Przetestowaliśmy Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

  • 01 Paź 2019
  • 9 min. czytania
  • Komentarze(0)
Przekonaj się, czy warto założyć konto w Alior Banku. Znamy jego wady i zalety.
Przetestowaliśmy Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

10 korzyści do wyboru i warunkowe zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta i kartę – to elementy charakterystyczne dla flagowego konta osobistego w Alior Banku. Czy opłaca się mieć rachunek, który można zbudować sobie jak z klocków? Sprawdziłam, czy warto założyć Konto Jakże Osobiste. Dodatkowo jeśli zdecydujesz się na to do 15 listopada, to możesz otrzymać 200 zł od banku!

Przetestowaliśmy Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Konto bankowe powinien mieć każdy i Ty też. Chociażby po to, aby otrzymywać pensję od pracodawcy, kontrolować, ile wydajesz czy wygodnie płacić kartą. Problem pojawia się wtedy, kiedy musisz zdecydować, który rachunek opłaca się najbardziej. Masz sporo opcji do wyboru, ale pamiętaj, że najlepsze konta bankowe są takie, za które nic nie zapłacisz. Nie oznacza to jednak, że musisz wybierać te bezwarunkowo bezpłatne. Na rynku istnieją rachunki, które mają więcej opcji dodatkowych (np. darmowy limit w koncie, wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym) niż te podstawowe, bez żadnych warunków. A wymagania przy kontach warunkowo darmowych są tak proste do spełnienia, że koniec końców otrzymujesz rachunek za 0 zł, za to z uzupełniającymi funkcjami.

Jeśli aktywnie korzystasz z rachunku, to wymagane wpływy czy transakcje kartą nie powinny być dla Ciebie problemem. Pamiętaj jednak, aby jeszcze przez założeniem konta sprawdzić, czy jesteś w stanie spełnić konkretne warunki.

Darmowe konto bankowe – w Alior Banku z warunkami

Banki coraz częściej wycofują się z oferowania bezwarunkowo darmowych kont. Z jednej strony zależy im na aktywności klientów, a z drugiej strony warunki są tak proste do spełnienia, że przeciętny użytkownik nie powinien mieć problemu z ich spełnieniem. To relacja „win - win”. Bank zdobywa klientów, którzy korzystają z jego usług, a Ty otrzymujesz je za darmo. Jak jest w Alior Banku?

R E K L A M A

Przetestowaliśmy Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Jeśli będziesz na co dzień używał Konta Jakże Osobistego, to bez problemu otrzymasz konto i kartę za 0 zł. Wystarczy zapewnić 1,5 tys. zł jednorazowego wpływu miesięcznie, aby uniknąć opłaty za rachunek i zapłacić kartą na łącznie 300 zł w miesiącu, aby karta także była darmowa.

Mam kilka kont osobistych, ale ponieważ Alior Bank nie wymaga wpływu pensji, a jedynie regularne przelewy, to bez żadnego problemu mogę spełnić warunek aktywności i uniknąć opłaty za konto.

300 zł to kwota, którą bez problemu udaje mi się wydać przez cały miesiąc. Wystarczy, że będę płacić kartą za zakupy spożywcze, środki czystości czy kosmetyki. To artykuły, które i tak muszę kupić, a płacąc za nie kartą Alior Banku dodatkowo sprawiam, że plastik mam za 0 zł.

To co najważniejsze, czyli prowadzenie konta i kartę mam więc za darmo. Warto także wiedzieć, że jeśli masz mniej niż 26 lat, to rachunek masz bezwarunkowo bezpłatny. Wystarczą płatności bezgotówkowe na 300 zł w miesiącu, żeby karta też była darmowa.

Ważna informacja

Teraz za założenie i aktywność na Koncie Jakże Osobistym, otrzymasz 200 zł od Alior Banku już w lutym. Co trzeba zrobić? Wyjaśniam w dwóch prostych krokach.
1. Do 15.11.2019 r. otwórz konto przez internet. Pamiętaj, aby zamówić także kartę do rachunku.
2. W każdym z kolejnych trzech miesięcy:
- zapewnij wpływy min. 1 000 zł,
- zapłać 3 razy kartą,
- zaloguj się raz do aplikacji mobilnej banku.
Jeśli więc założysz konto w październiku, to trzy powyższe operacje musisz wykonać: w listopadzie, grudniu i styczniu
W promocji mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały rachunku w Alior Banku w przeciągu ostatniego roku. Nie zapomnij zapoznać się z regulaminem promocji „Z nami najlepiej” dostępnym na stronie promocji.

Konto Jakże Osobiste – wypłaty z bankomatów

Za darmo, bez limitów i ograniczeń możesz wypłacać gotówkę w placówkach i bankomatach Alior Banku. Każda wypłata z urządzeń innych sieci w kraju kosztuje 2,50 zł, a za granicą 5 zł. Jednak bez problemu każde pobranie gotówki możesz mieć darmowe, o ile tylko jest Ci to potrzebne i wybierzesz to w ramach swoich korzyści.

Alior Bank – korzyści

Darmowe konta bankowe to jedno, ale elementem wyróżniającym Konto Jakże Osobiste są właśnie spersonalizowane korzyści. To różne usługi, które są powiązane z kontem i możesz je co miesiąc włączać lub wyłączać, w zależności od Twoich potrzeb.

Dwie korzyści z dziesięciu masz za darmo, a każda kolejna kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Możesz je w dowolnym momencie włączać i wyłączać. Jeśli więc w konkretnej chwili wybierzesz jedną lub dwie, to nic nie zapłacisz, a gdy np. dołożysz dwie kolejne, to wtedy płacisz 7 zł miesięcznie.

Korzyści w Koncie Jakże Osobistym – co masz do wyboru?

Jakie korzyści możesz wybrać?
1. 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
2. 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą
3. Płatności kartą bez kosztów przewalutowania w 152 walutach – nowość
4. Ubezpieczenie zagranicznych podróży (pokryje m.in. koszty leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, zgubienia bagażu czy pomoc prawną)
5. Podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 3% do 20 tys. zł
6. Atrakcyjne warunki limitu na koncie (sprawdziłam na stronie Banku, że RRSO wynosi 12,83%).
7. Zwrot 1% wydatków za płatności telefonem (BLIK, HCE, Google Pay i Apple Pay), które wykonasz w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych – do 20 zł miesięcznie
8. Pakiet assistance – ubezpieczenie samochodowe, domowe oraz medyczne
9. Pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych
10. Pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach, na Twoim koncie (np. otrzymanym przelewie czy wypłacie z bankomatu)
 

Co polecam i mi się sprawdziło przy korzystaniu z konta? Korzyści zmieniałam dwa razy – z jednego zestawu korzystałam w jednym miesiącu, a z drugiego w kolejnym.

W lipcu postawiłam na oszczędzanie, dlatego wybrałam dwie opcje, które mi w tym pomogły, czyli preferencyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i zwrot za płatności telefonem.

Na konto oszczędnościowe wpłaciłam maksymalną dostępną w promocji kwotę i w ciągu jednego miesiąca zarobiłam 40,50 zł. Przez cały ten czas starałam się również wszędzie płacić telefonem (najwygodniej mi korzystać z BLIK-a). Po sprawdzeniu historii konta okazało się, że w ten sposób w lipcu wydałam 800 zł, a na moje konto wpłynęło z powrotem 8 zł. Dzięki korzyściom na Koncie Jakże Osobistym, w lipcu zaoszczędziłam więc 48,50 zł. Nie jest to powalająca kwota, ale aby ją dostać, nie musiałam dodatkowo nic robić, więc uważam ją za dobry wynik.

W sierpniu szykował mi się wyjazd do Grecji. Postanowiłam to wykorzystać i zmienić korzyści na takie, które przydadzą mi się na wakacjach. W mojej bankowości internetowej weszłam w zakładkę „Korzyści” i wyłączyłam wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i zwrot za płatności telefonem.

Przetestowaliśmy Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
screen z systemu

Zamiast tego zaznaczyłam płatności kartą bez kosztów przewalutowania i ubezpieczenie w podróży za granicą. Dzięki temu mogłam oszczędzać na płatnościach kartą w euro i dodatkowo nie musiałam wykupywać polisy na wakacje.

W chwilę po zaznaczeniu korzyści dostałam SMS z kodem, który musiałam wpisać, aby zatwierdzić mój wybór. Następnego dnia nowe korzyści były już aktywne. Można to łatwo sprawdzić właśnie w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej. Warto jednak pamiętać, że gdy wyłączysz korzyści, to będą one aktywne jeszcze do końca miesiąca. Staraj się więc zlecać taką operację w ostatnich dniach miesiąca, dzięki temu nie będziesz musiał czekać i ponosić niepotrzebnych kosztów.

Wyszłam z założenia, że w danym momencie nie są mi potrzebne więcej niż dwie korzyści, więc podczas mojego dwumiesięcznego testu nie zapłaciłam za nie ani grosza.

Aplikacja mobilna – Alior Bank

Ja nie wyobrażam sobie moich finansów bez sprawnie działającej aplikacji mobilnej. Do tej, stworzonej przez Alior Bank nie mam zastrzeżeń. Działa poprawnie, a układ funkcji jest czytelny i intuicyjnie się z niej korzysta. Za pomocą aplikacji można zlecić przelew (nawet taki z datą przyszłą), założyć lokatę, płacić telefonem, zawnioskować o kredyt, skontaktować się z doradcą banku czy skanować faktury.

Konto Jakże Osobiste – czy warto je założyć?

Moim zdaniem konto w Alior Banku jest godne polecenia. Jeśli tylko będzie to Twój główny rachunek, to bez problemu spełnisz warunki aktywności i zyskasz darmowe konto i kartę.

Wcześniej nie miałam ROR-u, w którym można dopasowywać sobie korzyści, a jak widać w ostatnich dwóch miesiącach, przydało mi się takie rozwiązanie. Nie potrzebuję mieć włączonych więcej niż dwóch korzyści, bo w każdym miesiącu jestem w stanie wybrać te, które mi się przydadzą. Jeśli wyjeżdżam na wakacje za granicę, to wtedy wybieram brak kosztów przewalutowania i ubezpieczenie. Jeżeli wiem, że powinnam trochę zaoszczędzić, to zaznaczam wyższe odsetki na koncie oszczędnościowym i zwrot za płatności. Natomiast gdy czeka mnie więcej wydatków, to mogę aktywować limit w koncie, gdzie czekają na mnie dodatkowe środki. I nie muszę płacić za nie odsetek.

Takich zastosowań Konta Jakże Osobistego jest mnóstwo, a od Ciebie zależy, jak je wykorzystasz. Jeśli więc ten rachunek przekonał Cię do siebie, to pamiętaj, aby go założyć do 15.11.2019 r. Tylko wtedy skorzystasz z promocji i możesz otrzymasz od banku 200 zł.

Sprawdź Konto Jakże Osobiste i zgarnij 200 zł >>

 

Dodano:
01 Paź 2019

Zaktualizowano:
05 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły