Otwarcie konta na selfie w Pekao SA? To łatwe i szybkie!

  • 27 Maj 2020
  • 5 min. czytania
  • Komentarze(0)
Wygodny fotel, smartfon, dowód osobisty i mniej więcej pół godziny - tylko tyle potrzebujesz, żeby otworzyć konto osobiste. Swojej tożsamości nie musisz potwierdzać u kuriera czy w oddziale. Wystarczy, że zrobisz sobie zdjęcie. Jak otworzyć konto na selfie? Sprawdziłem to!
Otwarcie konta na selfie w Pekao SA? To łatwe i szybkie!

Niedawno sprawdziłem, w których bankach możesz otworzyć konto osobiste, nie wychodząc z domu. Konto online – przez komputer lub telefon – możesz otworzyć m.in. w Alior Banku, Banku Millennium, Banku Pekao, BNP Paribas Banku Polska, Credit Agricole Banku Polska i Santander Banku Polska.

Chcesz wybrać dla siebie najlepsze konto osobiste? Ranking na naszej stronie pomoże Ci w tym >>

W niektórych bankach konto otwiera się przez komputer, w innych – wykorzystuje się do tego smartfony z aplikacjami mobilnymi, a tożsamość potwierdza robiąc selfie. To właśnie rozwiązanie sprawdziłem na przykładzie Banku Pekao.

Konto na selfie w Banku Pekao – krok po kroku

Pierwszym krokiem jest pobranie ze sklepu Google Play lub Apple App Store aplikacji mobilnej PeoPay. To właśnie za jej pośrednictwem otworzysz Konto Przekorzystne.

1. Po uruchomieniu aplikacji na ekranie startowym wybierz opcje „Zostań klientem Pekao” i „Konto indywidualne”. Następnie podaj swoje imię i nazwisko, login (pamiętaj żeby zapisać je w bezpiecznym miejscu), numer telefonu i adres e-mail. Na koniec zaakceptuj informacje administratora danych i regulamin Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną.

Na numer telefonu, jaki wpisałeś, bank przysyła Ci 4-cyfrowy PIN. Następnie ustalasz hasło (zapisz je w bezpiecznym miejscu), którym będziesz logował się do serwisu internetowego Pekao24.

2. W następnym kroku wybierasz produkty, z których – oprócz konta osobistego – będziesz korzystał: kartę debetową (możesz też wybrać jej wizerunek), konto oszczędnościowe czy konto walutowe (w EUR, USD, GBP lub CHF). Ja wybrałem wielowalutową kartę debetową Mastercard Debit FX ze standardowym wizerunkiem oraz konto oszczędnościowe.

Konto na selfie w Banku Pekao

3. Teraz czas na weryfikację tożsamości. Znajdź spokojne miejsce (najlepiej, jeżeli będzie dobrze oświetlone). Znalazłeś? W takim razie wybierz opcję „Selfie i zdjęcie dowodu osobistego” i przejdź dalej. Zanim zaczniesz robić zdjęcia, udziel Bankowi Pekao zgody na przetwarzanie wizerunku Twojej twarzy i wyraź zgodę na dostęp przez PeoPay do aparatu w Twoim telefonie.

Zrób zdjęcie obu stron swojego dowodu osobistego, a następnie trzy losowe ujęcia twarzy.

Konto na selfie w Banku Pekao

4. Po zrobieniu zdjęć będziesz miał chwilę przerwy. W tym czasie będzie trwała weryfikacja klienta (czyli Ciebie). Po zakończeniu weryfikacji sprawdzasz, czy poprawnie zeskanowany został Twój dowód osobisty.

Konto na selfie w Banku Pekao

5. Następnie podajesz adres, na jaki bank będzie przesyłał do Ciebie korespondencję z banku (na ten adres wysłana zostanie np. karta debetowa). Wybierasz oddział, w którym zostanie będzie otwarte Twoje konto (najlepiej żeby była to placówka najbliżej Twojego miejsca zamieszkania) i składasz oświadczenia i zgody (m.in. oświadczenie o rezydencji podatkowej).

Po chwili przerwy (weryfikacja klienta) na ekranie telefonu wyświetla się umowa Twojego konta. Po zapoznaniu się z nią, zatwierdzasz umowę kodem SMS przysłanym przez bank. Gotowe! Możesz już zalogować się do aplikacji PeoPay i poznać swoje nowe konto osobiste.

Konto na selfie w Banku Pekao

Konto na selfie w Banku Pekao – jak oceniam proces?

Przez smartfona bankuję już od kilku lat. Pierwszy raz miałem okazję otworzyć konto osobiste za pomocą aplikacji mobilnej. Czy takie rozwiązanie spodobało mi się? Tak, nawet bardzo. Nie musiałem iść do oddziału w celu podpisania umowy czy umawiać się z kurierem. W czasach, kiedy trzeba brać sobie do serca hasło #lepiejzdomu, jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Cały proces – od kliknięcia w przycisk „Zostań klientem Pekao” do zatwierdzenia umowy SMS-em – zajął mi nieco ponad 20 minut. Być może przebiegłby szybciej, gdyby nie dość długi czas oczekiwania na weryfikację klienta. Trzykrotnie podchodziłem też do robienia zdjęć dowodu osobistego – dwie pierwsze próby kończyły się komunikatem o problemie z połączeniem. Niemniej jednak, proces przebiegł sprawnie.

Nowa aplikacja mobilna PeoPay

Jeżeli już założyłeś konto osobiste, to możesz już korzystać z nowej aplikacji mobilnej. Bank Pekao właśnie udostępnił klientom nową wersję aplikacji PeoPay. O tym, jak bardzo zmieniła się nowa aplikacja można się przekona,ć porównując ekrany startowe starego i nowego PeoPay.