Jak bezpiecznie korzystać z pożyczek pozabankowych?

  • 07 Lis 2018
  • 5 min. czytania
  • Komentarze(0)
Pożyczka pozabankowa będzie dla ciebie dobrym rozwiązaniem, jeśli szybko potrzebujesz gotówki. O czym warto pamiętać, zanim skorzystasz z pożyczki pozabankowej?
Jak bezpiecznie korzystać z pożyczek pozabankowych?

Wokół pożyczek pozabankowych krąży naprawdę wiele mitów. Jednak rozsądnie zaciągnięta pożyczka może być dla ciebie ratunkiem w kryzysowych sytuacjach. Pamiętaj o tym, by zaufać wiarygodnej instytucji oraz odpowiednio ocenić możliwości twojego domowego budżetu. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając pożyczkę oraz jakich błędów nie popełnić.

Wiem, że zdarzają się sytuację, w których zależy ci na otrzymaniu pieniędzy tu i teraz. Kiedy więc nie masz czasu, bo stara pralka właśnie zalewa ci mieszkanie, trafił ci się wyjazd last minute za bezcen albo już dawno obiecałeś sobie, że wreszcie wymienisz ledwo działający komputer, to pożyczka online będzie rozwiązaniem dla ciebie.

Pożyczka online – jak wybrać?

Dane Komisji Nadzoru Finansowego dowodzą, że na rynku istnieje aktualnie prawie czterysta firm pożyczkowych. Jak więc wybrać tę najlepszą dla siebie? Najpierw zastanów się, jaką kwotę i na jaki okres chcesz pożyczyć. Jednak nie strzelaj sumą „z głowy”, ale dokładnie policz, ile będzie ci potrzebne na sfinansowanie konkretnych wydatków. Jest duża szansa, że nadwyżka rozpłynie ci się na bieżące potrzeby, a większą kwotę pożyczki trudniej będzie spłacić.

Pamiętaj, im dłuższy okres, tym niższa rata, więc jeśli twój domowy budżet jest bardzo napięty, to rozłóż spłatę na dłuższy czas.

Jeśli zależy ci na wyższej kwocie, a jednocześnie niskiej racie, to dobrym rozwiązaniem są pożyczki ratalne. Przykładowo, w hapipożyczkach możesz pożyczyć aż 25 tys. zł i rozłożyć spłatę nawet na 48 lekkich rat.

Koszt pożyczki

Podstawowym kryterium, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty dla siebie, jest koszt pożyczki. Na kalkulatorze dostępnym na stronie hapipozyczki.plAdvertisement możesz wybrać interesującą cię kwotę oraz okres i od razu dowiesz się, ile wyniesie twoja miesięczna rata, czyli na jakie koszty musisz się przygotować.

Jak bezpiecznie korzystać z pożyczek pozabankowych?

Źródło: hapipozyczki.pl

Pamiętaj jednak, że ostateczna oferta będzie zależała od twojej indywidualnej sytuacji. hapipożyczki jako odpowiedzialny pożyczkodawca weryfikuje, czy klienci będą w stanie spłacić zobowiązanie i na tej podstawie dostosowuje parametry pożyczki.

Wiarygodność pożyczkodawcy – jak sprawdzić?

Aby pożyczać bezpiecznie, bardzo ważne jest, aby sprawdzić wcześniej, czy dana firma jest rzetelna. W łatwy sposób można to zrobić, korzystając z Rejestru Instytucji Pożyczkowych, który prowadzi Komisja Nadzoru Finansowego. Jeśli interesujący cię pożyczkodawca tam widnieje, to możesz mieć pewność, że ten podmiot został sprawdzony i działa legalnie.

Jak sprawdzić, czy interesujący cię pożyczkodawca widnieje w Rejestrze?
Zjedź na dół strony pożyczkodawcy, którego ofertą jesteś zainteresowany i w stopce odszukaj nazwę firmy, która może się różnić od marki. Potem wystarczy pobrać dokument ze strony KNF i wyszukać, czy dana firma się w nim znajduje.

hapipożyczkiAdvertisement widnieją w Rejestrze, a dodatkowo należą do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, a co za tym idzie stosują Zasady Dobrych Praktyk oraz pomyślnie przeszły Audyt Etyczny.

O czym warto pamiętać przed podpisaniem umowy pożyczki?

Bezpieczeństwo pożyczki zależy nie tylko od firmy pożyczkowej, ale również od ciebie. Najważniejszą zasadą jest, aby dokładnie przeczytać umowę pożyczki. Znajdziesz w niej między innymi informacje o tym, ile kosztuje pożyczka, jaką ratę miesięcznie musisz spłacać i na jakie konto, a także co robić, gdy napotkasz problemy ze spłatą.

Jak bezpiecznie korzystać z pożyczek pozabankowych?

W przypadku firmy hapipożyczki po pozytywnej decyzji kredytowej umowę znajdziesz na swoim profilu w Strefie Klienta na hapipozyczki.pl. Otrzymasz ją również na swój adres e-mail. Możesz się z nią spokojnie zapoznać i w razie wątpliwości zadzwonić na infolinię firmy i dopytać o szczegóły. Umowa jest zawierana na odległość i opatrzona bezpiecznym podpisem elektronicznym, więc nie musisz jej odsyłać.

Cały proces od złożenia wniosku aż po wypłatę środków załatwisz online.

Pożyczka online – jak uniknąć problemów ze spłatą?

Przede wszystkim, unikniesz problemów ze spłatą pożyczki, jeśli weźmiesz tylko tyle pieniędzy, ile faktycznie potrzebujesz na konkretny cel. Jednak wiemy, że nie wszystko w życiu da się przewidzieć. Możliwe, że nagle okaże się, że musisz wymienić cieknącą lodówkę albo przelew pensji się opóźnił.

Ważna wskazówka
Pamiętaj, że w ciągu 14 dni od podpisania umowy możesz od niej odstąpić. Nie musisz podawać przyczyny, a pożyczkodawca musi przyjąć twoją rezygnację.

Przede wszystkim, unikniesz problemów ze spłatą pożyczki, jeśli weźmiesz tylko tyle pieniędzy, ile faktycznie potrzebujesz na konkretny cel. Jednak wiemy, że nie wszystko w życiu da się przewidzieć. Możliwe, że nagle okaże się, że musisz wymienić cieknącą lodówkę albo przelew pensji się opóźnił.

hapipożyczki są przygotowane na takie sytuacje i umożliwiają skorzystanie z wakacji od spłaty. Jeśli więc wiesz, że w danym miesiącu nie wygospodarujesz środków na spłatę raty, to pamiętaj, aby wcześniej powiadomić o tym pożyczkodawcę. Sprawdź szczegóły tego rozwiązania:

Jak bezpiecznie korzystać z pożyczek pozabankowych?

Pożyczka może okazać się dobrym rozwiązaniem podbramkowej sytuacji . W razie potrzeby nie bój się więc z niej skorzystać. Pamiętaj tylko o zasadach bezpiecznego pożyczania. A pożyczkę w hapipożyczkach, możesz wziąć, wypełniając wniosek.

Advertisement

Artykuł powstał we współpracy z hapipozyczki.pl

Podobne artykuły