Jaka może być wysokość udzielonego kredytu gotówkowego?

  • 12 Cze 2020
  • 5 min. czytania
  • Komentarze(0)
Kredyt gotówkowy to najczęściej udzielany kredyt bankowy. Jego zaletę stanowi fakt, że zaciągnąć można go na dowolny cel. Z tego też względu nazywany bywa również kredytem konsumpcyjnym. Środki pozyskane w ten sposób przeznaczysz zatem zarówno na zakup auta, remont, jak również na nabycie nowego sprzętu AGD. Ile dokładnie możesz pożyczyć? Sprawdź, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego.
Jaka może być wysokość udzielonego kredytu gotówkowego?

O tym, jaką kwotę możesz pożyczyć, decyduje Twoja zdolność kredytowa. Istnieją jednak pewne sposoby, aby ją podwyższyć. Mimo to banki wyznaczają odgórnie maksymalną kwotę kredytu gotówkowego. Z naszego artykułu dowiesz się, jaka jest maksymalna kwota kredytu konsumenckiego.

Od czego zależy wysokość kredytu?

Wysokość kredytu jest uzależniona od oferty banku oraz naszej zdolności kredytowej. Często jest ona uzależniona również od zobowiązań, które już posiadamy. Co to wszystko oznacza w praktyce? Bank przed udzieleniem kredytu sprawdza zdolność pożyczkobiorcy do jego spłaty. Im większe dochody, tym szansa na uzyskanie wyższej kwoty kredytu. Pod uwagę brane są jednak nie tylko zarobki, ale również posiadane zobowiązania finansowe. Jeśli zatem spłacasz obecnie już jeden kredyt, to wpłynie on na Twoją zdolność kredytową. Podobnie ma to miejsce w sytuacji, gdy utrzymujesz rodzinę. Bank analizując Twój dochód i comiesięczne wydatki analizuje bowiem, jaką kwotę możesz przeznaczyć na spłatę nowego zobowiązania bez znaczącego obciążenia Twojego budżetu. 

Spójrz na to od strony praktycznej. Załóżmy że zarabiasz 2 500 złotych miesięcznie, a do tego opłacasz czynsz w wysokości 500 złotych. Na jedzenie, benzynę i inne niezbędne rzeczy wydajesz kolejny 1 000 złotych. W teorii co miesiąc pozostaje w Twoim budżecie 1 000 złotych, choć zdarza się, że jest to mniejsza suma, gdyż uwzględniasz także niespodziewane wydatki, jak naprawę auta czy zakup prezentów okolicznościowych. Na spłatę kredytu nie możesz zatem przeznaczyć więcej niż ok. 600 złotych miesięcznie. Trudno zatem oczekiwać, że bank przyzna Ci kredyt gotówkowy w wysokości 200 tys. złotych. Taki kredyt musiałbyś przecież spłacać przez 35 lat. 

Jaka jest maksymalna wysokość kredytu gotówkowego udzielonego przez banki?

Choć wysokość kredytu gotówkowego zależy przede wszystkim od Twojej zdolności kredytowej, to musisz wiedzieć, że istnieje pewne ograniczenie, co do jego kwoty maksymalnej. Zdecydowana większość banków ustala ją na poziomie 100 tys. złotych. Niektóre z nich mogą kredytobiorcom zaproponować maksymalną kwotę kredytu gotówkowego na poziomie 200 tys. złotych. Będzie ona dostępna jednak wyłącznie dla najlepiej zarabiających. Rozważ także, na jaki cel potrzebujesz kredytu. Banki oferują swoich klientom wiele kredytów celowych, np. kredyt na samochód czy kredyt hipoteczny. Może się okazać, że takie rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze z uwagi na niższe koszty kredytu. 

Oblicz swoją zdolność kredytową: https://direct.money.pl/kalkulatory/kalkulator-zdolnosci-kredytowej

Jak sprawdzić jaką maksymalna kwotę kredytu gotówkowego możemy otrzymać?

Zastanawiasz się, ile możesz dostać kredytu gotówkowego? Żaden bank nie odpowie Ci na to pytanie z marszu. Najpierw musi prześledzić Twoją historię kredytową, a następnie oszacować, jak prezentuje się Twoja zdolność kredytowa. Jeśli jednak chcesz poznać odpowiedź na to pytanie jeszcze zanim złożysz wniosek, to możesz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Prześledzi on oferty różnych banków i dopasuje do Twoich potrzeb tę najlepszą. Nie chcesz wybierać się do doradcy? Na razie interesuje Cię wstępna kwota i ogólny zarys Twoich możliwości kredytowych? W takim razie skorzystaj z kalkulatora kredytu gotówkowego online. W wyborze odpowiedniej oferty pomocny może się okazać również ranking kredytów gotówkowych, który porówna najważniejsze parametry kredytu w różnych bankach. 

Co zrobić, by zwiększyć kwotę kredytu gotówkowego, o który się staramy?

Istnieją pewne sposoby, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową. Dzięki temu bank przyzna Ci większą kwotę kredytu. Na taki krok często decydują się osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny. Pewne działania będą także skuteczne przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy. Podstawa to uregulowanie wszystkich dotychczasowych zobowiązań. Masz kredyt w banku i pozostało Ci zaledwie kilka rat? Spłać je zanim złożysz wniosek o nowy kredyt. Dotyczy to także zadłużenia na karcie kredytowej. Najlepiej, gdy na jakiś czas z niej zrezygnujesz. Jeśli możesz to płać gotówką. Bankowi trudniej będzie oszacować, ile dokładnie miesięcznie wydajesz.

Najlepszy sposób to oczywiście zwiększenie swoich zarobków. Porozmawiaj z szefem, może zgodzi się dać Ci choć niewielką podwyżkę? Przez jakiś czas możesz także poszukać dodatkowych zleceń. Inny sposób to zmniejszenie wydatków. Zaciśnij pasa przez kilka miesięcy. Bank zobaczy, że nie potrzebujesz dużych kwot co miesiąc. Tym samym uzna, że bez problemu poradzisz sobie ze spłatą większej kwoty. 

Kalkulator kredytu gotówkowego - jak korzystać?

Jeśli chcesz sprawdzić, ile mniej więcej kredytu gotówkowego możesz otrzymać, to skorzystaj ze specjalnego kalkulatora. Znajdziesz go w sieci, a na tej podstawie oszacujesz, o jaką kwotę możesz się ubiegać. Kalkulator kredytu gotówkowego to najprostszy sposób, aby obliczyć miesięczną ratę za konkretne zobowiązanie finansowe. Dzięki temu dowiesz się, na ile rat możliwe jest rozłożenie danego kredytu oraz ile wynosi minimalna rata. Kalkulator kredytu gotówkowego często połączony jest z rankingiem kredytowym. Na początku listy wyświetlą Ci się bowiem najbardziej atrakcyjne propozycje pod względem kosztów kredytu. Sam wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Kredyt gotówkowy, to kredyt udzielany na dowolny cel. Jego maksymalna kwota może sięgać aż 200 tys. złotych, choć w praktyce zależy przede wszystkim od Twojej zdolności kredytowej. Wniosek o przyznanie kredytu możesz złożyć zarówno online, jak i w oddziale stacjonarnym banku. Kredyt gotówkowy najczęściej przyjmuje formę ratalną, sam możesz zatem wybrać, w ilu ratach chcesz go spłacić.

Dodano:
17 Gru 2019

Zaktualizowano:
12 Cze 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły