Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

  • 03 Kwi 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Czy wiesz, że nie musisz wychodzić z domu, by uzyskać dodatkowe środki w postaci kredytu gotówkowego? Wystarczy wypełnić wniosek online i poczekać na decyzję. Przy pozytywnym wyniku środki pojawią się na koncie jeszcze tego samego dnia.
Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Aby uzyskać kredyt gotówkowy, należy wejść na stronę wybranego banku. A jeszcze lepiej wcześniej skorzystać z naszej porównywarki, aby wybrać najlepszą ofertę.

Możesz również zawnioskować o kredyt w swoim banku. Wtedy szybciej można uzyskać decyzję, bo dane klienta były już wcześniej weryfikowane, kiedy zakładał konto osobiste. Wybór kredytu jest też możliwy w aplikacji i za pomocą infolinii. Warto jednak sprawdzić więcej ofert, bo nie masz gwarancji, że to właśnie w swoim banku otrzymasz najtańszy kredyt gotówkowy.

Po wskazaniu produktu wypełniasz wniosek, wpisując swoje dane (imię, nazwisko, adres, datę urodzenia, imiona rodziców, nazwisko panieńskie matki), PESEL, serię i nr dowodu osobistego, dane aktualnego pracodawcy (nazwę firmy, adres, telefon kontaktowy, NIP, regon), datę zawarcia umowy o pracę lub przyznania świadczenia emerytalnego bądź renty, wysokość zarobków netto (z ostatnich trzech miesięcy), dane o innych zobowiązaniach finansowych i kosztach utrzymania. Może też pojawić się pytanie o dzieci (w tym ich stan cywilny) i dane małżonka (wraz z dochodami).

Gdy potwierdzisz chęć wysłania wniosku, trzeba poczekać na weryfikację danych przez bank – zwykle kilka minut. Jeśli decyzja jest pozytywna, bank wysyła wszystkie szczegóły dotyczące umowy. Uruchomienie kredytu będzie miało miejsce po ostatecznej akceptacji warunków przez obie strony. Środki powinny pojawić się na koncie jeszcze tego samego dnia. W całym procesie nie trzeba nic fizycznie podpisywać. Wszystko odbywa się zdalnie.

W przypadku decyzji odmownej, można próbować dalej, zmniejszając kwotę kredytu. Łatwiej będzie jednak skonsultować się z doradcą, który określi, na ile pieniędzy może liczyć klient ze swoją zdolnością kredytową. Warto też upewnić się, że nie masz żadnych zaległości w spłatach i że nie figurujesz w bazach dłużników (czasem dane nieświadomych osób są wykorzystywane przez oszustów, którzy biorą pożyczki w firmach pozabankowych). Powodem odrzucenia wniosku może być też za krótki staż w obecnym miejscu pracy lub wybór zbyt wysokiej kwoty w porównaniu do zarobków.

Warunki przyznania kredytu gotówkowego

Szansę na pozytywną decyzję mają osoby pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do  podejmowania czynności prawnych i mające stałe i udokumentowane źródło dochodu. Oprócz tego trzeba się wykazać nieskalaną historią kredytową, czyli brakiem jakichkolwiek zaległości w spłacie kart kredytowych, innych kredytów, pożyczek czy rat. Ważna jest też zdolność kredytowa, którą określa się m.in. przez odjęcie stałych wydatków od regularnych dochodów. Bank na tej podstawie ocenia, czy kwota kredytu i wysokość miesięcznej raty jest odpowiednia.

Oprócz powyższych warunków wnioskodawca powinien mieszkać w Polsce i uzyskiwać tutaj dochody. Możliwe jest uzyskanie kredytu gotówkowego przez cudzoziemców, ale muszą oni liczyć się z dłuższą i dokładniejszą weryfikacją. Takie osoby powinny posiadać PESEL, stałe źródło dochodów w Polsce, kartę stałego pobytu i polski adres zameldowania.

Kredyt gotówkowy – bazy dłużników

Bank weryfikuje kredytową przeszłość wnioskodawcy przez sprawdzenie baz dłużników: BIK, KRD, BIG, ERIF, RDN i innych. W przypadku obcokrajowców ma też możliwość przeanalizowania danych z zagranicznych baz. Najłatwiej to zrobić, gdy wnioskodawca pochodzi z innego kraju Unii Europejskiej, ale możliwe jest też sprawdzenie informacji z innych krajów Europy. Warto wiedzieć, że obywatel UE może starać się o kredyt w którymkolwiek z krajów członkowskich.

W BIK-u każdy kredytobiorca posiada scoring, czyli wyliczaną przez algorytm ocenę punktową od 1 do 100. Jest to wynik porównania jego profilu do profili innych osób, które otrzymały już kredyt. W praktyce oznacza to stopień ryzyka, jakie wiąże się z danym kredytobiorcą. Im scoring jest wyższy, tym większe prawdopodobieństwo spłaty w terminie. Banki korzystają z różnych modeli scoringu i akceptują różne poziomy ryzyka do poszczególnych produktów.

Ile można pożyczyć w ramach kredytu gotówkowego?

Kwota udzielonego kredytu zależy w dużej mierze od zdolności kredytowej wnioskodawcy. Im więcej zarabia, mając przy tym stabilne zatrudnienie i niewielkie wydatki, tym więcej może dostać. W zależności od banku górna granica to kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. Wyższe kwoty dostępne są w ramach kredytów hipotecznych, ale w tym wypadku wymagana jest pełniejsza dokumentacja. Potrzebna jest też wizyta w banku, by podpisać umowę.

Skorzystaj z kalkulatora i oblicz koszty kredytu gotówkowego! >>

Cena kredytu gotówkowego – jakie są opłaty?

Wybierając produkt dla siebie, warto przejrzeć rankingi kredytów i używać kalkulatorów online, aby mieć pełny obraz kosztów. Najprostszą metodą na sprawdzenie, ile będzie trzeba zapłacić jest przeanalizowanie przykładu reprezentatywnego. Zawiera on całkowitą kwotę kredytu, w której mieści się pożyczona suma, oprocentowanie zmienne i prowizja. Przykład określa liczbę rat i inne warunki. Trzeba też wziąć uwagę ewentualne opłaty dodatkowe, czyli ewentualne ubezpieczenie czy kary za opóźnienia w spłacie.

Pamiętaj jednak, że nie jest on dostosowany do Twojego przypadku – to tylko ogólne warunki, które proponuje bank.

Dodano:
03 Kwi 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły