Konsolidacja w Citi Handlowym – przegląd ofert

  • 01 Lip 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Citi Handlowy ma w ofercie jedną propozycję tego typu: pożyczkę konsolidacyjną. W jej ramach bank sfinansuje do 150 tys. zł obecnych zobowiązań finansowych i rozłoży to na maksymalnie 120 rat.
Konsolidacja w Citi Handlowym – przegląd ofert

Jak działa pożyczka konsolidacyjna?

Jeśli masz kilka kredytów i pożyczek, korzystasz z karty kredytowej lub debetowej i wolałbyś spłacać jedną ratę zamiast trzech, czterech czy pięciu, to wygodnym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy. W ramach kredytu lub w tym wypadku pożyczki konsolidacyjnej bank przejmuje wybrane przez klienta zobowiązania finansowe i spłaca je. Pożyczkobiorca reguluje od tej pory jedną niższą ratę przez wydłużony okres, co pozwala na odciążenie miesięcznego budżetu. W tym wszystkim trzeba także uwzględnić zdolność kredytową dla różnych parametrów pożyczki. Z oferty nie mogą skorzystać osoby, które posiadają przeterminowane raty. Warto też wiedzieć, że są dwa rodzaje produktów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne. Wybór kredytu konsolidacyjnego hipotecznego jest koniecznością, jeśli chce się skonsolidować kredyt hipoteczny. Taka opcja pozwala także na uzyskanie większych kwot na dłuższe okresy. Tutaj mamy do czynienia z pożyczką konsolidacyjną bez hipoteki.

Warunki pożyczki konsolidacyjnej w Citi Handlowym

W ramach pożyczki konsolidacyjnej kwota zobowiązań, jakie pokryje bank to od 1 tys. do 150 tys. zł. Maksymalna liczba rat sięga 120, a więc okres kredytowania wyniesie do 10 lat. 

Oprocentowanie (zmienne, zależne od WIBOR 3M) zaczyna się od 6,97 proc., a RRSO wynosi 11,32 proc. Odsetki liczone są od malejącego kapitału pozostałego do spłaty. Citi Handlowy może naliczyć prowizję i miesięczną opłatę operacyjną w wysokości 30 zł. Dopuszczalna jest wcześniejsza spłata. Do pożyczki konsolidacyjnej możesz też wykupić Ubezpieczenie Bezpieczne Raty – to wsparcie na wypadek czasowej niezdolności do pracy lub śmierci.

Citi Handlowy przejmie pozostałe raty:

  • kredytów w innych bankach,
  • zadłużenia na karcie kredytowej,
  • zadłużenia na linii kredytowej.

Konsolidacja oznacza, że bank sam zajmie się tymi zobowiązaniami, więc klient nie otrzyma środków na swoje konto. Może natomiast ubiegać się o dodatkowe finansowanie na dowolny cel.

Przykład: masz zobowiązania na kwotę 44 tys. zł. Przy oprocentowaniu 6,99 i RRSO 11,32 proc., całkowita kwota do zapłaty będzie wynosiła 59 943,32 zł, więc koszt pożyczki w takiej konfiguracji to 15 943,32 zł (w tym: prowizja 3 080,00 zł, odsetki 10 703,32 zł, opłata miesięczna 2 160,00 zł). Będzie 71 równych rat w wysokości po 832 zł, a ostatnia w wysokości 871,32 zł. Dane aktualne na 3.06.2020.

Skorzystaj z rankingów kredytów konsolidacyjnych i kalkulatorów online.

Proces ubiegania się o pożyczkę konsolidacyjną jest prosty. Do wniosku wystarczy załączyć dokument potwierdzający dochody, chyba że posiada się już produkt kredytowy w Citi Handlowym – wtedy nie jest to konieczne. Decyzja podejmowana jest nawet w godzinę od zgłoszenia. Umowę można zawrzeć w oddziale, przez telefon lub przez Internet. Dotychczasowi klienci Citi Handlowego mają dostęp do oferty w serwisie transakcyjnym, a nowi powinni wypełnić formularz i poczekać na kontakt z banku. Doradca przedstawi wtedy szczegóły pożyczki konsolidacyjnej.

Pożyczka konsolidacyjna Citi Handlowy krok po kroku

Po pierwsze wypełniasz formularz kontaktowy na stronie banku i czekasz na kontakt z doradcą. W trakcie rozmowy ustalacie warunki pożyczki i wypełniacie wniosek. Czekasz na decyzję, a jeśli jest ona pozytywna, to pozostaje zawarcie umowy, co możesz zrobić przez kuriera lub w oddziale. Bank przejmuje zobowiązania i wyznacza harmonogram spłaty.

Od czego zależy przyznanie pożyczki konsolidacyjnej?

Przyznanie pożyczki konsolidacyjnej zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej. Bank sprawdzi, czy jesteś w stanie spłacić określoną wysokość raty. Istotne będą przy tym aktualne dochody, stabilne zatrudnienie (najlepiej umowa o pracę na czas nieokreślony, ale nie jest to wymóg konieczny), zawód i staż pracy. Przeanalizowane będą także obecne koszty utrzymania, ewentualne zobowiązania, które nie byłyby objęte konsolidacją, jak również to, ile osób korzysta z dochodów pożyczkobiorcy. W produktach kredytowych na długie okresy istotny jest też wiek spłacającego. W większości banków istnieją górne limity w granicach 70-80 lat w momencie regulowania ostatniej raty. Czasem wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie ze względu na zaawansowany wiek. Jednym z rozwiązań jest wcięcie kredytu lub pożyczki z drugą, młodszą osobą.

Banki weryfikują historię kredytową i badają wiarygodność klienta na przykładzie poprzednich zobowiązań finansowych. Jeśli ten spóźniał się ze spłatą rat lub co gorsza ma już jakieś przeterminowane raty, to może liczyć się z decyzją negatywną. Przed złożeniem wniosku warto samemu przeanalizować swoją sytuację: zajrzeć do BIK, sprawdzić scoring, upewnić się, że nie ma żadnych zapomnianych opłat lub nie zarejestrowano skutków ew. wyłudzeń danych przez osoby trzecie. Jeśli coś da się szybko spłacić (kredyt ratalny, kartę kredytową), to warto to zrobić, by zwiększyć zdolność kredytową.

Przeczytaj, jakie masz szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego >>

Dodano:
01 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły