Idea Bank wprowadza na rynek nowe konto firmowe - FIRMA+

  • 12 Lut 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Konto jest dostępne dla klientów biznesowych od 4 lutego. Masz firmę? Sprawdź, co możesz zyskać.
Idea Bank wprowadza na rynek nowe konto firmowe - FIRMA+

Konto jest dostępne dla klientów biznesowych od 4 lutego. Masz firmę? Sprawdź, co możesz zyskać.

Co daje konto FIRMA+?

Nowa propozycja od Idea Banku kierowana jest przede wszystkim do początkujących firm. W ramach nowego konta firmowego nie trzeba płacić za przelewy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego ani za standardowe transakcje internetowe (krajowe i SEPA). Darmowe są też wpłaty we wpłatomatach – nawet do 100 tys. zł miesięcznie. To samo dotyczy pięciu wypłat miesięcznie w Polsce i innych krajach EOG. Samo prowadzenie konta FIRMA+ przez pierwszy rok nie kosztuje nic.

Opcją, która skusi niejednego przedsiębiorcę, jest program „Plus za ZUS”. Na czym on polega? Nowi klienci z kontem FIRMA+ dostaną bonus za przystąpienie – zależnie od wysokości składek na ZUS bank zwróci do 10 proc. ich wartości (do 50 zł miesięcznie) przez pół roku od otwarcia firmowego rachunku. Łącznie przedsiębiorca może dostać zwrot w wysokości do 300 zł.

Jak mówi Artur Kubiński, członek zarządu Idea Banku, nadzorujący sprzedaż i marketing: stworzenie tak skalibrowanego konta było możliwe dzięki maksymalnemu okrojeniu kosztów. Konto FIRMA+ powstało z analizy potrzeb małych przedsiębiorców. Wiadomo, że szczególnie na początku prowadzenia działalności, liczy się każda złotówka. Nowe konto jest darmowe, a do tego umożliwia uzyskanie premii zmniejszającej koszty obowiązkowych ubezpieczeń, które dla małych firm są ogromnym obciążeniem, a trzeba je ponosić niezależnie od wysokości przychodów.

Oprócz wyżej wymienionych, klienci dostaną też dostęp do Idea Cloud z aplikacją mobilną, czyli systemu zarządzania firmowymi finansami za pośrednictwem sieci. Przedsiębiorcy mogą też korzystać z kasoterminali (łączą w sobie funkcje kasy fiskalnej terminala płatniczego, które dodatkowo pozwala na zarządzanie sklepem z dowolnego miejsca) i terminali płatniczych na preferencyjnych warunkach. Konto FIRMA+ można założyć przez Internet. W ofercie Idea Banku są też lokaty na preferencyjnych dla biznesów warunków.

FIRMA+ to rezultat sukcesywnie prowadzonej przebudowy portfela produktów Idea Banku w stronę potrzeb mikro i małych przedsiębiorców. To właśnie na podstawie konsultacji z nimi powstała nowa propozycja.

Chcesz założyć firmę? Zobacz jak to zrobić! >>

Opłaty w ramach FIRMY+

O ile aktywnie korzystasz z karty debetowej, to bank nie pobiera comiesięcznej opłaty. Wystarczy, że wydasz przynajmniej 400 zł łącznie lub wpłacisz na konto min. 1 tys zł. W przeciwnym razie Idea Bank pobierze 8 zł.
Po roku prowadzenia konta możesz wciąż nie płacić za usługę, jeśli posiadasz przynajmniej jedną aktywną kartę debetową, a za pośrednictwem rachunku opłaciłeś ZUS. W innym wypadku bank pobiera 10 zł.

Dodano:
12 Lut 2020

Zaktualizowano:
29 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły