Jak złożyć wniosek o 300+ przez internet?

  • 24 Sie 2018
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Chcesz otrzymać świadczenie 300+ jeszcze we wrześniu? Nie zwlekaj i złóż wniosek przez internet już dzisiaj.
Jak złożyć wniosek o 300+ przez internet?

Wniosek o 300 plus złożyło już prawie 2 miliony osób. Jak widać program „Dobry start” cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od 1 lipca możesz złożyć wniosek 300 plus online. Jeszcze tego nie zrobiłeś? Nic straconego! Masz na to czas do 30 listopada 2018 roku. A jeżeli wciąż zastanawiasz się dla kogo 300 plus i jak sprawnie złożyć wniosek przez internet - wyjaśniam

Program „Dobry start” to kolejny pomysł rządu wspierający finansowo wszystkie rodziny, w nadchodzącym nowym roku szkolnym. Prezentowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej statystyki pokazują, że rodzice chętnie korzystają z dodatkowych środków, żeby przygotować swoje dzieci na pierwszy dzwonek we wrześniu. Do 10 sierpnia wypłacono świadczenia o wartości prawie 254,6 mln zł.

Wciąż jednak napływają wnioski. Ten fakt oczywiście nie zaskakuje, ponieważ dodatkowe pieniądze na niezbędne przybory, zeszyty czy książki przydadzą się wszystkim rodzicom.

Dla kogo 300 plus?

Pomoc w postaci 300 plus na wyprawkę szkolną otrzymasz na każde uczące się dziecko, które nie ukończyło 20. roku życia i kontynuuje naukę. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie przyznawane jest do 24. roku życia (oczywiście pod warunkiem, że dziecko uczęszcza do szkoły).

Warto zauważyć, że nie jest uwzględniane żadne kryterium dochodowe, ani też ograniczenia dotyczące liczby dzieci.

Przeczytaj więcej o programie Dobry Start i warunkach przyznania świadczenia.

Wniosek o 300 plus – terminy

Żeby otrzymać świadczenie, musisz złożyć wniosek o 300 plus. Ale nie możesz przegapić terminu. Wnioski o 300 plus będą przyjmowane najpóźniej do 30 listopada 2018 roku. Po tym terminie nie będą już rozpatrywane.

Pamiętaj!
Im szybciej złożysz wniosek, tym szybciej świadczenie dobry start trafi na twoje konto.
Jeżeli zrobisz to do końca sierpnia, pieniądze zasilą twój domowy budżet jeszcze we wrześniu.

Jak złożyć wniosek o 300 plus online?

Nie złożyłeś jeszcze wniosku o świadczenie w ramach programu Dobry Start? Możesz zrobić to osobiście w urzędzie. Ale po co stać w kolejkach? W łatwy sposób wypełnisz go przez internet, bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić?

Żeby wypełnić wniosek o 300 plus online masz dwa rozwiązania:

Wniosek o 300 plus składany za pośrednictwem bankowości elektronicznej

Na stronie swojego banku bez problemu powinieneś znaleźć informację, w jaki sposób możesz złożyć wniosek o 300 plus online. W większości banków wygląda to tak, że logujesz się do swojej bankowości elektronicznej, szukasz opcji "Dobry start – wypełnij wniosek" i zostajesz przekierowany do odpowiedniego formularza.

Jego wypełnienie nie powinno zająć więcej niż 15 minut. Co usprawnia proces w przypadku składania wniosku za pośrednictwem Twojego banku? To, że większość danych podstawia się automatycznie. Pozostaje ci jedynie je zweryfikować i uzupełnić niewypełnione pola dotyczące m.in. gminy, w której mieszkasz, danych dzieci czy szkoły, do której uczęszczają.

Złożenie wniosku w ten sposób jest zdecydowanie najszybsze i najprostsze. Przekonaj się sam, jak to wygląda w praktyce. Jak to zrobić krok po kroku, sprawdzisz w poniższym filmie przygotowanym przez PKO Bank Polski.

Źródło: materiał opracowany przez PKO Bank Polski, www.youtube.com/watch?v=8im8djJXEi4

Warto wiedzieć, że...
Banki mają za zadanie jedynie umożliwić składanie swoim klientom wniosków elektronicznych. Pośredniczą w przekazywaniu danych, które trafiają do gmin, gdzie dane są weryfikowane, a następnie na ich podstawie wypłacane są świadczenia.

A co jeżeli twój bank nie umożliwia przesłania elektronicznego wniosku? Możesz skorzystać z rządowego portalu „Emp@tia”.

Wniosek o 300 plus składany za pośrednictwem portalu „Emp@tia"

W celu złożenia wniosku przez stronę empatia.mrpips.gov.pl, trzeba najpierw założyć tam konto korzystając z profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego. Po założeniu konta i zalogowaniu się, należy postępować zgodnie ze wskazówkami w instrukcji.

W tym przypadku będziesz potrzebować trochę więcej wolnego czasu ze względu na konieczność założenia profilu zaufanego, jeżeli jeszcze go nie masz i prawidłowe wprowadzenie wszystkich swoich danych. Jednak nie powinno Ci to sprawić żadnego problemu, tym bardziej, że wniosek o 300 plus online możesz złożyć w każdej wolnej chwili. Nie ograniczają Cię w żaden sposób godziny przyjęć w urzędzie.

Wniosek 300 plus online nie dla każdego

Nie każdy może złożyć wniosek o 300 plus przez internet. Wyłączenia dotyczą dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, czy placówkach opiekuńczo-wychowawczych. W przypadku ich opiekunów wnioski o 300 plus muszą zostać złożone osobiście w powiatowym centrum pomocy rodzinie.

Świadczenie 500+ i kolejne wsparcie ze strony rządu w ramach programu Dobry Start to duże wsparcie domowego budżetu dla wielu rodziców. Nie zastanawiaj się i złóż wniosek online jeszcze dzisiaj. Dzięki temu szybciej otrzymasz pieniądze.

A jeżeli złożyłeś już wniosek o 300 plus online i masz jakieś wskazówki to podziel się nimi z nami i pozostałymi czytelnikami w komentarzu.

Dodano:
24 Sie 2018

Zaktualizowano:
29 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły