Jakie korzyści daje ubezpieczenie ochronne?

 • 03 Lip 2020
 • 4 min. czytania
 • Komentarze(0)
Ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenie ochronne na życie są obecnie bardzo popularne wśród coraz większej liczby Polaków. Wiele osób z obawy o własne bezpieczeństwo finansowe oraz komfort psychiczny bliskich dba o to, by wykupić odpowiednią polisę na życie. Ma ona wiele zalet, zwłaszcza w momencie, kiedy nie zawsze jesteśmy pewni swojej płynności finansowej.
Jakie korzyści daje ubezpieczenie ochronne?

Ubezpieczenie ochronne jest świadczeniem, które dostają Twoi bliscy w przypadku, kiedy tracisz dochód i nie masz możliwości pokrycia kosztów związanych z bieżącymi wydatkami. Dotyczy ono różnych losowych sytuacji życiowych, które mogą spotkać Ciebie i Twoją rodzinę.

Co wyróżnia ubezpieczenie ochronne na tle pozostałych ubezpieczeń?

W przeciwieństwie do innych ubezpieczeń, tego typu polisa jest przeznaczona dla osób, którym zależy na zachowaniu płynności finansowej. Środki są wypłacane w momencie, kiedy tracimy pracę lub mamy problemy ze zdrowiem i nie jesteśmy w stanie utrzymać naszego stałego dochodu na zadowalającym poziomie.

W przypadku ubezpieczeń na życie, firmy posiadają wiele obostrzeń, przez które w wielu sytuacjach nie możemy wypłacić należności. Przy ubezpieczeniu na życie ochronie podlega głównie osoba, która opłaca składki. Jest ono wypłacane osobie, którą osobiście wskażemy. Może być to np. niepracująca żona lub dzieci. Nie wszystkie polisy oferowane przez firmy ubezpieczeniowe pozwalają nam na wskazanie uposażonego, czyli osoby, która otrzyma środki z naszej polisy. Ubezpieczenie ochronne również znacznie łatwiej jest zlikwidować i pobrać odłożoną przez nas kwotę.

Co zyskasz dzięki ubezpieczeniu ochronnemu?

Ubezpieczenie ochronne daje nam i naszym bliskim bezpieczeństwo oraz komfort psychiczny. Możemy odpowiednio uposażyć naszą rodzinę, przez co będzie ona w stanie utrzymać dotychczasowy poziom życia, bez potrzeby sprzedawania majątku. Jest to bardzo korzystny sposób również na ubezpieczenie zaciągniętego kredytu hipotecznego.

Ubezpieczenie ochronne — co zyskują Twoi bliscy?

Ubezpieczenie ochronne skierowane jest głównie do naszych bliskich, których chcemy uposażyć na wypadek naszej choroby.

Nasi bliscy zyskują:

 • stabilną sytuację finansową, nawet  w przypadku ciężkiej choroby i utraty dochodów,
 • płynność finansową w momencie, kiedy dochody nie są w stanie pokryć wszystkich wydatków,
 • możliwość spłaty zobowiązań wobec urzędu skarbowego oraz tych związanych ze spadkiem (bez potrzeby sprzedaży majątku),
 • ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego lub konsumenckiego,
 • rekompensatę finansowa w przypadku zmniejszenia lub całkowitej utraty dochodu,
 • zabezpieczenie finansowe na wypadek nagłego podniesienia kosztów życia.

Czy warto decydować się na ubezpieczenie ochronne?

Ubezpieczenie ochronne jest korzystnym rozwiązaniem w momencie, kiedy nasza sytuacja finansowa nie jest do końca pewna. Może być to doskonałe zabezpieczenie dla osób, które założyły firmę, a ich dochód jest uzależniony od wielu czynników, a jego wysokość może przyjmować różne sumy. Warto również przemyśleć sprawę wykupienia tego typu ubezpieczenia w sytuacji, gdy często zmagamy się z  problemami ze zdrowiem, które odbijają się na naszych finansach.

Może być  to również rozwiązanie, które ubezpieczy nasz kredyt hipoteczny. Jeśli Twoja rata jest wysoka, a nie wiesz, jak będzie wyglądał Twój budżet domowy w przyszłości, to taka polisa ochronna pozwoli Ci na zachowanie nie tylko płynności finansowej, ale również komfortu psychicznego. Ubezpieczenie na życie – korzyści z niego płynące są widoczne dopiero po czasie, ale warto złożyć wniosek o ubezpieczenie ochronne dla nas i naszych bliskich.

Dodatkowe ubezpieczenie - zalety:

 • ubezpieczenie naszego kredytu,
 • komfort psychiczny dla nas i naszych bliskich,
 • zabezpieczenie w trakcie kryzysu, czy w przypadku braku dochodów lub zbyt niskiego wynagrodzenia,
 • zabezpieczenie finansowe dla naszej firmy.

Ubezpieczenie ochronne na życie warto wykupić w momencie, kiedy często się przemieszczasz w celach służbowych, masz w rodzinie osobę niepełnosprawną, niezdolną do samodzielnego zarabiania na siebie, jesteś jedyną osobą, która utrzymuje rodzinę, masz duże zobowiązania finansowe, wobec banków oraz instytucji pozabankowych, czy też nie stać Cię na regularne oszczędzanie, a brak dochodów z Twojej strony może doprowadzić do poważnych problemów finansowych.

Ubezpieczenie tego typu jest dobrym sposobem na zachowanie płynności finansowej w bardzo niepewnych dla nas czasach. Jest to świetny pomysł, zwłaszcza jeśli pracujemy w branżach, w których dochody są uzależnione od sezonu oraz ilości kontrahentów, która jest zmienna.

Wniosek o ubezpieczenie ochronne — krok po kroku

Aby złożyć wniosek o ubezpieczenie ochronne, należy udać się do sprawdzonego agenta ubezpieczeniowego i wypełnić odpowiedni dokument. W nim zawarte powinny być takie informacje jak:

 • miesięczna składka na ubezpieczenie,
 • możliwości rezygnacji z ubezpieczenia i odzyskania wpłaconych środków,
 • sytuacje, w jakich możemy prosić o wypłatę naszego ubezpieczenia ochronnego,
 • długość trwania ubezpieczenia.

Do wniosku należy również dołączyć informację który z naszych bliskich jest przez nas uposażony — co oznacza, że będzie mógł otrzymać od ubezpieczalni pomoc w finansową w przypadku naszych problemów finansowych czy choroby. Możemy uposażyć małżonka lub nasze dzieci, ale również rodziców.  Przy wypełnianiu wniosku warto sprawdzić, czy wszystkie zawarte w nim punkty są zrozumiale skonstruowane, czy kwota ubezpieczenia jest stała i nie ma żadnych zapisów odnośnie jej zmiany w przyszłości. Powinniśmy również zwrócić uwagę na numer konta, na który ma wpłynąć nasze świadczenie w przypadku konieczności wypłacenia środków.

Dodano:
03 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły