Konto studenckie w Getin Banku – test direct.money.pl

  • 30 Kwi 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Regularnie badamy rynek, aby znaleźć dla Ciebie prawdziwie perełki wśród produktów finansowych. Tym razem biorę pod lupę konto studenckie Getin Banku i odpowiem na pytanie, czy warto je założyć.
Konto studenckie w Getin Banku – test direct.money.pl

Jakie powinno być najlepsze konto studenckie? Dla mnie oczywiście bezwarunkowo darmowe, z możliwością bezpłatnego wypłacania gotówki w bankomatach (także za granicą) i z korzystną ofertą oszczędnościową. Czy takie jest Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat?

test direct.money.pl

Moje podejście do finansów na studiach

Teraz mam 27 lat, czyli całkiem niedawno skończyłam studia. Założyłam Konto Proste Zasady jeszcze studiując i korzystam z niego do tej pory. Co prawda teraz zostało przekształcone w standardowe konto osobiste, ale przez długi czas miałam je w wersji studenckiej. Mogę Ci powiedzieć, czy rzeczywiście spełnia oczekiwania studentki.

Student studentowi nierówny, dlatego opowiem Ci, co było dla mnie najważniejsze w zarządzaniu finansami na studiach.

Darmowe prowadzenie konta studenckiego i bankomaty

Przede wszystkim chciałam, żeby konto bankowe studenckie było darmowe. Nie zawsze miałam wtedy comiesięczne wpływy, więc zależało mi na tym, aby bank ich nie wymagał, aby zwolnić mnie z opłaty za konto. Dość przydatne były dla mnie wtedy też bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, bo potrzebowałam gotówki na bilet autobusowy albo na drobne zakupy, a na uczelni był tylko jeden bankomat sieci innego banku.

Kilka razy przydała mi się również możliwość bezpłatnej wypłaty pieniędzy w urządzeniach na terenie Unii Europejskiej -  np. kiedy byłam u przyjaciółki w Berlinie i zabrakło mi wymienionej gotówki. Co prawda bank przewalutował transakcję po nie najtańszym kursie, ale stwierdziłam, że skoro takie operacje robię sporadycznie, to mogę przeboleć ten koszt.

Możliwość wyboru wizerunku karty

Dość ciekawą opcją niedostępną we wszystkich bankach i wcześniej wydawało mi się, że zupełnie niepotrzebną, jest możliwość wybrania wizerunku karty. Ja mam kartę, która wygląda jak as pik i muszę przyznać, że naprawdę przyjemnie wyciąga mi się ją z portfela, a już kilka osób zapytało mnie, skąd mam taką ładną kartę. Niby nic, ale rzeczywiście lubię nią płacić. Do wyboru masz jeszcze kilkanaście innych wizerunków – z napisami i grafikami.

karta getin bank

Konto oszczędnościowe na 3,5%

Kiedy ja zakładałam konto osobiste, preferencyjna oferta oszczędnościowa nie była jeszcze dostępna, ale teraz możesz z niej skorzystać. Jeśli masz już pracę, zarabiasz przynajmniej 1 000 zł i wskażesz Getin Bank jako bank, na który będziesz otrzymywać wynagrodzenie, to otrzymasz 3,5% na Koncie Oszczędnościowym przez rok!

Biorąc pod uwagę naprawdę niskie stopy procentowe i fakt, że niektóre banki obniżyły oprocentowanie swoich lokat do 0,01%, to naprawdę korzystna oferta. Jedyny haczyk jest taki, że w promocji mogą wziąć udział osoby, które w okresie od 11 maja 2017 roku do 29 lutego 2020 roku nie posiadały konta osobistego w Getin Banku.

Aplikacja mobilna

Pewnie podobnie jak ja całe swoje życie nosisz w telefonie. Właśnie dlatego zanim otworzysz nawet najlepsze konto osobiste, zobacz, co możesz zrobić w aplikacji mobilnej banku i jak ona działa.

Jeśli chodzi o Getin Mobile, czyli aplikację, z której możesz korzystać wraz z kontem i innymi produktami, to użytkownicy App Store oceniają ją na 4,7, a Google Play 4,4. Ja korzystam z wersji na Androida i z grubsza jestem z niej zadowolona. Mogę sprawdzić historię wydatków, szybko zrobić przelew czy założyć lokatę. Nie jest to najlepsza bankowa aplikacja, z której korzystałam, ale jest prosta, przejrzysta i intuicyjna.

Jeśli nie biorę ze sobą portfela, to zdarza mi się płacić telefonem. Najczęściej korzystam z opcji BLIK-a (super przydatny podczas zakupów internetowych), ale Ty możesz również z Apple Pay, Google Pay albo Garmin Pay.

Podsumowując, czy warto założyć konto Proste Zasady w wersji studenckiej? Moim zdaniem warto, bo przede wszystkim jest bezwarunkowo darmowe. Dodatkowo można skorzystać z naprawdę atrakcyjnej oferty oszczędnościowej. Jeśli się zastanawiasz, które konto wybrać, to moim zdaniem Getin Bank będzie odpowiedni.

Jak założyć to konto? Wystarczy wypełnić formularz ze swoimi podstawowymi danymi, a umowę o konto do podpisu oraz kartę dostarczy Ci kurier. Informację o aktywacji rachunku otrzymasz e-mailem i SMS-em wraz z danymi do logowania do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Wszystko możesz zrobić przez internet, bo wiadomo, że #Lepiejzdomu!

Chcesz założyć w Getin Banku konto studenckie online? Możesz zrobić to tutaj!

Dodano:
30 Kwi 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły