Kredyt inwestycyjny - przegląd ofert

  • 29 Sty 2020 | 00:00
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(2)
Które banki oferują kredyty inwestycyjne dla firm?
Kredyt inwestycyjny - przegląd ofert

Z tego artykułu dowiesz się:

Kredyt inwestycyjny kierowany jest do firm, które chcą sfinansować zakup, rozbudowę lub modernizację nieruchomości, a także na spłatę innych zobowiązań. Z ofert banków skorzystać mogą zarówno firmy, które funkcjonują od ponad roku, jak i te, które mają za sobą dopiero pierwszy dzień działalności.

Crédit Agricole – kredyt inwestycyjny do 4 mln zł


Crédit Agricole oferuje kredyt inwestycyjny od 10 tys. do 4 mln zł (tylko w złotych). Okres kredytowania trwa do 96 miesięcy w przypadku finansowania majątku trwałego z wyłączeniem nieruchomości lub do 180 miesięcy, gdy finansujemy nieruchomości komercyjne.

Rozkład spłat ustalany jest indywidualnie z uwzględnieniem możliwości firmy. Propozycja banku to kredyt ratalny z zabezpieczeniem, które obejmuje przywłaszczenie lub zastaw rejestrowy w przypadku finansowania majątku trwałego z wyłączeniem nieruchomości lub hipotekę na nieruchomości mieszkalnej lub lokalu użytkowym przy nieruchomościach komercyjnych wraz z cesją praw z polisy ubezpieczeniowej przedmiotu zabezpieczenia. Crédit Agricole nie wymaga przedłożenia biznesplanu.

Minimalna wpłata własna wymagana jest przy nieruchomościach komercyjnych i wynosi 20 proc. Decyzja kredytowa zapada do siedmiu dni roboczych (po złożeniu wszystkich potrzebnych dokumentów).

mBank – kredyt inwestycyjny już od pierwszego dnia działalności

Kredyt inwestycyjny, proponowany przez mBank, udzielany jest na okres do 20 lat – także dla firm, które właśnie rozpoczęły działalność. Możliwa karencja w spłacie rat kapitałowych to maksymalnie 36 miesięcy. Bank finansuje do 100 proc. wysokości nakładów inwestycyjnych netto + kredyt VAT (bez badania zdolności kredytowej). Oprocentowanie zmienia się w zależności od stopy WIBOR(R) 3M. Kredyt udzielany jest w złotych i waloryzowany w euro i dolarach amerykańskich.

Wymagania mBanku to przedstawienie biznesplanu (bank uwzględni przyszłe dochody), zabezpieczenia w postaci zastawu, przywłaszczenia lub hipoteki na przedmiocie inwestycji wraz z cesją praw z polisy oraz gwarancja de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego. mBank bierze pod uwagę wartość przyszłą nieruchomości po zrealizowaniu inwestycji.

Kredyt przeznaczyć można na zakup, budowę lub rozbudowę budynków, modernizację, adaptację lub remont nieruchomości komercyjnej, zakup lokalu przeznaczonego na wynajem lub odsprzedaż, spłatę zobowiązań finansowych, refinansowanie wydatków inwestycyjnych z ostatniego roku i konsolidację kredytów.

Warunkiem przyznania kredytu inwestycyjnego jest posiadanie rachunku w mBanku przez przynajmniej 6 miesięcy, chyba że przedłoży się opinię z innego banku za ten sam okres.

Santander – dla firm o przynajmniej rocznym stażu

Kredyt inwestycyjny w banku Santander kierowany jest do małych i średnich firm, które istnieją na rynku od przynajmniej 12 miesięcy i mają odpowiednią zdolność kredytową. Można go przeznaczyć na odtworzenie lub zwiększenie rzeczowych aktywów trwałych i długoterminowych aktywów finansowych, zakup na rynku pierwotnym i wtórnym, budowę, rozbudowę lub modernizację lokalu lub budynku użytkowego wraz z gruntem lub na spłatę innego kredytu, zaciągniętego na ten cel.
Kredyt może pokryć do 90 proc. całej inwestycji. Karencja trwa do 18 miesięcy, ale jest możliwość przedłużenia do 24 miesięcy w przypadku inwestycji w postaci zakupu udziałów w spółce.

Kredyt inwestycyjny Santandera udzielany jest w kilku walutach: złotych, euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich lub frankach szwajcarskich.

 

Data publikacji:
14 Sty 2025

2 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

  • Serafin Anna Ekspert 03 lutego 2020
    Bo są to zupełnie inne produkty :) Więcej o faktoringu przeczytasz tutaj: https://direct.money.pl/artykuly/porady/skad-pozyskac-srodki-na-rozwoj-firmy,56,0,1969720.html
  • reks Ekspert 02 lutego 2020
    A czemu polecacie kredyty, a nie faktoring? Przecież faktoring korzystniej sporo wychodzi.

Podobne artykuły