Przetestowaliśmy Konto Jakie Chcę - czy warto je założyć?

 • 26 Kwi 2019
 • 8 min. czytania
 • Komentarze(10)
Czy Konto Jakie Chcę to rachunek, z którego warto skorzystać? Sprawdziliśmy to!
Przetestowaliśmy Konto Jakie Chcę - czy warto je założyć?

Konto Jakie Chcę to tak naprawdę pakiet usług, z którego możesz skonstruować kompleksowe narzędzie do zarządzania finansami. Konto jest bezwarunkowo bezpłatne, a dodatkowo możesz zyskać 200 zł i zwrot części wydatków za domowe rachunki. Przetestowałam to konto i wiem, czy tak naprawdę warto z niego skorzystać.

Przetestowaliśmy Konto Jakie Chcę - czy warto je założyć?

Codziennie śledzimy nowinki na rynku produktów finansowych, ale analizujemy również te dobrze znane propozycje banków. „Przetestowane przez direct.money.pl” to znak dla ciebie, że sami skorzystaliśmy z tego produktu i szczerze możemy ci powiedzieć, czy warto go posiadać. Tym razem pod lupę bierzemy Konto Jakie Chcę, które znajdziesz w ofercie Santander Bank Polska.

Konto Jakie Chcę – kompleksowe zarządzanie finansami w jednym miejscu

Co zainteresowało mnie w Koncie Jakie Chcę, że postanowiłam je przetestować? Zastanawiałam się, czy rzeczywiście rachunek może być taki, jak ja chcę i potrzebuję. Ale zacznijmy od najważniejszych parametrów.

Darmowe prowadzenie konta

Rachunek jest darmowy bez konieczności spełniania żadnych warunków. Zakładasz i nie przejmujesz się, że trzeba zapewniać określonej wysokości wpływy. Konto cały czas jest bezpłatne.

R E K L A M A

Przetestowaliśmy Konto Jakie Chcę - czy warto je założyć?

Karta Dopasowana

Do konta bank wydaje Kartę Dopasowaną. Aby uniknąć opłaty, musisz zapłacić nią 5 razy. Mi udawało się to bez problemu.

Mam dla ciebie wskazówkę. Jeśli założysz konto, to domyślnie jest pobierana opłata za kartę 3 zł miesięcznie, niezależnie od liczby wykonanych transakcji. Po tym, jak otrzymasz dostęp do swojej bankowości internetowej zmień sposób naliczania opłaty za kartę. Dzięki temu, gdy zapłacisz nią 5 razy w miesiącu, to będzie bezpłatna.
Z listy usług wybierz opcję Opłata za kartę i tam zmodyfikuj:

Przetestowaliśmy Konto Jakie Chcę - czy warto je założyć?

Santander BP – wypłaty z bankomatów

Minusem rachunku jest to, że nie można wypłacać bezpłatnie gotówki kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce. Darmowe są tylko wypłaty z urządzeń własnych banku, pozostałe kosztują 5 zł za operację. Jeśli chcesz być sprytny, to polecam korzystać z BLIK-a. W aplikacji mobilnej banku znajdziesz taką opcję, a do wypłaty musisz wykorzystać nie kartę, a telefon. Mi rzadko zdarza się wypłacać gotówkę z bankomatu, ale kilka razy po prostu musiałam to zrobić. W takich sytuacjach BLIK jest niezastąpiony, a pieniądze wypłacisz szybciej niż kartą.

Jeśli jednak wolisz tradycyjny plastik, to możesz wykupić sobie pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju (za 7 zł miesięcznie) lub na świecie (za 9 zł miesięcznie). Jeżeli często korzystasz z takich operacji, to warto zainwestować. W każdej chwili możesz włączyć lub wyłączyć pakiet w swojej bankowości internetowej. Jeżeli masz maksymalnie 26 lat, to wypłaty w kraju i za granicą masz za darmo. Wypłaty gotówki w oddziale banku kosztują 5 zł dla osób do 26 roku życia albo 10 zł dla pozostałych.

Przelewy na Koncie Jakie Chcę

Dla mnie najważniejsze są koszty przelewów internetowych, bo te wykonuję najczęściej. Tak, jak w każdym banku, tak i w Santander Bank Polska są one bezpłatne. Bardzo doceniam również fakt, że nie muszę płacić za przelewy Express Elixir. Podczas testowania konta dwa razy zdarzyło mi się, że musiałam pilnie przelać pieniądze. Na koncie odbiorcy były one właściwie natychmiast, a ja zrobiłam to za darmo.

Oszczędzanie na Koncie Jakie Chcę

Staram się unikać produktów bankowych, za które muszę dodatkowo płacić. Za to cenię sobie te, które pozwalają mi oszczędzać. Tak jest w przypadku Konta Jakie Chcę. Korzystałam z Automatycznego Oszczędzania. Aktualnie (do 30.06.2019 r.) trwa promocja, w ramach której oszczędności są oprocentowane 2,7 proc. w skali roku do 20 tys. zł. Jedynym warunkiem, aby załapać się na tę stawkę, jest ustanowienie zlecenia stałego (raz w miesiącu) z Konta Jakie Chcę na Konto Systematyczne. Możesz przelewać dowolną kwotę i co najważniejsze – nie musisz o tym pamiętać! Dla mnie to największy plus. Pierwszy w miesiącu przelew z konta oszczędnościowe jest darmowy, każdy kolejny kosztuje 10 zł.

Przetestowaliśmy Konto Jakie Chcę - czy warto je założyć?

Przetestowaliśmy Konto Jakie Chcę - czy warto je założyć?

Zwrot za rachunki

Ciekawym bonusem, który jest rzadkością na rynku, jest zwrot za domowe rachunki. Otrzymasz 1 proc. zwrotu za wydatki, które ponosisz za gaz, prąd, telefon, internet i TV. Miesięcznie możesz w ten sposób zyskać 25 zł miesięcznie, co daje 300 zł rocznie. Kwota zwrotu nie jest oszałamiająca, ale wychodzę z założenia, że rachunki i tak muszę zapłacić, więc świetnie, że ktoś chce mi część tych wydatków oddawać. Podoba mi się również to, że rachunki i tak muszę opłacić. Nie muszę się więc wysilać, aby zrealizować takie transakcje i korzystać z promocji.

Jak zacząć oszczędzać na rachunkach? To naprawdę proste! W swojej bankowości internetowej tylko raz trzeba wrzucić zdjęcia faktur, a potem wystarczy raz w miesiącu wpisywać wydawane kwoty. System od razu przeliczy, ile zwrotu ci się należy.

Przetestowaliśmy Konto Jakie Chcę - czy warto je założyć?

Odbierz zwrot za domowe rachunki >>

200 zł za przeniesienie wynagrodzenia

Konto Jakie Chcę przekonało cię do siebie na tyle, że może zostać twoim podstawowym rachunkiem? Otrzymasz 200 zł za przeniesienie wynagrodzenia, renty, emerytury lub innego świadczenia z ZUS-u lub KRUS-u. Jeśli podmiot, od którego pobierasz pieniądze, przeleje ci min. 1. tys. zł jednorazowo w miesiącu, to otrzymasz od banku 50 zł premii. W ten sposób możesz zyskiwać przez 4 miesiące i łącznie zarobić 200 zł.

80 zł za polecenie Santander Bank Polska

Jeśli będziesz zadowolony z Konta Jakie Chcę, to możesz zarabiać na jego polecaniu. 80 zł otrzymasz ty i osoba, która po twojej rekomendacji założy ten rachunek. Warunkiem jest tylko to, aby polecony nie miał aktualnie konta w Santander BP, a po jego otwarciu zalogował się do bankowości internetowej i za pomocą karty lub BLIK-a wydał min. 300 zł. I już! Potem na wasze konta wpłynie od banku po 80 zł.

Konto możesz polecić dowolnej liczbie osób, a za każde dziesięć otrzymasz dodatkowo 100 zł premii. Z promocji można korzystać do 30.04.2019 r., a warunki trzeba spełnić do 31.05.2019 r.
Polecanie jest bardzo proste. W swojej bankowości internetowej znajdziesz kod polecający, który musisz przekazać znajomemu. A on wpisuje go w odpowiednim polu we wniosku o konto.

Płatności mobilne w Santander BP

Jeśli lubisz płacić telefonem lub korzystać z portfeli elektronicznych, to w Santander BP znajdziesz mnóstwo takich możliwości. Ja osobiście najbardziej lubię korzystać z BLIK-a i robię to regularnie, ale ty masz do dyspozycji również:


Jeżeli karta to dla ciebie przeżytek i wolisz płacić smartfonem, zegarkiem czy opaską na ręce, to przyjrzyj się bliżej opcjom, które oferuje Santander BP.

Aplikacja mobilna przy Koncie Jakie Chcę

Z bankowej aplikacji mobilnej korzystam właściwie codziennie – zlecam przelewy, sprawdzam stan konta, płacę BLIK-iem, dlatego bardzo ważne dla mnie jest, aby była ona przejrzysta i użyteczna. Jak jest w przypadku bankowości mobilnej Santander BP?

Porównując z innymi aplikacjami, ta ma naprawdę sporo opcji. Za jej pomocą możesz wykonać podstawowe operacje, czyli zlecić przelew, sprawdzić saldo i historię operacji, skontaktować się z doradcą banku i zastrzec kartę.

Dodatkowo, możesz także kilkoma kliknięciami doładować telefon, założyć lokatę, a nawet zamówić taksówkę, zapłacić za parking i kupić bilety komunikacji miejskiej albo bilet na koncert.

Przetestowaliśmy Konto Jakie Chcę - czy warto je założyć?

Ciekawym rozwiązaniem, z którego nie miałam jeszcze okazji korzystać, jest kantor online. Możesz sprawdzić aktualne notowania walut i błyskawicznie je wymienić. Pamiętaj tylko o otwarciu wcześniej rachunku walutowego (np. w euro).

Przetestowaliśmy Konto Jakie Chcę - czy warto je założyć?

Czy warto założyć Konto Jakie Chcę?

Jak wypadł mój test i czy warto założyć Konto Jakie Chcę? Przede wszystkim, przekonuje mnie komplementarność tych usług – mogę z poziomu jednej platformy zarządzać moimi finansami i oszczędzać. Podobają mi się również zwroty za rachunki, bo przekładają się na realną oszczędność. Nie muszę dodatkowo kupować np. ubrań, żeby korzystać z promocji.

Pewnym ograniczeniem są opłaty za wypłaty z bankomatów, choć dla mnie jest ono mało odczuwalne, bo rzadko wypłacam gotówkę.

Podsumowując, mogę polecić ci ten rachunek, jeśli szukasz darmowej opcji do zarządzania finansami z realną premią od banku.

Załóż Konto Jakie Chcę, tak jak ja >>

Jak założyć Konto Jakie Chcę?

Po przeczytaniu tego tekstu masz wrażenie, że Konto Jakie Chcę jest dla Ciebie? Zobacz, jak w trzech krokach z niego skorzystać.

1. Wypełnij wniosek o konto. Bank poprosi cię o podanie informacji niezbędnych do założenia rachunku. Wniosek jest naprawdę intuicyjny i nie powinieneś mieć żadnych problemów z jego wypełnieniem.

2. Podpisz umowę za za pośrednictwem kuriera (umowę o konto dostarczy ci kurier w dogodnym dla ciebie miejscu i czasie).

3. Po założeniu konta otrzymasz potwierdzenie SMS-em i mailem, gdzie znajdziesz dane do logowania do bankowości elektronicznej. Jeśli zamówiłeś również kartę, to musisz poczekać, aż przyjdzie do ciebie pocztą. Z pozostałych funkcji możesz już jednak korzystać.

Otwórz Konto Jakie Chcę >>
 

Advertisement

Dodano:
26 Kwi 2019

Zaktualizowano:
04 Sie 2020

10 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • Anna Malek Ekspert 05 listopada 2019
  A co Ci proponują? Ja na Twoim miejscu bym się zgodziła, bo konto jest bezwarunkowo darmowe. A opłaty za kartę również łatwo uniknąć. A zakładałeś Konto 123 w momencie, gdy oferowało zwrot za rachunki? Jeśli tak, to pamiętaj, że na Koncie Jakie Chcę również możesz skorzystać z tej promocji.
 • Anna Malek Ekspert 06 listopada 2019
  Mam nadzieję, że mój test pomógł Ci zobaczyć, że nie ma ;) Choć oczywiście uważaj na koszty obsługi w placówce, bo takie operacje są płatne. Nie jest to jednak żaden wyjątek, bo we wszystkich bankach są.Pozdrawiam :)
 • maxxx Ekspert 05 listopada 2019
  Na koncie 123 korzystam ze zwrotów, za kartę nie płacę powyżej operacji na kwotę 500 zł co nie stanowi problemu. Jeżeli nie ma żadnych ukrytych niespodzianek to pewnie wkrótce zmienię na korzystne.:)
 • maxxx Ekspert 04 listopada 2019
  Grneralnie tak, zastanawiam się tylko czy warto zmieniać na konto jakie chcę. Jestem atakowany przez handlowców Samtandera ;))
 • Anna Malek Ekspert 04 listopada 2019
  Cześć Max,dzięki za opinię. A jesteś zadowolony ze swojego obecnego konta?
 • maxxx Ekspert 02 listopada 2019
  W czasach BZ WBK było konto podobne z którego korzystam do dziś a mianowicie nazywa się Konto 123.
 • Anna Malek Ekspert 08 maja 2019
  A zgłaszałeś swoje niezadowolenie w banku?
 • Anna Malek Ekspert 08 maja 2019
  O jakie konkretnie kitach mówisz? ;)
 • Gecko Ekspert 05 maja 2019
  EJ! co ty kity wciskasz ? To konto byo dostepne jeszcze w ofercie BZWBK ! Wiem bo byłem tam klientem (goldem)
 • nomen nominandum Ekspert 05 maja 2019
  Mam tam konto natomiast wieczne awarie w ostatnich tygodniach zniechęcają mnie do tego banku,do tego wieczne problemy z odbiorem przekazu western union o obsłudze tego samego fizycznie w banku nie wspomnę,reasumując powoli kończę z nimi przygodę.

Podobne artykuły