach kredytowych lub w koncie,
  • liczbę osób w Twoim gospodarstwie domowych.

Na podstawie tych danych nasze narzędzie oszacuje, o jaki kredyt hipoteczny możesz się starać w Twojej obecnej sytuacji finansowej.

Skorzystaj z: kalkulatora zdolności kredytowej

Jeżeli chcesz pożyczyć więcej niż wyliczył Ci kalkulator, to przetestuj nasze sposoby na to, jak zwiększyć szanse na kredyt hipoteczny.

Masz jeszcze pytania odnośnie naszej porównywarki? Zadaj mi je w komentarzu do tego tekstu!

Dodano:
05 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły