Przetestowałam kredyt gotówkowy w Banku Citi Handlowym. Czy warto?

 • 03 Kwi 2019
 • 5 min. czytania
 • Komentarze(10)
Zanim weźmiesz kredyt gotówkowy, sprawdź, ile kosztuje i jak wygląda proces jego przyznania w Banku Citi Handlowym
Przetestowałam kredyt gotówkowy w Banku Citi Handlowym. Czy warto?

pitStartujemy z nowym formatem! Będziemy testować dla was różne produkty finansowe, żebyście przed złożeniem wniosku wiedzieli, ile tak naprawdę kosztują i jak wygląda proces skorzystania z nich. Pytamy o to, o co wy byście zapytali. Na pierwszy ogień idzie Pożyczka Gotówkowa w Banku Citi Handlowym, której mówię „Sprawdzam”.

Przetestowałam kredyt gotówkowy w Banku Citi Handlowym. Czy warto?

Nikt nie lubi kupować kota w worku, szczególnie jeśli jest to produkt finansowy. Jego wybór to ważna decyzja, dlatego zanim ty z niego skorzystasz, my również to zrobimy. Jesteśmy takim samym klientem jak ty – mamy te same wątpliwości i pytania. Liczymy na to, że po złożeniu wniosku o kredyt, doradca z banku zaproponuje nam korzystne warunki, nie będzie naciskał na wyższą kwotę kredytu i pomoże wszystko załatwić bez wychodzenia z domu. Czy tak jest w przypadku Pożyczki Gotówkowej w Banku Citi Handlowym? Przekonajmy się wspólnie!

Pożyczka Gotówkowa w Citi Handlowym – oferta dla mnie

Chciałam pożyczyć 30 tys. zł, a spłatę zobowiązania rozłożyć na 3 lata. Bardzo zależało mi na tym, aby rata była niższa niż 1 tys. zł. Dzięki temu bez problemu będę w stanie ją spłacać. Po wstępnym porównaniu różnych ofert, wybrałam Pożyczkę Gotówkową w Citi Handlowym i właśnie o nią postanowiłam zawnioskować. Wypełniłam wniosek kontaktowy (wystarczy podać tylko: imię, nazwisko, telefon, adres e-mail i PESEL) i czekałam na odpowiedź z banku.

R E K L A M A

Przetestowałam kredyt gotówkowy w Banku Citi Handlowym. Czy warto?

Nie czekałam zbyt długo, bo konsultantka oddzwoniła do mnie po 22 minutach. Pani z banku potwierdziła moje imię i nazwisko oraz zainteresowanie kredytem i zapytała, jaką kwotę i okres wybieram. Po podaniu wstępnych danych: źródła dochodu, rodzaju umowy i średniego dochodu netto z ostatnich 3 miesięcy, konsultantka wygenerowała dla mnie ofertę o następujących parametrach:

 • rata: 967 zł
 • koszt: 4 828 zł
 • oprocentowanie: 5,99%
 • prowizja: 6% (uwzględnione w racie, prowizja kredytowana)
 • RRSO: 10,38%

Nie musiałam zakładać konta ani korzystać z ubezpieczenia. Nie potrzeba także zgody żony ani męża na samodzielne wzięcie kredytu.

Pożyczka Gotówkowa w Citi Handlowym - proces

Następnie konsultantka poprosiła o informacje, które będą niezbędne do otrzymania decyzji kredytowej. Zapytała mnie więc o:

 • dane personalne,
 • dane adresowe,
 • dane, związane z moim wykształceniem i zatrudnieniem,
 • zobowiązania,
 • koszty utrzymania.

Potem musiałam wyrazić zgodę na przetwarzanie danych, ale nie miałam obowiązku zaakceptowania zgód marketingowych, więc tego nie zrobiłam.

Dosłownie w ciągu minuty otrzymałam przez telefon pozytywną decyzję kredytową. Po kilku minutach dostałam wszystkie szczegóły, czyli mailowe potwierdzenie oferty oraz spis dokumentów, które muszę dostarczyć.

Na wskazany adres przesłałam więc kopię mojego dowodu osobistego i wyciąg z konta z ostatnich trzech miesięcy (można również potwierdzić dochody PIT-em albo zaświadczeniem od pracodawcy) oraz numer konta do wypłaty kredytu.

Następnego dnia dostałam telefon z banku, że moje dokumenty zostały zaakceptowane i mogę wybrać sposób podpisania umowy: kurierem, przez telefon lub w oddziale. Obecni klienci banku mogą również ją podpisać w swojej bankowości elektronicznej.

Ja wybrałam kuriera, który następnego dnia przyniósł mi do domu dokumenty do podpisu. Miałam czas, żeby się z nimi zapoznać i podpisane oddałam kurierowi. Nazajutrz otrzymałam pieniądze na konto. I już! Cały proces był szybki, łatwy i bezpieczny.

Czy warto wziąć kredyt w Citi Handlowym?

Nie da się ukryć, że oprócz kosztu kredytu czy wysokości raty bardzo ważny jest poziom obsługi w banku. Dla mnie parametry cenowe były akceptowalne. Otrzymałam wnioskowaną kwotę, a rata była niższa niż 1 tys. zł, jak zakładałam na początku.

Jestem zadowolona z tego, że bank zadzwonił do mnie w ciągu pół godziny, choć wiadomo idealnym czasem byłoby kilka minut. Podobało mi się również to, że konsultantka na infolinii rozmawiała ze mną naturalnym, swobodnym i zrozumiałym językiem. Nie próbowała proponować mi wyższej kwoty niż ta, o którą wnioskowałam ani nie namawiała mnie do skorzystania z dodatkowych produktów. To oceniam na duży plus.

A co w takim razie z minusami?
Moja rozmowa z konsultantką trwała ok. 25 minut. Zakładam, że z 10 minut łącznie zajęło wysłuchiwanie treści różnych oświadczeń i zgód. Oczywiście rozumiem, że takie są wymagania prawne, ale było to odrobinę męczące.

Pożyczka Gotówkowa w Citi Handlowym – jak zawnioskować?

Jeśli rozważasz wzięcie kredytu i przekonała cię do siebie oferta Banku Citi Handlowego, to mam dla ciebie kilka szczegółów z nią związanych.

 1. Możesz pożyczyć od 1 000 zł do 150 000 zł.
 2. Spłatę możesz rozłożyć na maksymalnie 10 lat.
 3. Nie musisz korzystać z dodatkowych produktów banku – ani z konta osobistego ani z ubezpieczenia.
 4. Aby zawnioskować o kredyt, musisz zarabiać przynajmniej 1 200 zł netto miesięcznie, chyba że prowadzisz swoją działalność, to minimalne dochody wynoszą 2 500 zł netto.

Jeśli wybierasz tę Pożyczkę Gotówkową, to możesz wypełnić niezobowiązujący formularz kontaktowy. Na tej podstawie doradca z banku oddzwoni do ciebie i przedstawi ci dopasowaną do ciebie ofertę. Dalej proces będzie wyglądał podobnie jak u mnie – szybka decyzja i minimum formalności. 

Dodano:
03 Kwi 2019

Zaktualizowano:
29 Wrz 2020

10 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • Anna Malek Ekspert 18 listopada 2019
  Cześć,nie, jedynymi kosztami są oprocentowanie i prowizja.
 • Anna Malek Ekspert 18 listopada 2019
  Cześć Andrzej,jasne. Możesz napisać maila na: anna.malek@totalmoney.pl
 • Anna Malek Ekspert 25 lipca 2019
  Super! :)
 • Danusia Ekspert 24 lipca 2019
  Wystarczy czytać ze zrozumieniem. W umowach naprawdę jest wszystko opisane i wyszczególnione. Ja skorzystałam z sprintcash. pl Nie miałam problemów z płatnościami,umowa była bardzo prosta i przejrzysta. Raty są niskie i mój budżet tego nie odczuwa za bardzo.
 • Anna Malek Ekspert 08 maja 2019
  Super, jeśli możesz sobie na to pozwolić ;) Pamiętaj jednak, że dla niektórych 30 tys. zł oszczędności to kosmos i trudno im tyle uzbierać nawet przez długi czas. Może masz jakieś wskazówki, jak tyle odłożyć?
 • Anna Malek Ekspert 08 maja 2019
  To tylko jedna z opcji. Jeśli chcesz, zawsze możesz wybrać się do oddziału na podpisanie umowy.
 • Anna Malek Ekspert 08 maja 2019
  Kredyt w banku to usługa, z której korzystają ci, którzy tego w danym momencie potrzebują. Sam możesz sobie szyć ubrania czy produkować jedzenie, ale przecież tego nie robisz, mimo że mógłbyś zaoszczędzić. Tak samo jest z kredytami - potrzebujesz samochodu, żeby dojeżdżać do pracy, to opłaca ci się wziąć na niego kredyt i zacząć zarabiać niż zrezygnować z kredytu i wciąż siedzieć w domu. Co o tym sądzisz, jak spojrzysz z drugiej strony?
 • Pzx Ekspert 29 kwietnia 2019
  Czy sie oplaca...? Zadnego kredytu gotowkowego sie brac nie oplaca i tyle w temacie
 • Krzysztofsf Ekspert 29 kwietnia 2019
  Przerażające. Nic dziwnego, ze jest tyle pozyczek na ukradzione tozsamosci. kurier ocenia czy dowod nie jest sfalszowany.....
 • robcio Ekspert 29 kwietnia 2019
  rewelka! Ja wolałbym odkładać miesięcznie, zacisnąć zęby i po prostu te 30 tys. odłożyć :-)

Podobne artykuły